ISSN 2081 - 6375
 
 
 
Nawigacja
Aktualnie online
bullet.png Gości online: 4

bullet.png Użytkowników online: 1
lucja pol

bullet.png Łącznie użytkowników: 23,010
bullet.png Najnowszy użytkownik: stokrotka37
Ostatnie komentarze
bullet.png Brawo i tylko szkoda...
bullet.png Jak nas postrzegają?...
bullet.png Nie wyobrażam sobie,...
bullet.png Jak znajo sie na ort...
bullet.png Dlatego TA reforma j...
bullet.png Macie dobrze bo Wam ...
bullet.png Dyplomowany, 30 lat ...
bullet.png U mnie 140. 25 lat ...
bullet.png U mnie 139 zł (dyplo...
bullet.png Kontraktowy - nieste...
 
Nauczanie indywidualne po nowemu (a raczej po staremu)
 


Nauczanie indywidualne po nowemu (a raczej po staremu)


BYŁO
Rozporządzenie MEN z dnia 18 września 2008 r.

§ 3. 4.
Zajęcia indywidualnego przygotowania przedszkolnego lub zajęcia indywidualnego nauczania prowadzi się w miejscu pobytu ucznia, w domu rodzinnym, specjalnym ośrodku szkolno-wychowawczym lub placówce opiekuńczo-wchowawczej
.


JEST
Rozporządzenie MEN z dnia 28 sierpnia 2014 r. (w tej zmianie mieliśmy swój niebagatelny udział)

§ 5. 1.
Zajęcia indywidualnego przygotowania przedszkolnego lub zajęcia indywidualnego nauczania prowadzi się w miejscu pobytu dziecka lub ucznia, w szczególności w domu rodzinnym, placówkach, o których mowa w art. 2 pkt 5 ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty, u rodziny zastępczej, w rodzinnym domu dziecka, w placówce opiekuńczo-wychowawczej lub w regionalnej placówce opiekuńczo-terapeutycznej, o których mowa w ustawie z dnia 9 czerwca 2011 r. o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej (Dz. U. z 2013 r. poz. 135, ze zm.3)).
2. Zajęcia indywidualnego przygotowania przedszkolnego oraz zajęcia indywidualnego nauczania dla dziecka lub ucznia, którego stan zdrowia znacznie utrudnia uczęszczanie do przedszkola, innej formy wychowania przedszkolnego lub szkoły, mogą być organizowane odpowiednio w przedszkolu, innej formie wychowania przedszkolnego lub szkole, jeżeli:
1) w orzeczeniu wskazano możliwość realizacji indywidualnego przygotowania przedszkolnego lub indywidualnego nauczania w pomieszczeniu odpowiednio w przedszkolu, innej formie wychowania przedszkolnego lub szkole;
2) odpowiednio przedszkole, inna forma wychowania przedszkolnego lub szkoła dysponuje pomieszczeniem, w którym mogą odbywać się zajęcia dla tego dziecka lub ucznia.


BĘDZIE
Projekt z dnia 13 kwietnia 2017 r.

§ 5.
Zajęcia indywidualnego przygotowania przedszkolnego lub zajęcia indywidualnego nauczania prowadzi się w miejscu pobytu dziecka lub ucznia, w szczególności w domu rodzinnym, placówkach, o których mowa w art. 2 pkt 7 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe, u rodziny zastępczej, w rodzinnym domu dziecka, w placówce opiekuńczo-wychowawczej lub w regionalnej placówce opiekuńczo-terapeutycznej, o których mowa w ustawie z dnia 9 czerwca 2011 r. o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej (Dz. U. z 2016 r. poz. 575, 1583 i 1860).


§ 12 proponowanego rozporządzenia pozwala na nauczanie indywidualne w domu dziecka, o ile orzeczenie o takim nauczaniu zostało wydane przed 1 września 2017 i o ile w orzeczeniu wskazano możliwość realizacji indywidualnego przygotowania przedszkolnego lub indywidualnego nauczania w pomieszczeniu odpowiednio w przedszkolu, oddziale przedszkolnym w szkole podstawowej, innej formie wychowania przedszkolnego lub szkole podstawowej.
Pod warunkiem, że w orzeczeniu wskazano możliwość realizacji indywidualnego przygotowania przedszkolnego lub indywidualnego nauczania w pomieszczeniu odpowiednio w przedszkolu, oddziale przedszkolnym w szkole podstawowej, innej formie wychowania przedszkolnego lub szkole podstawowej.



Podziel się z innymi: Facebook Google Tweet This Yahoo
Facebook - Lubię To:


Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Newsletter
Aby móc otrzymywać e-maile z PEDAGOG SZKOLNY musisz się zarejestrować.
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

23. kwiecień 2018 11:18
Witam. "Obcinają" mi etat do 1/2. Pytanie: czy zaplanowana w arkuszu rewalidacja może być liczona do etatu , czy dostanę jednak wypowiedzenie obecnych warunków i zmianę na etat z powrotem w

23. kwiecień 2018 10:09
Wymagania możecie dostosować również na podstawie własnych obserwacji. Jeśli potwierdzą one dane zawarte w "ocenie", to może wystarczy?

22. kwiecień 2018 22:36
Niepubliczna poradnia. Szkoła przyjęła ocenę, jednak żeby dostosować wymagania (szczególnie chodzi o wf) prosi o opinie z poradni a nie ocenę.

22. kwiecień 2018 21:26
A kto dokonał tej oceny?

22. kwiecień 2018 20:40
Czy szkoła powinna dostosować się do dostarczonej przez rodzica oceny rozwoju integracji sensorycznej?czy powinna być to opinia?

Ostatnio na forum
Najnowsze tematy
bullet.png kształcenie specjalne
bullet.png pomoc pp - po "nowsz...
bullet.png sześciolatki w szkole
bullet.png doradztwo zawodowe
bullet.png reforma
Najciekawsze tematy
bullet.png reforma [1727]
bullet.png pomoc pp - po "no... [745]
bullet.png wymiar czasu peda... [257]
bullet.png mam te kwalifikacje? [247]
bullet.png doradztwo zawodowe [170]