ISSN 2081 - 6375
 
 
 
Nawigacja
Aktualnie online
bullet.png Gości online: 3

bullet.png Użytkowników online: 0

bullet.png Łącznie użytkowników: 31,655
bullet.png Najnowszy użytkownik: martamlo

Ostatnie komentarze
bullet.png Żeby napisać jedn...
bullet.png Już się boję co "...
bullet.png Szczerze powiem, że...
bullet.png Czy ten artykuł jes...
bullet.png Nie. Należy tylko p...
bullet.png Dzień dobry,mam pro...
bullet.png Rzeczywiście rodzic...
bullet.png No wreszcie. Od dawn...
bullet.png I nauczyciel wychowa...
bullet.png Właśnie gdzieś pr...
 
Zwolnienia, po 35 dzieci w klasach
 


Zwolnienia, po 35 dzieci w klasach


Aż 113 nauczycieli ze szkół w Radomiu może po wakacjach stracić pracę. Kolejnych ponad 230 osób będzie mieć ograniczone etaty. Władze miasta redukcję zatrudnienia w oświacie tłumaczą niżem demograficznym.
Jak poinformowała PAP rzeczniczka prezydenta Radomia Katarzyna Piechota-Kaim, liczba planowanych do zwolnienia nauczycieli może się jeszcze zmienić. Wszystko - jak zaznaczyła - wyjaśni się w sierpniu, kiedy zakończony zostanie proces rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych.
Ze wstępnych przymiarek wynika, że zwolnienia obejmą 113 nauczycieli radomskich placówek oświatowych, a 238 kolejnych - będzie mieć ograniczony etat; w sumie w Radomiu pracuje 4100 nauczycieli. Takie plany zgłosili do magistratu dyrektorzy placówek oświatowych. Redukcje dotyczą pedagogów wszystkich typów szkół, przedszkoli oraz Młodzieżowego Domu Kultury.
Wydział oświaty Urzędu Miejskiego w Radomiu planuje także inne zmiany oświacie, m.in. zwiększanie liczebności klas. Według rzeczniczki prezydenta, np. pierwsze klasy szkoły podstawowej mają od nowego roku szkolnego liczyć 30 uczniów, a czwarte - 34; zwykle w tych klasach uczyło się dwadzieścia parę osób.
Według rzeczniczki będzie się to wiązało z łączeniem klas i przenoszeniem uczniów z jednej klasy do drugiej. O planowanych zmianach rodzice powinni być już teraz poinformowani przez wychowawców.


Podziel się z innymi: Facebook Google Tweet This Yahoo
Facebook - Lubię To:


Komentarze
#1 | Kazimierz dnia 05. czerwca 2012
Czyżby łączenie klas było kolejnym elementem działań (po znanym nam rozporządzeniu) związanych z indywidualizacją i pomocą psychologiczno-pedagogiczną dla dzieci?
#2 | dorotam18 dnia 06. czerwca 2012
Zachodzę w głowę , że tylko oświatę dotyka niż demograficzny, a dlaczego skoro jest nas coraz mniej to rozrastają się niczym sieć samorządy, a raczej ich strukturySmile dziwny jest ten polski świat, a może to już trzeci świat?
#3 | reszta dnia 06. czerwca 2012
Ponoć "istnieją" klasy 1e, w szkołach ponadg., w których liczba uczniów to 40...i więcej. Włodarze twierdzą, że oni i tak wagarują...poza tym...po 1ej klasie sporo odpadnie.
#4 | Tomek dnia 07. czerwca 2012
reszta - oczywiście, że istnieją ( z powodów o których pisałaś).

Uczniów coraz mniej a klasy coraz liczniejsze ... cud! Wink
#5 | zielonaDanusia dnia 07. czerwca 2012
"O planowanych zmianach rodzice powinni być już teraz poinformowani przez wychowawców. "
...
A dlaczego rodziców nie powiadomi "już teraz" o tym Pani Rzeczniczka pana Prezydenta? Niech stanie przed rodzicami naszych dzieci i niech im to powie... bez zaczerwienienia się ze wstydu...
Koszmarek...
#6 | nina29 dnia 09. czerwca 2012
"rodzice powinni być powiadomieni już teraz"? oto tekst mojej dyr po posiedzeniu pilnym rp, po otrzymaniu od OP projektu organizacynjego a w nim" wszystkie klasy szkoły podstawowej łączone, uczniów od 37 do 40 w każdej" i tekst dyr " proszę nie informować o tym rodziców w tej chwili przypominam, że obowiązuje was tajeminca rp i grozi odpowiedzialność za ujawnenie tajemnicy" ot takie sobie tajemnice.
#7 | timon dnia 09. czerwca 2012
Czytam i nawet już nie chce mi się pisać co myślę na temat tego co się dzieje ...normalnie "wariatkowo". U nas jak na razie niby zostaje po staremu- ale widząc co dzieje się wokoło- spodziewam sie,ze mój spokój niedługo też zostanie zakłócony Sad
#8 | KatarzynkaM dnia 18. czerwca 2012
Boże dokąd my zmierzamy? Bo na pewno nie do indywidualizacji metod, form i innych nauczania. Jak żyć, panie prezydencie?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Newsletter
Aby móc otrzymywać e-maile z PEDAGOG SZKOLNY musisz się zarejestrować.
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

02. lipca 2025 21:09
Czy to Wasza prośba o wgląd w sytuację rodziny, czy to odpowiedź na monit sądu......

02. lipca 2025 21:08
To zależy w jakiej sprawie, to pismo, z czyjej inicjatywy itd.

02. lipca 2025 17:18
Witam. Jakie informacje o dziecku w szkole powinny być zawarte w piśmie do sądu. Jak wygląda szablonowo takie pismo?

16. czerwca 2025 07:52
zajęcia - 45 min

13. czerwca 2025 21:39
Ile wynosi etat terapeuty pedagogicznego? Praca 45 min czy 60 min?

Ostatnio na forum
Najnowsze tematy
bullet.png zastępstwa realizow...
bullet.png awans pedagoga
bullet.png nauczanie indywidualne
bullet.png dzieco w kl.3 pisze ...
bullet.png poszukuję pracy - s...
Najciekawsze tematy
Brak tematów na forum