ISSN 2081 - 6375
 
 
 
Nawigacja
Aktualnie online
bullet.png Gości online: 7

bullet.png Użytkowników online: 1
kachutka

bullet.png Łącznie użytkowników: 23,010
bullet.png Najnowszy użytkownik: stokrotka37
Ostatnie komentarze
bullet.png Brawo i tylko szkoda...
bullet.png Jak nas postrzegają?...
bullet.png Nie wyobrażam sobie,...
bullet.png Jak znajo sie na ort...
bullet.png Dlatego TA reforma j...
bullet.png Macie dobrze bo Wam ...
bullet.png Dyplomowany, 30 lat ...
bullet.png U mnie 140. 25 lat ...
bullet.png U mnie 139 zł (dyplo...
bullet.png Kontraktowy - nieste...
 
Jak żyć panie premierze, jak żyć!
 


Jak żyć panie premierze, jak żyć!

Jarosław Gowin: […]kiedy byłem ministrem sprawiedliwości. Miałem wtedy trójkę dzieci na utrzymaniu, studiowały. I słowo honoru - czasami nie starczało do pierwszego.[….]
Internauci, posiłkując sie oświadczeniami majątkowymi wicepremiera Gowina, z czasów gdy był ministrem sprawiedliwości w rządzie PO-PSL, wyliczyli, że zarabiał wówczas ok. 17,5 tys. zł miesięcznie.




 
Zespół ds. zmian wynagradzania nauczycieli
 


Zespół ds. zmian wynagradzania nauczycieli

We wtorek minister edukacji narodowej spotkała się z przedstawicielami: Związku Nauczycielstwa Polskiego, Forum Związków Zawodowych i Sekcji Krajowej Oświaty i Wychowania NSZZ "Solidarność". Po tym spotkaniu związkowcy poinformowali, że prawdopodobnie w najbliższych dniach zostanie powołany zespół, który zajmie się wypracowaniem zmian w systemie finansowania oświaty i wynagradzania nauczycieli. W jego skład wejdą przedstawiciele ministerstw finansów i edukacji oraz związków zawodowych.
Zalewska potwierdziła także informację podaną przez związkowców, że w czwartek spotka się z minister finansów Teresą Czerwińską. Jak poinformowała, rozmowy będą dotyczyć m.in. wprowadzenia ewentualnych zmian w subwencji oświatowej. - Dlatego, że - tak jak mówią też samorządowcy - jest niesprawiedliwa i archaiczna. W związku z tym, że jest naliczana na uczniów, powoduje np. pokusę dwuzmianowości w dużych miastach, bo to jest naturalna oszczędność na uczniach - argumentowała.

Źródło: serwisy.gazetaprawna.pl

 
Przemyślcie decyzję
 


Przemyślcie decyzję
Nie mogłem sobie odmówić umieszczenia tu wpisu jednej z naszych Koleżanek (anin).

"Od marca 2018 stawki płac w Lidlu wzrastają o 9,3 proc. w stosunku do poziomu wynagrodzeń z roku ubiegłego. Z początkiem marca pracownicy sklepów będą zarabiać od 2800 zł do 3550 zł brutto na początku zatrudnienia. Po roku pracy pracodawca gwarantuje wzrost płacy do poziomu – 2950 zł do 3750 zł brutto, a po dwóch latach stażu pracy od 3150 zł do 4050 zł brutto. Poziom wynagrodzenia różni się w zależności od lokalizacji sklepu oraz związanych z nią kosztów życia. Studenci kierunków nauczycielskich przemyślcie dobrze sprawę, dla mnie już za późno."

 
List Minister Edukacji Narodowej do dyrektorów i nauczycieli
 


List Minister Edukacji Narodowej do dyrektorów i nauczycieli

Oto fragment listu:
Ostatnia nowelizacja Ustawy – Karta Nauczyciela została wypracowana w dyskusji w ramach Zespołu do spraw statusu zawodowego pracowników oświaty, w skład którego wchodzą przedstawiciele reprezentatywnych związków zawodowych, ogólnopolskich organizacji jednostek samorządu terytorialnego oraz strony rządowej. Rozwiązania przyjęte w tej nowelizacji są kompromisem pomiędzy stanowiskami strony związkowej, strony samorządowej oraz wynikami raportów Najwyższej Izby Kontroli, a także opiniami i sygnałami docierającymi do Ministerstwa Edukacji Narodowej od szerokiego środowiska zainteresowanego sprawami oświaty.

Warto poczytać, co o tej "dyskusji" twierdzą chociażby oba związki zawodowe - szczególnie o ustaleniach dotyczących powiązania wysokości pensji nauczycielskich ze średnią krajową.

I drugi fragment - jeszcze piękniejszy:

Zależy mi, jako Ministrowi Edukacji Narodowej, który ceni pracę wykształconych i doświadczonych nauczycieli, na tym, aby po urlopie dla poratowania zdrowia byli oni zdolni do ponownego podjęcia pracy w systemie edukacji. Dlatego też w ostatniej nowelizacji Ustawy - Karta Nauczyciela nauczyciele ubiegający się o urlop dla poratowania zdrowia zostali objęci opieką lekarza medycyny pracy.


Tu pani minister wykazała się wyjątkowym poczuciem humoru. Monty Python niech się schowa.

A może jeszcze taki fragmencik?

Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią począwszy od 1 kwietnia tego roku rozpoczynamy wdrażanie planu podwyższenia wynagrodzeń nauczycieli o ok. 15,8 proc. w ciągu trzech lat.

Zaległe zaniechania waloryzacji płac oraz prognozowany w latach 2018-2020 wzrost cen towarów i usług łącznie spowodują, że ogłoszony poziom podwyżek ledwie pokryje inflację. Tak więc nie może być mowy o jakiejkolwiek podwyżce płac nauczycieli, a jedynie o ich znikomej waloryzacji.



 
Rejestr Sprawców Przestępstw na Tle Seksualnym
 


Rejestr Sprawców Przestępstw na Tle Seksualnym

od 1 stycznia 2018 r. funkcjonuje Rejestr Sprawców Przestępstw na Tle Seksualnym.
Zgodnie z art. 21 ustawy z dnia 16 maja 2016 r. w przypadku zatrudniania, a także innych form współpracy (np. wolontariat) w ramach działalności związanej z wychowaniem, edukacją, leczeniem małoletnich lub opieka nad nimi pracodawca lub inny organizator ma obowiązek sprawdzenia, czy dane osoby zatrudnianej lub współpracującej na innych zasadach są zamieszczone w ww. rejestrze. Zachęcamy do zapoznania się z pismem przesłanym przez Ministerstwo Sprawiedliwości, adresowanym do wszystkich jednostek zajmujących się edukacją, wychowaniem, leczeniem i opieką nad małoletnimi.


Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Newsletter
Aby móc otrzymywać e-maile z PEDAGOG SZKOLNY musisz się zarejestrować.
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

23. kwiecień 2018 11:18
Witam. "Obcinają" mi etat do 1/2. Pytanie: czy zaplanowana w arkuszu rewalidacja może być liczona do etatu , czy dostanę jednak wypowiedzenie obecnych warunków i zmianę na etat z powrotem w

23. kwiecień 2018 10:09
Wymagania możecie dostosować również na podstawie własnych obserwacji. Jeśli potwierdzą one dane zawarte w "ocenie", to może wystarczy?

22. kwiecień 2018 22:36
Niepubliczna poradnia. Szkoła przyjęła ocenę, jednak żeby dostosować wymagania (szczególnie chodzi o wf) prosi o opinie z poradni a nie ocenę.

22. kwiecień 2018 21:26
A kto dokonał tej oceny?

22. kwiecień 2018 20:40
Czy szkoła powinna dostosować się do dostarczonej przez rodzica oceny rozwoju integracji sensorycznej?czy powinna być to opinia?

Ostatnio na forum
Najnowsze tematy
bullet.png sześciolatki w szkole
bullet.png kształcenie specjalne
bullet.png pomoc pp - po "nowsz...
bullet.png doradztwo zawodowe
bullet.png reforma
Najciekawsze tematy
bullet.png reforma [1727]
bullet.png pomoc pp - po "no... [745]
bullet.png wymiar czasu peda... [257]
bullet.png mam te kwalifikacje? [247]
bullet.png doradztwo zawodowe [170]