ISSN 2081 - 6375
 
 
 
Nawigacja
Aktualnie online
bullet.png Gości online: 6

bullet.png Użytkowników online: 0

bullet.png Łącznie użytkowników: 31,086
bullet.png Najnowszy użytkownik: Domcia4562

Ostatnie komentarze
bullet.png Edukacja zdrowotna j...
bullet.png Kto będzie miał kw...
bullet.png [url]https://glos.pl...
bullet.png Dostałam podwyżkę...
bullet.png Podziwiam wychowawcz...
bullet.png Nie dość, że tak ...
bullet.png Z tego co piszesz wy...
bullet.png pracuje jako pedagog...
bullet.png Ciekawe co z godzin...
bullet.png świetne artykuły b...
 
Z bloga Pani Minister
 


Z bloga Pani Minister


Bibliotekarze szkolni to też nauczyciele - i tak ma zostać.
Znowu coraz częściej docierają do mnie głosy przypisujące ministrowi edukacji pomysły, które mają wywołać niepokój nauczycieli bibliotekarzy. Formułowanie takich insynuacji spowodowało uzasadniony niepokój i obawę o zachowanie statusu zawodowego nauczycieli bibliotekarzy. W moim zamierzeniu nauczyciele bibliotekarze nadal będą posiadali uprawnienia nauczycielskie, które powinny zostać zapisane w nowej ustawie Karta Nauczyciela, nad którą pracuje zespół opiniodawczo-doradczy do spraw statusu zawodowego nauczycieli.
Ten, powołany w marcu 2010 roku, zespół tworzą przedstawiciele samorządów, związków zawodowych, środowisk oświaty niepublicznej, innych partnerów społecznych, środowisk oświatowych i naukowych, a także strony rządowej. Jego powstanie wynikło z konieczności dostosowania rozwiązań w zakresie statusu zawodowego nauczycieli do zmieniającej się rzeczywistości szkolnej i społecznej. Podejmowane działania są również związane z potrzebą wzmocnienia pozycji zawodowej nauczycieli.

O tym, co miałoby się znaleźć w nowym dokumencie, zadecyduje dyskusja członków tego zespołu. To oni, w toku wspólnych działań, wypracują propozycje założeń do zmian prawnych. W związku z tym sugerowanie, że Ministerstwo Edukacji Narodowej próbuje ograniczać uprawnienia nauczycieli bibliotekarzy (czy też którejś innej nauczycielskiej grupy), jest bezpodstawne i uzasadnione jedynie interesem politycznym środowisk, którym na rękę jest sianie niepokoju w środowisku nauczycieli.

Podziel się z innymi: Facebook Google Tweet This Yahoo
Facebook - Lubię To:


Komentarze
#1 | Kazimierz dnia 22. lutego 2011
Napisałem do Pani Minister (mam nadzieję, że i w Waszym imieniu) następujący tekst :

Szanowna Pani Minister

W komentarzu z 21 lutego napisała Pani:
"Znowu coraz częściej docierają do mnie głosy przypisujące ministrowi edukacji pomysły, które mają wywołać niepokój nauczycieli bibliotekarzy. Formułowanie takich insynuacji spowodowało uzasadniony niepokój i obawę o zachowanie statusu zawodowego nauczycieli bibliotekarzy".
Obawy,o których Pani Minister pisze żywią również nauczyciele-szkolni pedagodzy. Wiem o tym, ponieważ od paru lat prowadzę stronę internetową dla tej grupy zawodowej www.pedagogszkolny.pl.
Chciałby zapytać, czy również do nas odnoszą się Pani słowa: "w moim zamierzeniu nauczyciele bibliotekarze nadal będą posiadali uprawnienia nauczycielskie, które powinny zostać zapisane w nowej ustawie Karta Nauczyciela"?

Z poważaniem
nauczyciel-pedagog szkolny.

Natychmiast Was poinformuję, jeżeli otrzymam odpowiedź.
#2 | biedroneczka dnia 22. lutego 2011
Chyba, że zmieni się pojęcie "praw nauczycielskich" - pedagodzy/psycholodzy będą nauczycielami, ale KN zobowiąże nas do pracy - no powiedzmy 35h/tyg. i nieco skróci wakacje (jak w PPP - oni mają zdaje się miesiąc). Może warto doprecyzować te "uprawnienia"Smile

A tak na serio to wiecie co, zaczynają mnie nudzić te rozważania (mam na myśli "górę" nie forum oczywiście). Jest tyle rzeczy, którymi MEN mógłby "zabłysną", nie wywołując obaw wśród nauczycieli, za to podnieść jakość edukacji, opieki, profilaktyki itd...Sad

Oczywiście czekamy na odpowiedź KHSmile
#3 | Kazimierz dnia 22. lutego 2011
Biedroneczko, masz rację, mnie też zaczyna to już nużyć. Szczególnie, że nie do końca rozumiem meritum. Wszak już od jakiegoś czasu, to organ prowadzący ustala nasz czas pracy, więc o co kaman?
#4 | Tomek dnia 22. lutego 2011
W PPP jest 31 dni + 4 na żądanie / rok.
Pomysł włączenia nauczycieli bibliotekarzy, czy pedagogów do nowej KN + znaczne podniesienie ilości dydaktycznych, obcięcie urlopów, bez wcześniejszej emerytury, itd. wydaje się bardzo wygodnym zabiegiem. Są dalej nauczycielami (tak jak chcieli i jak ministerstwo obiecywało), a oszczędności dla budżetu realne.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Newsletter
Aby móc otrzymywać e-maile z PEDAGOG SZKOLNY musisz się zarejestrować.
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

28. kwietnia 2024 20:08
Jest, jak Kazimierz pisze.

28. kwietnia 2024 20:07
Rewalidacja nie należy do zajęć obowiązkowych, więc jest nieobowiązkowa. Rodzic może zrezygnować i wcale nie musi tego wniosku uzasadniać, jak to w interpretacjach MEN można wyczytać.

26. kwietnia 2024 19:49
Dyrektor musi takie zajęcia zapewnić, a rodzic może złożyć oświadczenie, że dziecko nie będzie z nich korzystać i tyle.

26. kwietnia 2024 19:45
długa i niepewna.

26. kwietnia 2024 19:45
Niech teraz mądry wizytator i mądry dyrektor na to odpowiedzą. Oczywiście, że rodzic może zrezygnować z zajęć rewalidacyjnych. Jest droga, żeby próbować, go "przymusić", ale

Ostatnio na forum
Najnowsze tematy
bullet.png egzamin ósmoklasist...
bullet.png pedagog szkolny i sp...
bullet.png mam te kwalifikacje?
bullet.png warsztaty dla grona
bullet.png prawnik - prawo ośw...
Najciekawsze tematy
bullet.png mam te kwalifikacje? [460]
bullet.png egzamin ósmoklas... [175]
bullet.png pedagog szkolny i... [118]