ISSN 2081 - 6375
 
 
 
Nawigacja
Aktualnie online
bullet.png Gości online: 32

bullet.png Użytkowników online: 0

bullet.png Łącznie użytkowników: 31,861
bullet.png Najnowszy użytkownik: natalia0999

Ostatnie komentarze
bullet.png Czy ktoś z Was jest...
bullet.png Żeby napisać jedn...
bullet.png Już się boję co "...
bullet.png Szczerze powiem, że...
bullet.png Czy ten artykuł jes...
bullet.png Nie. Należy tylko p...
bullet.png Dzień dobry,mam pro...
bullet.png Rzeczywiście rodzic...
bullet.png No wreszcie. Od dawn...
bullet.png I nauczyciel wychowa...
Archiwum shoutboksa
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.
mzag 06. października 2023
Bon nie dla pedagoga ?! https://www.porta...23965.html
mmaria 06. października 2023
Dziękuję za odpowiedź. Czy złożę wniosek, to już ode mnie zależy. To już wybór, nie zakaz. Pozdrawiam
Kazimierz 06. października 2023
Moim zdaniem tak. - Wychowawcy i nauczyciele prowadzący wszystkie przedmioty w klasach IV-VIII - inni niż nauczyciele i wychowawcy pracownicy pedagogiczni.
mmaria 06. października 2023
Czy pedagogowi specjalnemu i szkolnemu pracującym w S.P. przysługuje bon na laptop?
ArtFra 06. października 2023
Jak w Państwa szkołach rozwiązany jest udział rodzica jako opiekuna na wycieczce szkolnej w przypadku ucznia przewlekle chorego?
Kazimierz 05. października 2023
Wprowadziliśmy podobny dokument 6 lat temu. Z tym wstrzymamy się do, po wyborach.
pedagocha 05. października 2023
Standardy Ochrony Maloletnich gdzie umieszczacie? W jakim dokumencie? Czy tworzycie osobny?
Kazimierz 04. października 2023
Temu, że do 2026 jest czas na uzupełnienie wyksztalcenia nie przeczę.
Zetka 04. października 2023
Moim zdaniem do 2026 jest czas na zdobycie pełnych kwalifikacji. MEN czasami samo sobie zaprzecza Wink ale zobaczymy co powie.
Zetka 04. października 2023
Ja odczytuję to tak, że ustawa wymagała, od specj. pełnego wykształcenia od początku, a że sprawa była pilna, to dali na okres przejściowy niższe wymagania kwalifikacyjne.
Kazimierz 04. października 2023
Uważam, że zgodnie z tym, po 2026 roku nie będzie można nawiązać nowego stosunku pracy mając wykształcenie, o którym mówimy. Powtarzam, mogę się mylić (ale nie sądzę). Smile
Kazimierz 04. października 2023
Zetko, nie jest to wprost napisane, ale wyprowadziłem taki wniosek z porównania par. 40 i par. 37. Oczywiście mogę się mylić. Zadzwonię jutro pewnie do MEiN i poproszę o interpretację.
Zetka 04. października 2023
Nigdzie nie widzę zapisu, jakoby zmiana, lub nie, miejsca pracy miała znaczenie. Ale możliwe, że coś przeoczyłam. Daj znać.
Zetka 04. października 2023
Kazimierzu, powiem szczerze, że w par 40 widzę to samo, co w ustawie wprowadzającej stanowisko specjalnego, czyli że w 2026 koniec przepisów przejściowych.
Kazimierz 04. października 2023
Zakładka o wymaganych kwalifikacjach już częściowo gotowa, więc udostępniam.
Kazimierz 04. października 2023
Zetko, tak odczytuję par. 40.
sabmon 04. października 2023
Pewnie dla wielu z nas cisną się na usta różne słowa ale naprawdę nie mam już sił edukacjo dokąd zmierzasz.
Zetka 04. października 2023
Kazimierzu, który paragraf jest o tym, bo w mediach też tak czytałam, a w rozp nie widzę.
Kazimierz 04. października 2023
chciała się zatrudnić w innej szkole na to samo stanowisko (mając to samo wykształcenie), to nie będziesz mogła. Tak rozumiem zapis rozporządzenia.
Kazimierz 04. października 2023
I tak i nie Smile Jeśli teraz pracujesz z takim wykształceniem (podyplomówka) w danej szkole, jako pedagog specjalny,to nadal po 2026 będziesz mogła pracować. Gdybyś jednak po 2026

Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Newsletter
Aby móc otrzymywać e-maile z PEDAGOG SZKOLNY musisz się zarejestrować.
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

10. czerwca 2026 12:47
beata100-dzięki za odpowiedź. Oszczędności oczywiście...

10. czerwca 2026 09:22
Można, ale już by nie przesadzali skoro masz tylko 11 godz. Ja mam rewalidację jako nadgodziny.

09. czerwca 2026 19:44
Dzień dobry! Chciałabym Was zapytać czy zgodnie z obowiązującym prawem można przydzielić zajęcia rewalidacyjne w ramach etatu pedagoga specjalnego i w jakim wymiarze. Mam 11 godz. pedagoga sp

17. kwietnia 2026 19:12
W Krakowie nie ma takich pomysłów.

15. kwietnia 2026 23:06
pomysł.

Ostatnio na forum
Najnowsze tematy
bullet.png jakie programy profi...
bullet.png pedagog szkolny i sp...
bullet.png telefony na lekcjach
bullet.png niepełn. umiarkowana
bullet.png doradztwo zawodowe
Najciekawsze tematy
bullet.png jakie programy pr... [255]