ISSN 2081 - 6375
 
 
 
Nawigacja
Aktualnie online
bullet.png Gości online: 34

bullet.png Użytkowników online: 0

bullet.png Łącznie użytkowników: 31,164
bullet.png Najnowszy użytkownik: Kasia 13

Ostatnie komentarze
bullet.png Edukacja zdrowotna j...
bullet.png Kto będzie miał kw...
bullet.png [url]https://glos.pl...
bullet.png Dostałam podwyżkę...
bullet.png Podziwiam wychowawcz...
bullet.png Nie dość, że tak ...
bullet.png Z tego co piszesz wy...
bullet.png pracuje jako pedagog...
bullet.png Ciekawe co z godzin...
bullet.png świetne artykuły b...
 
Pedagodzy szkolni, bibliotekarze, wychowawcy świetlicy - wyższe pensum
 


Pedagodzy szkolni, bibliotekarze, wychowawcy świetlicy - wyższe pensum

Rozmowy w sprawie zmian w systemie wynagrodzeń nauczycieli prowadzone w ramach grupy roboczej trójstronnego zespołu ds. statusu zawodowego nauczycieli nie przyniosły oczekiwanych przez środowiska oświatowe rezultatów. Strona ministerialna nie zgodziła się na proponowane przez stronę związkową oraz samorządową powiązanie płac nauczycielskich ze średnią krajową, obstając przy swojej propozycji związania ich wynagrodzenia z płacą minimalną.
Zdaniem Sławomira Wittkowicza, przedstawiciela Forum Związków Zawodowych, jedyną kwestią, która w trakcie spotkania została wyjaśniona było to, że podniesienie pensum o dwie godziny ma dotyczyć nie tylko nauczycieli tablicowych, ale wszystkich nauczycieli, a więc także bibliotekarzy, nauczycieli świetlicowych, pedagogów, terapeutów itd. Natomiast w przypadku muzyków, plastyków i wuefistów pensum ma wynosić 22 godziny, co jego zdaniem praktycznie zamyka jakąkolwiek dalszą dyskusję.

Źródło:www.portalsamorzadowy.pl


 
Edukacja dla wszystkich budzi wątpliwości
 


Edukacja dla wszystkich budzi wątpliwości

O proponowanych przez resort edukacji zmianach systemowych dotyczących pracy z dziećmi z niepełnosprawnościami trzeba jeszcze podyskutować. To główny wniosek, jaki można wyciągnąć z blisko dwugodzinnej Komisji Edukacji Nauki i Młodzieży na temat rozwiązań zaproponowanych w ministerialnym dokumencie „Edukacja dla wszystkich”. Bo generalnie wszyscy posłowie i ich goście się zgodzili co do tego, że obecny system jest niewydolny i trzeba go zmienić, ale szczegółowe rozwiązania budzą wątpliwości.

Źródło:www.portalsamorzadowy.pl

 
Szczepienia uczniów od 12. roku życia
 


Szczepienia uczniów od 12. roku życia

Już od 7 czerwca br. rozpoczną się szczepienia dzieci w wieku od 12 do 15 lat w ramach Narodowego Programu Szczepień. To jak dotąd najmłodsza grupa osób rekomendowanych do szczepienia przeciwko COVID-19. Razem z grupą 16-18 lat zaszczepić się może ponad 2,5 mln uczniów z ok. 24 tys. szkół i placówek oświatowych. Dodatkowa akcja szczepień dla uczniów zostanie zorganizowana we wrześniu, po ich powrocie z wakacji.


Źródło:www.gov.pl


 
50 dni urlopu dla nauczycieli
 


50 dni urlopu dla nauczycieli

Resort edukacji zaproponował związkowcom, aby do nowelizacji Karty nauczyciela wpisać, że nauczyciel szkół feryjnych (samorządowych) ma prawo do 50 dni roboczych udzielanych zgodnie z planem urlopów. Nie mógłby jednak wybrać dowolnego dnia w ciągu roku (jak jest w przedszkolach), ale tylko te wolne od zająć dydaktyczno-wychowawczych.


Źródło:serwisy.gazetaprawna.pl

 
Do kosza
 


Do kosza

Stanowisko Rady Krajowej Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność” w sprawie „Materiału wyjściowego do dyskusji w ramach dalszych prac Zespołu ds. statusu zawodowego pracowników oświaty”

Rada Krajowej Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność” odrzuca w całości przesłany przez Ministerstwo Edukacji i Nauki „Materiał wyjściowy do dyskusji w ramach dalszych prac Zespołu do spraw statusu zawodowego pracowników oświaty”. Materiał ten nie uwzględnia naszego głównego postulatu powiązania wynagrodzenia zasadniczego nauczycieli ze średnim wynagrodzeniem w gospodarce narodowej.
Z oburzeniem przyjmujemy fakt, iż przedstawiony nam dokument, będący efektem dwuletniej pracy resortu oświaty, nie gwarantuje realizacji VI punktu Porozumienia zawartego między NSZZ „Solidarność” a Rządem Rzeczypospolitej Polskiej z 7 kwietnia 2019 r.


Źródło:www.solidarnosc.org.pl

Z oburzeniem przyjmujemy fakt, iż przedstawiony nam dokument, będący efektem dwuletniej pracy resortu oświaty, nie gwarantuje realizacji VI punktu Porozumienia zawartego między NSZZ „Solidarność” a Rządem Rzeczypospolitej Polskiej z 7 kwietnia 2019 r.

Ależ gwarantuje. Czytamy w porozumieniu tylko tyle: "zmiana systemu wynagradzania nauczycieli, w uzgodnieniu ze związkami zawodowymi do 2020 r." Gdzie tu jest mowa o "zmianie sytemu wynagradzania nauczycieli na podstawie przeciętnych wynagrodzeń w gospodarce narodowej"?
Na "gębę", to się można umawiać tylko z ludźmi honoru.




Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Newsletter
Aby móc otrzymywać e-maile z PEDAGOG SZKOLNY musisz się zarejestrować.
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

20. czerwca 2024 13:04
Proszę o informację z jakich materiałów Państwo korzystacie na zajęciach z doradztwa zawodowego w klasach 7-8?Jeśli oczywiście Państwo uczycie.

15. czerwca 2024 21:40
Tak będzie ale strasznie żal chłopca 😔

15. czerwca 2024 18:21
W trzeciej klasie ten argument odpada.

15. czerwca 2024 18:21
W klasie pierwszej lub drugiej rodzic zawsze może użyć argumentu, że dziecko ma trzy lata na opanowanie podstawy programowej. I będzie miał rację.

15. czerwca 2024 18:19
Nie kopcie się z koniem, przepuśćcie młodego człowieka i zostawcie (ewentualnie) w klasie trzeciej.

Ostatnio na forum
Najnowsze tematy
bullet.png program wych - prof.
bullet.png mam te kwalifikacje?
bullet.png urlop nauczyciela
bullet.png problem z uczniem
bullet.png Niebieska Karta
Najciekawsze tematy
bullet.png mam te kwalifikacje? [468]
bullet.png program wych - prof. [451]