ISSN 2081 - 6375
 
 
 
Nawigacja
Aktualnie online
bullet.png Gości online: 5

bullet.png Użytkowników online: 0

bullet.png Łącznie użytkowników: 31,861
bullet.png Najnowszy użytkownik: natalia0999

Ostatnie komentarze
bullet.png Czy ktoś z Was jest...
bullet.png Żeby napisać jedn...
bullet.png Już się boję co "...
bullet.png Szczerze powiem, że...
bullet.png Czy ten artykuł jes...
bullet.png Nie. Należy tylko p...
bullet.png Dzień dobry,mam pro...
bullet.png Rzeczywiście rodzic...
bullet.png No wreszcie. Od dawn...
bullet.png I nauczyciel wychowa...
Archiwum shoutboksa
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.
rabbit75 16. marca 2022
Prowadzimy dialogi rosyjsko/ ukraińsko- polskie, czasem translator. Nie mamy żadnych problemów z komunikacją. To co robi dla dzieciaków jest bezcenne.
rabbit75 16. marca 2022
Podobno Ukraina ma bardzo dużo psychologów. Tak mi mówiła, że u nich nadmiar i niełatwo o pracę. Pytajcie, bo może też macie takie perełki u siebie
rabbit75 16. marca 2022
Mnie się poszczęściło. Wśród przybyłych mam ukraińską psycholog. Pracuje na razie pro bono cały dzień. Świetna dziewczyna
ToJa 16. marca 2022
Kilka razy chłopiec wykazał lęk przy większym hałasie, płakał. Oczywiście od razu reagujemy, staramy się jak możemy, ale zastanawiam się nad pomocą długofalową. Jak Wy sobie radzicie?
ToJa 16. marca 2022
Jakie wsparcie zamierzacie zapewnić nowym uczniom z Ukrainy? Ja postawiłam na spokój, danie czasu na zaklimatyzowanie jednak u jednego chłopca obserwuję bardzo duży strach...
Kazimierz 16. marca 2022
W wątku tak.
reszta 16. marca 2022
Kaziu, w wątku obok, otwiera się - przynajmniej mi
Kazimierz 15. marca 2022
Niestety, coś z linkiem jest nie tak.
QAQM 15. marca 2022
Dzień dobry, za zgodą administratora chciałabym prosić o uzupełnienie ankiety do mojej pracy magisterskiej. Z góry dziękuję za poświęcony czas Wink https://forms.gle/9Jgz1B59TtzR
Kazimierz 14. marca 2022
I ma dużo racji. Sporo pisaliśmy o tym na forum.
nalo 14. marca 2022
A moja pani dyrektor notorycznie powtarza na Radzie pedagogicznej, że nauczyciel współorganizujący kształcenie jest dla całej klasy, a nie dlatego tylko ucznia co ma orzeczenie. Smile
Kazimierz 14. marca 2022
Moim zdaniem nauczyciel wspomagający powinien ograniczyć się jedynie do wytłumaczenia (w razie niezrozumienia) tematu zadania i tyle, co do samych zadań.
delfin 14. marca 2022
Kazimierzu, dziękuję. Dziecko w LO zagrożone niedostosowaniem społecznym Smile Roszczeniowa matka.
Kazimierz 14. marca 2022
A to zależy od dysfunkcji dziecka, rodzaju zadania, uzgodnień z nauczycielem prowadzącym itd., itd. Nie sądzę, żeby była tu jedna reguła.
delfin 14. marca 2022
Czy nauczyciel wspomagający uczestniczy w pisaniu przez ucznia klasówek, sprawdzianów? Czy może/powinien naprowadzać ucznia na właściwe rozwiązanie?
Asik2313 13. marca 2022
Dzień dobry. Ja z pytaniem. Mają Państwo może jakieś namiary na dobre koncerty profilaktyczne? Nie ukrywam, że sprawa pilna. Pomysł na 21.03....
Kazimierz 12. marca 2022
U mnie tak samo. Zatrudniliśmy asystenta międzykulturowego. Zobaczymy.
pedog 12. marca 2022
Oczywiście ani w głowie nam ocenianie, pytanie i tym podobne. Uczymy się nawzajem.
pedog 12. marca 2022
Na razie się integrują, przyzwyczajają. Nasze dzieciaki super się nimi zajmują. Ukraińcy zgłaszają się nawet na matematyce, chemii, geografii. Smile
pedog 12. marca 2022
U nas doszło 12. Daliśmy 7 z jednego rocznika do jednej klasy małej, ale po ustawie musieliśmy podzielić. Chodzą na wszystkie lekcje. Nie znają polskiego, maluchy angielskiego. Na razie się in

Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Newsletter
Aby móc otrzymywać e-maile z PEDAGOG SZKOLNY musisz się zarejestrować.
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

10. czerwca 2026 12:47
beata100-dzięki za odpowiedź. Oszczędności oczywiście...

10. czerwca 2026 09:22
Można, ale już by nie przesadzali skoro masz tylko 11 godz. Ja mam rewalidację jako nadgodziny.

09. czerwca 2026 19:44
Dzień dobry! Chciałabym Was zapytać czy zgodnie z obowiązującym prawem można przydzielić zajęcia rewalidacyjne w ramach etatu pedagoga specjalnego i w jakim wymiarze. Mam 11 godz. pedagoga sp

17. kwietnia 2026 19:12
W Krakowie nie ma takich pomysłów.

15. kwietnia 2026 23:06
pomysł.

Ostatnio na forum
Najnowsze tematy
bullet.png jakie programy profi...
bullet.png pedagog szkolny i sp...
bullet.png telefony na lekcjach
bullet.png niepełn. umiarkowana
bullet.png doradztwo zawodowe
Najciekawsze tematy
bullet.png jakie programy pr... [255]