ISSN 2081 - 6375
 
 
 
Nawigacja
Aktualnie online
bullet.png Gości online: 7

bullet.png Użytkowników online: 0

bullet.png Łącznie użytkowników: 29,610
bullet.png Najnowszy użytkownik: Iza00

Ostatnie komentarze
bullet.png Przypomniał mi się...
bullet.png Na tym stanowisku ty...
bullet.png Ano właśnie. Od la...
bullet.png Od dobrych paru lat ...
bullet.png U mnie część nauc...
bullet.png A dlaczego nie? Cho...
bullet.png A tak można? U mnie...
bullet.png Ja sobie podzielę t...
bullet.png Mam podyplomowe z pe...
bullet.png Jasne.
Atrykuł/scenariusz
Aby przeczytać artykuł/scenariusz musisz się zarejestrować
REJESTRACJA
Artykuły: Profilaktyka
Antykoncepcja w pigułce

joanka_g

ANTYKONCEPCJA W PIGUŁCE

Przedstawienie wszystkich, dostępnych metod antykoncepcyjnych. Pogadanki z tego tematu, cieszą się w mojej szkole (ponadgimnazjalnej)dużym powodzeniem.


Bezpieczne korzystanie z internetu

beata1312

BEZPIECZNE KORZYSTANIE Z INTERNETU

Tempo rozwoju nowych technologii jest oszołamiające. Rewolucja, której jesteśmy świadkami i uczestnikami, stwarza zarówno niezliczone możliwości, jak i zagrożenia. Unikatowe właściwości Internetu umożliwiają ludziom wzajemną NIEOGRANICZONĄ komunikację bez względu na odległość, strefę czasową i granice państwowe. Często jednak możemy w sieci natrafić na treści, których publikacja jest zakazana przez prawo. Dzieci i młodzież są szczególnie narażeni na niebezpieczeństwa związane z użytkowaniem Internetu i telefonów komórkowych. CZYM JEST INTERNET? Niełatwo jest odpowiedzieć na pytanie, czym jest Internet, przede wszystkim dlatego, że nie jest to konkretna rzecz, ale rozbudowany system powiązanych elementów. Podstawową częścią Internetu jest sieć komputerów, do której może włączyć się każdy, kto posiada odpowiednie urządzenie wyposażone w modem. Daje to ogromne możliwości zapewniając rozmaite typy komunikacji - tekstową, głosową, video - bez ograniczeń czasowo-przestrzennych. Sprzyja to tworzeniu się w Sieci społeczności, stanowiących kolejny ważny element Internetu. To użytkownicy Sieci wpływają na jej wygląd i funkcje. Istotnym jego elementem jest wszystko to, co umieszczają w nim użytkownicy, czyli zasoby. Oprócz komputerów indywidualnych użytkowników do Sieci podłączone są serwery, na których znajduje się niezliczona liczba stron internetowych, informacji, plików. Internet to niewyczerpane źródło wiedzy, a osoba potrafiąca z niego korzystać może znaleźć w nim niemal wszystko, czego potrzebuje.


Dopalacze
Najważniejsze informacje o dopalaczach dla rodziców

Energy drinki info dla rodziców

Psype

Energy drinki info dla rodziców

Kilka słów na temat niebezpieczeństwa płynącego ze spożywania energy drinków. Do wykorzystania w ramach rozmowy z uczniami albo z rodzicami.


Gra profilaktyczna RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ
Gra dla klas 4-6 (można dostosować dla innej grupy wiekowej), klasy wykonują zadania jako drużyny walcząc o miano Super Klasy, a przede wszystkim integrując się i w ciekawy sposób spędzając czas. Zachęcam do lektury:)

Program profilaktyczny "Fonoholizm - telefon też uzależnia"
Z badań wynika, że ok. 95% dzieci używa telefonów komórkowych, z czego połowa aktywnie z nich korzysta kilkadziesiąt razy dziennie. Zjawisko notorycznego spoglądania w mini ekran obserwujemy niemal wszędzie: w placówkach publicznych, na ulicy, w sklepach, środkach komunikacji miejskiej. Zatem określenie - pokolenie pochylonych głów, staje się niepodważalnym faktem.

projekt "Wolni-bez-Wolni"

Katarzyna Żuklińska

PROJEKT "WOLNI-BEZ - WOLNI

Cykl spotkań dla uczniów z zakresu profilaktyki zachowań ryzykownych; praca metodą warsztatową, prowadzona przez terapeutów uzależnień, psychologów i osoby doświadczone przez uzależnienie, przemoc, prostytucje i więzienie.


Współczesne kierunki profilaktyki
Izabela Patora-Nowialis

W przestrzeni edukacyjnej potrzebna jest zmiana w zakresie postrzegania internetu. Dlatego starałam się dowiedzieć , czym dla młodych ludzi jest internet. Potrzebna też jest ewidentna potrzeba zmiany sposobu myślenia o działaniach profilaktycznych. Stereotypowe ujęcie profilaktyki nie chroni a wręcz jest szkodliwe.

Z prawem na Ty

Główny Administrator

Z PRAWEM NA TY

Podstawy prawa w kontekście odpowiedzialności prawnej nieletnich. Przykłady konkretnych, wziętych z życia nagannych zachowań dzieci i młodzieży - przyporządkowanie ich konkretnym paragrafom kodeksowym. Tekst do zaprezentowania uczniom


zdrowie psychiczne
scenariusze zajęć wychowawczych do przeprowadzenia w klasach ponadpodstawowych i starszych klasach szkół podstawowych po powrocie z nauki stacjonarnej

Złość, agresja, przemoc wśród dzieci i młodzieży

kropelka

ZŁOŚĆ, AGRESJA, PRZEMOC

Różnice między złością, agresją i przemocą

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Newsletter
Aby móc otrzymywać e-maile z PEDAGOG SZKOLNY musisz się zarejestrować.
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

27. wrzesień 2022 19:16
Jak rozwiązujecie kwestie podpisów na wopfu i ipet jeśli na zespole nie było danego nauczyciela lub specjalisty z powodu choroby?

27. wrzesień 2022 18:27
Dziękuję Kazimierzu Smile

27. wrzesień 2022 18:15
Zgodnie z przepisem art. 183 a Kodeksu pracy, dyrektor zobowiązany jest do równego traktowania pracowników. Dlatego przy przydziale dyżurów powinno być to uwzględnione.

27. wrzesień 2022 18:01
Nie ma. A te dyżury rozliczacie w sekundach, czy w milisekundach?

27. wrzesień 2022 17:16
Czy jest gdzieś jakiś zapis. Nauczyciel uczący ma 5 minut za każdą nadgodzinę powyżej 18 godzin, a specjaliści od 22, 21, 26.....

Ostatnio na forum
Najnowsze tematy
bullet.png pedagog szkolny i sp...
bullet.png zabrane kwalifikacje...
bullet.png kształcenie specjalne
bullet.png jakie programy profi...
bullet.png mam te kwalifikacje?
Najciekawsze tematy
bullet.png mam te kwalifikacje? [412]
bullet.png jakie programy pr... [232]
bullet.png kształcenie spec... [198]
bullet.png zwolnienie z nauk... [189]
bullet.png awans pedagoga [150]