ISSN 2081 - 6375
 
 
 
Nawigacja
Aktualnie online
bullet.png Gości online: 17

bullet.png Użytkowników online: 1
sawyer

bullet.png Łącznie użytkowników: 22,241
bullet.png Najnowszy użytkownik: Kajetaan
Ostatnie komentarze
bullet.png Dzięki bardzo. Pozdr...
bullet.png Nie jest określone, ...
bullet.png Zgodnie z nowym rozp...
bullet.png Tylko poczucie humor...
bullet.png Pani minister wie le...
bullet.png Może i dyrektor tyle...
bullet.png Przez wiele lat klik...
bullet.png 1. A jaką przedstawi...
bullet.png W dniu dzisiejszym p...
bullet.png Świetna robota! Wszy...
 
Pismo ZNP w sprawie podwyżek
 


Pismo ZNP w sprawie podwyżek


 
Beczka śmiechu
 


Beczka śmiechu

Nauczyciele dyplomowani mają mieć swoje 500+. Od 2022 roku dostaną 507 zł dodatku do pensji. Ale nie wszyscy. - To nie jest "kiełbasa wyborcza" - zapewnia Anna Zalewska, minister edukacji.[...]
W przygotowanym przez MEN projekcie ustawy o finansowaniu zadań oświatowych zaproponowano m.in., aby nauczycielowi dyplomowanemu, czyli na najwyższym stopniu awansu zawodowego, legitymującemu się co najmniej 5-letnim okresem pracy w szkole od dnia nadania stopnia nauczyciela dyplomowanego oraz wyróżniającą oceną pracy, przysługiwał dodatek za wyróżniającą pracę.[...]
Dodatek ten miałby wynosić 16 proc. kwoty bazowej, określanej dla nauczycieli corocznie w ustawie budżetowej. Po raz pierwszy dodatek nauczyciele mogliby otrzymać po 1 września 2020 r., jednak pełną wysokość będzie miał dopiero od 1 września 2022 r. Do tego czasu wysokość dodatku będzie corocznie wzrastała. Od 1 września 2020 r. wynosić ma 3 proc. kwoty bazowej, a od 1 września 2021 r. - 6,5 proc. W 2020 r. dodatek wynosiłby 95 zł, w 2021 r. - 206 zł, a w 2022 r. - 507 zł.

Źródło: finanse.wp.p

- Za otwarcie bram twierdzy jego królewska mość (tu znów długo wymieniał tytuły) ofiaruje waszej książęcej mości województwo lubelskie w dziedziczne władanie!
Zdumieli się słysząc to wszyscy, zdumiał się na chwilę i pan starosta. Już Forgell począł toczyć tryumfującym wzrokiem dokoła, gdy nagle wśród ciszy głuchej ozwał się po polsku do starosty stojący tuż za nim pan Zagłoba:
- Ofiaruj, wasza dostojność, królowi szwedzkiemu w zamian Niderlandy. Pan starosta nie namyślał się długo, uderzył się rękoma w boki i palnął na całą salę po łacinie:
- A ja ofiaruję jego szwedzkiej jasności Niderlandy!
W tej samej chwili sala zabrzmiała jednym ogromnym śmiechem. Trząść się poczęły brzuchy i pasy na brzuchach; jedni klaskali w ręce, drudzy zataczali się jak pijani, inni opierali się o sąsiadów, i śmiech brzmiał ciągle.
Potop tom III
 
500+ dla nauczycieli dyplomowanych? Divide et impera?
 


500+ dla nauczycieli dyplomowanych? Divide et impera?

W programie „Gość Wiadomości” minister Anna Zalewska powiedziała między innymi:
razem przygotowaliśmy ustawę o finansowaniu oświaty, dyskutowaliśmy o podwyżkach, razem dokonywaliśmy zmian w karcie nauczyciela – tam się pojawi 500+ dla nauczyciela dyplomowanego, ale to niespodzianka.
Minister zapowiedziała, że w poniedziałek, 4 września, jej resort przedstawi także inne „niespodzianki”. Ujawniła, że chodzi o dodatkowe środki, m.in. na podwyżki dla nauczycieli.

Źródło: www.tvp.info


 
Przewodniczący ZNP krytycznie o reformie edukacji: "Już nie da się zawrócić. Zwolnienia nauczycieli są faktem"
 


Przewodniczący ZNP krytycznie o reformie edukacji: "Już nie da się zawrócić. Zwolnienia nauczycieli są faktem"

Reformy edukacji zawrócić się nie da - przyznał w Radiu Gdańsk przewodniczący Związku Nauczycielstwa Polskiego i przypomniał, że przesądził o tym parlament, odrzucając inicjatywę przeprowadzenia referendum. - Teraz trzeba przygotować szkoły do nowego systemu - dodał Sławomir Broniarz.
Według Sławomira Broniarza, trudno oszacować skalę zwolnień pedagogów, jednak najprawdopodobniej sprawdzą się prognozy z końca ubiegłego roku szkolnego. - O tym, ile nauczycieli straci pracę, będziemy mogli mówić 6-7 września, kiedy zajęcia się rozpoczną. Na razie nie zmieniamy zdania, od czerwca mówimy o 10 tysiącach nauczycieli, którzy stracili miejsca pracy, mają rozwiązane lub nieodnowione umowy i ponad 22 tysiącach w niepełnym wymiarze godzin - tłumaczył w Rozmowie Kontrolowanej przewodniczący ZNP.

Źródło: radiogdansk.pl

 
Stanowisko Rady Krajowej Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ "Solidarność"
 


Stanowisko Rady Krajowej Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ "Solidarność"

Rada KSOiW NSZZ „Solidarność” negatywnie ocenia stan negocjacji i uzgodnień w sprawie zmian statusu zawodowego nauczycieli oraz pracowników administracji i obsługi. Dotychczasowy przebieg prac uniemożliwił merytoryczną dyskusję, co skutkuje brakiem rzetelnych i konkretnych propozycji poprawy systemu oświaty, nie pozwala na wypracowanie satysfakcjonujących uzgodnień. W tej sytuacji głos przedstawiciela NSZZ "Solidarność" w Zespole ds. statusu zawodowego pracowników oświaty nie został uwzględniony w najważniejszych dla nas sprawach:
- zmiany systemu wynagrodzenia uwzględniającego znaczny wzrost płac,
- zmiany systemu finansowania oświaty,
- standaryzacji warunków pracy.
Wobec powyższego żądamy uzgodnienia konkretnego harmonogramu wprowadzania zmian w statusie zawodowym nauczyciela w terminie do 30.09.2017. Przypominamy, że od 2012 r. pogarszają się warunki życia nauczycieli i pracowników oświaty, którzy nie otrzymywali podwyżek, a obecnie nie korzystają ze wzrostu gospodarczego.

W przypadku braku pozytywnych rozwiązań w wyżej wymienionych sprawach, a szczególnie dotyczących podwyżki wynagrodzeń od 1.01.2018 r. w wysokości co najmniej 15%, podejmiemy zdecydowaną akcję protestacyjną.

Ryszard Proksa

przewodniczący KSOiW NSZZ "Solidarność"

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Newsletter
Aby móc otrzymywać e-maile z PEDAGOG SZKOLNY musisz się zarejestrować.
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

18. październik 2017 10:28
Witajcie. Poszukuję kontaktu z pedagogami szkolnymi pracującymi w Młodzieżowych Ośrodkach Socjoterapii. Potrzebuję wymiany doświadczenia w tej sferze. Zapraszam do kontaktu.

16. październik 2017 18:32
Witaj hanko23 Smile

16. październik 2017 16:49
Witaj Haniu Smile

16. październik 2017 16:49
cześć! z nami bądź Wink

16. październik 2017 16:21
Cześć Jestem Hania jestem tu nowa i wszystkich serdecznie pozdrawiam

Ostatnio na forum
Najnowsze tematy
bullet.png dziennik
bullet.png zwolnienie z nauki d...
bullet.png wymiar czasu pedagoga
bullet.png upośledz. umiarkowane
bullet.png reforma
Najciekawsze tematy
bullet.png reforma [1152]
bullet.png pomoc pp - po "no... [560]
bullet.png Prezentacja [462]
bullet.png dziennik [421]
bullet.png nowy IPE-T? [285]