ISSN 2081 - 6375
 
 
 
Nawigacja
Aktualnie online
bullet.png Gości online: 15

bullet.png Użytkowników online: 0

bullet.png Łącznie użytkowników: 31,164
bullet.png Najnowszy użytkownik: Kasia 13

Ostatnie komentarze
bullet.png Edukacja zdrowotna j...
bullet.png Kto będzie miał kw...
bullet.png [url]https://glos.pl...
bullet.png Dostałam podwyżkę...
bullet.png Podziwiam wychowawcz...
bullet.png Nie dość, że tak ...
bullet.png Z tego co piszesz wy...
bullet.png pracuje jako pedagog...
bullet.png Ciekawe co z godzin...
bullet.png świetne artykuły b...
 
GROM szkoli nauczycieli
 


Jak walczyć z aktami terroru

Symulacje napadu zdesperowanego rodzica na pokój nauczycielski czy próba odparcia ataku ucznia-terrorysty - bydgoscy nauczyciele pod okiem komandosów szkolą się jak radzić sobie w kryzysowych sytuacjach. - Ćwiczenia są po to, by umniejszyć skutki aktu terroru - wyjaśniał w Poranku TVN24 podpułkownik Krzysztof Przepiórka z Fundacji Byłych Żołnierzy Jednostek Specjalnych.

W ćwiczeniach uczestniczą pracownicy szkół w Bydgoszczy.

Mówimy jak zminimalizować zagrożenia, jakie mogą pojawić się w szkole, a może ich być bardzo dużo - przekonywał jeden z prowadzących. - To szkolenie jest swoistym rodzajem szczepionki dla nauczycieli, ma ich uodpornić na sytuacje, które mogą się zdarzyć - dodał.
- Przerabiamy praktycznie takie tematy jak: agresywny rodzic, opiekun, uczeń, atak, bandycki napad na szkołę - powiedział.

Zadowoleni nauczyciele

Pedagodzy przyjęli szkolenie z zadowoleniem, bo - jak przyznają - w szkołach jest coraz niebezpieczniej. - Sytuacje w szkole się zmieniają, okoliczności również. Młodzież jest jaka jest, w związku z tym przydadzą się umiejętności związane z opanowaniem niebezpiecznej sytuacji - powiedziała jedna z nauczycielek z Bydgoszczy.

Bo strzelają

Wcześniej o szczegółach i ideach całej akcji opowiadał w Poranku TVN24 podpułkownik Krzysztof Przepiórka z Fundacji Byłych Żołnierzy Jednostek Specjalnych.
- Szkolenie skierowane jest do - jak to się nazywa - obiektowego koordynatora bezpieczeństwa - tłumaczył Przepiórka. Choć nazwa trudna i tajemnicza, to oznacza po prostu osobę z grona pedagogicznego, która będzie odpowiadała za bezpieczeństwo w szkole.
Przepiórka tłumaczył skąd w ogóle pomysł szkolenia. - To pokłosie wydarzeń, które miały miejsce w Stanach Zjednoczonych i Niemczech - powiedział podpułkownik, przypominając o ostatnich głośnych strzelaninach w szkołach w tych krajach.
W marcu w Niemczech w Winnenden 17-letni Tim Kretschmer podczas brutalnego ataku na szkołę zastrzelił w sumie 15 osób. W swojej byłej szkole zabił 12 osób - dziewięcioro uczniów i trzy nauczycielki. Następnie podczas ucieczki przed policyjną obławą zastrzelił kolejne trzy osoby i popełnił samobójstwo.

Przede wszystkim prewencja

- Nastawiamy się przede wszystkim by przygotować tych ludzi do prewencji - zaznaczył Przepiórka. Jego zdaniem trzeba przygotować koordynatorów, a także nauczycieli i uczniów, w jaki sposób się zachować w przypadku aktu terroru. - Ćwiczenia są po to, by umniejszyć skutki takiego aktu - podkreślił.
Jak tłumaczył Przepiórka, ćwiczenia (np. z ewakuacji) będą odbywać się cyklicznie. Wyraził też nadzieję, że akcja obejmie cały kraj. - Ufam, że inne miasta pójdą w ślad Bydgoszczy - podsumował.

Źródło: tvn24

Podziel się z innymi: Facebook Google Tweet This Yahoo
Facebook - Lubię To:


Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Newsletter
Aby móc otrzymywać e-maile z PEDAGOG SZKOLNY musisz się zarejestrować.
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

20. czerwca 2024 13:04
Proszę o informację z jakich materiałów Państwo korzystacie na zajęciach z doradztwa zawodowego w klasach 7-8?Jeśli oczywiście Państwo uczycie.

15. czerwca 2024 21:40
Tak będzie ale strasznie żal chłopca 😔

15. czerwca 2024 18:21
W trzeciej klasie ten argument odpada.

15. czerwca 2024 18:21
W klasie pierwszej lub drugiej rodzic zawsze może użyć argumentu, że dziecko ma trzy lata na opanowanie podstawy programowej. I będzie miał rację.

15. czerwca 2024 18:19
Nie kopcie się z koniem, przepuśćcie młodego człowieka i zostawcie (ewentualnie) w klasie trzeciej.

Ostatnio na forum
Najnowsze tematy
bullet.png program wych - prof.
bullet.png mam te kwalifikacje?
bullet.png urlop nauczyciela
bullet.png problem z uczniem
bullet.png Niebieska Karta
Najciekawsze tematy
bullet.png mam te kwalifikacje? [468]
bullet.png program wych - prof. [451]