|
Antykoncepcja w pigułce
joanka_g
ANTYKONCEPCJA W PIGUŁCE
Przedstawienie wszystkich, dostępnych metod antykoncepcyjnych. Pogadanki z tego tematu, cieszą się w mojej szkole (ponadgimnazjalnej)dużym powodzeniem.
Bezpieczne korzystanie z internetu
beata1312
BEZPIECZNE KORZYSTANIE Z INTERNETU
Tempo rozwoju nowych technologii jest oszołamiające. Rewolucja, której jesteśmy świadkami i uczestnikami, stwarza zarówno niezliczone możliwości, jak i zagrożenia. Unikatowe właściwości Internetu umożliwiają ludziom wzajemną NIEOGRANICZONĄ komunikację bez względu na odległość, strefę czasową i granice państwowe. Często jednak możemy w sieci natrafić na treści, których publikacja jest zakazana przez prawo.
Dzieci i młodzież są szczególnie narażeni na niebezpieczeństwa związane z użytkowaniem Internetu i telefonów komórkowych.
CZYM JEST INTERNET?
Niełatwo jest odpowiedzieć na pytanie, czym jest Internet, przede wszystkim dlatego, że nie jest to konkretna rzecz, ale rozbudowany system powiązanych elementów.
Podstawową częścią Internetu jest sieć komputerów, do której może włączyć się każdy, kto posiada odpowiednie urządzenie wyposażone w modem.
Daje to ogromne możliwości zapewniając rozmaite typy komunikacji - tekstową, głosową, video - bez ograniczeń czasowo-przestrzennych. Sprzyja to tworzeniu się w Sieci społeczności, stanowiących kolejny ważny element Internetu. To użytkownicy Sieci wpływają na jej wygląd i funkcje. Istotnym jego elementem jest wszystko to, co umieszczają w nim użytkownicy, czyli zasoby.
Oprócz komputerów indywidualnych użytkowników do Sieci podłączone są serwery, na których znajduje się niezliczona liczba stron internetowych, informacji, plików.
Internet to niewyczerpane źródło wiedzy, a osoba potrafiąca z niego korzystać może znaleźć w nim niemal wszystko, czego potrzebuje.
Dopalacze
Najważniejsze informacje o dopalaczach dla rodziców
Energy drinki info dla rodziców
Psype
Energy drinki info dla rodziców
Kilka słów na temat niebezpieczeństwa płynącego ze spożywania energy drinków. Do wykorzystania w ramach rozmowy z uczniami albo z rodzicami.
Gra profilaktyczna RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ
Gra dla klas 4-6 (można dostosować dla innej grupy wiekowej), klasy wykonują zadania jako drużyny walcząc o miano Super Klasy, a przede wszystkim integrując się i w ciekawy sposób spędzając czas. Zachęcam do lektury:)
Program profilaktyczny "Fonoholizm - telefon też uzależnia"
Z badań wynika, że ok. 95% dzieci używa telefonów komórkowych, z czego połowa aktywnie z nich korzysta kilkadziesiąt razy dziennie. Zjawisko notorycznego spoglądania w mini ekran obserwujemy niemal wszędzie: w placówkach publicznych, na ulicy, w sklepach, środkach komunikacji miejskiej. Zatem określenie - pokolenie pochylonych głów, staje się niepodważalnym faktem.
projekt "Wolni-bez-Wolni"
Katarzyna Żuklińska
PROJEKT "WOLNI-BEZ - WOLNI
Cykl spotkań dla uczniów z zakresu profilaktyki zachowań ryzykownych; praca metodą warsztatową, prowadzona przez terapeutów uzależnień, psychologów i osoby doświadczone przez uzależnienie, przemoc, prostytucje i więzienie.
Tolerancja
Czym jest tolerancja i jakie są jej rodzaje.
Współczesne kierunki profilaktyki
Izabela Patora-Nowialis
W przestrzeni edukacyjnej potrzebna jest zmiana w zakresie postrzegania internetu. Dlatego starałam się dowiedzieć , czym dla młodych ludzi jest internet. Potrzebna też jest ewidentna potrzeba zmiany sposobu myślenia o działaniach profilaktycznych. Stereotypowe ujęcie profilaktyki nie chroni a wręcz jest szkodliwe.
Z prawem na Ty
Główny Administrator
Z PRAWEM NA TY
Podstawy prawa w kontekście odpowiedzialności prawnej nieletnich. Przykłady konkretnych, wziętych z życia nagannych zachowań dzieci i młodzieży - przyporządkowanie ich konkretnym paragrafom kodeksowym. Tekst do zaprezentowania uczniom
zdrowie psychiczne
scenariusze zajęć wychowawczych do przeprowadzenia w klasach ponadpodstawowych i starszych klasach szkół podstawowych po powrocie z nauki stacjonarnej
Złość, agresja, przemoc wśród dzieci i młodzieży
kropelka
ZŁOŚĆ, AGRESJA, PRZEMOC
Różnice między złością, agresją i przemocą
|
|