ISSN 2081 - 6375
 
 
 
Nawigacja
Aktualnie online
bullet.png Gości online: 7

bullet.png Użytkowników online: 0

bullet.png Łącznie użytkowników: 25,799
bullet.png Najnowszy użytkownik: aszy123

Ostatnie komentarze
bullet.png Prawdopodobnie jest ...
bullet.png "Wydaje mi się, że...
bullet.png " W punkt"-jak powia...
bullet.png Kazimierz i owszem ;)
bullet.png Wydaje mi się, że ...
bullet.png Napisałem o tym, bo...
bullet.png Moja ulubiona autork...
bullet.png Niestety z wiekiem i...
bullet.png Gratulacje! Noblist...
bullet.png "...pozwoliłem sobi...
Archiwum shoutboksa
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.
Grono 18. październik 2019
Mam wątpliwości. Kto wie do kiedy podejmuje się decyzję o przedłużeniu cyklu dla ucznia niepełnosprawnego? 2. Czy uczeń posiadający orzeczenie o kształceniu specjalnym, mającym n.indywidu
Kazimierz 18. październik 2019
W jakim celu?
kacha0007 18. październik 2019
czy można przenieść ucznia po dwóch miesiącach nauki w klasie I do klasy II? czy są jakieś przepisy, które to regulują?
Zetka 17. październik 2019
"1) w oddziale specjalnym – po 12 godzin na oddział; 2) w oddziale ogólnodostępnym lub integracyjnym – po 2 godziny na ucznia."
Zetka 17. październik 2019
"2. Minimalny tygodniowy wymiar godzin zajęć rewalidacyjnych dla uczniów niepełnosprawnych, w każdym roku szkolnym, wynosi:"
Zetka 17. październik 2019
jols, pp podałam wczoraj w poście bezpośrednio poprzedzającym Twój z negacją tego stanu rzeczy. Kazimierz podał pp pięć postów niżej. Więc dodatkowo zacytuję właściwy fragment:
Ania333 17. październik 2019
Ile wynosi pensum świetlicy w szkole specjalnej?
Grono 17. październik 2019
No właśnie. Obiło mi się o uszy, że do końca lutego, a teraz doczytałam, że dotyczyło to gimnazjów. Wielkie dzięki Kazimierz.
Kazimierz 17. październik 2019
Decyzja RP musi zapaść nie później niż do końca roku szkolnego w klasie VIII. Do tego trzeba dostosować terminy.
Grono 17. październik 2019
A do kiedy rodzic składa prośbę o wydłużenie etapu dla dziecka?
Kazimierz 17. październik 2019
17. październik 2019 18:54 Rozporządzenie MEN z dnia 28 marca 2017 r.w sprawie ramowych planów nauczania dla publicznych szkół https://www.pedag. ..%B3wka.pdf § 5
Grono 17. październik 2019
W jakich przepisach znajdę informacje o wydłużeniu nauki uczniowi klasy ósmej? Będę wdzięczna o wskazanie. Do kiedy rodzic musi złożyć prośbę o wydłużenie nauki?
jols 17. październik 2019
Narazie tak to funkcjonuje ...skoro jest i powinno być inaczej proszę o podanie mi jakiegoś rozporządzenia ze to nieprawne
jols 17. październik 2019
Ja prowadzę grupowa jedna grupa 3 osoby o tej samej niepełnosprawności dwie godziny w tygodniu i dwa razy po dwie godziny indywidualna bo taki mam zapis w orzeczeniu ... przyznaje ze u mnie w szkol
Zetka 17. październik 2019
Ostatnio jest taki trend, by w przepisach doszukiwać się tego, czego tam nie ma. Głównodowodzący w administracji zapominają, że moga działać tylko na podstawie i w granicach prawa.
Zetka 17. październik 2019
Nie ma tez dopuszczalnej liczby uczniów w takiej gr. a są np przy zaj k-k, d-w, itd. WNIOSEK? Rewalidacja w szk integrac. lub ogólnodost. jest zawsze indywidualnie.
Zetka 17. październik 2019
Gdyby ustawodawca dopuszczał rew. grupowe, to by napisał ile godzin przypada na grupę lub klasę. Takie zapisy są dla innych zajęć. np. lekcyjnych. Przy rew. tego nie ma.
reszta 17. październik 2019
Pewnie stąd różni dyrektorzy mają różne wizje
reszta 17. październik 2019
Przypomnijcie sobie dyskusje na forum dyrkow. Tam zagorzała "zwolenniczka" zajęć real.przez pedag.w pensum forsowała tezę zbiorowek rewalidacyjnych
Kazimierz 17. październik 2019
Natomiast cały kontekst rozporządzenia i zdrowy rozsądek wskazują na zajęcia indywidualne.

Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Newsletter
Aby móc otrzymywać e-maile z PEDAGOG SZKOLNY musisz się zarejestrować.
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

22. październik 2019 19:22
Ale może źle zrozumiałem pytanie, bo sformułowałaś je niezbyt jasno.

22. październik 2019 19:16
To trochę złe podejście. To nauczyciel widzi, czy dziecko wymaga szczególnego indywidualnego podejścia i realizuje je. Opinia PPP (czy to z klasy I, czy z VIII) ma jedynie w tym pomóc.

22. październik 2019 19:10
Mam pytanie czy opinia o dostosowaniu wymagań edukacyjnych?pomoc
y psychologicznej należ się dziecku które uczęszcza do klasy III SP. Należy się dziecku od 1- klasy?

22. październik 2019 18:38
Grono - odpowiedź krótka: nie; odpowiedź długa: to zależy, ale raczej - patrz odp. krótka Wink

22. październik 2019 17:17
Jesli zmienił się wychowawca, to robicie modyfikacje IPETU?

Ostatnio na forum
Najnowsze tematy
bullet.png muzyczka (i nie tylk...
bullet.png egzamin ósmoklasist...
bullet.png hospitacja pedagoga
bullet.png zwolnienie z nauki d...
bullet.png wyrównywanie brakó...
Najciekawsze tematy
bullet.png zajęcia rewalida... [978]
bullet.png Prezentacja [494]
bullet.png wymiar czasu peda... [376]
bullet.png nauczanie indywid... [275]
bullet.png zwolnienie z nauk... [142]