Resort edukacji chce, aby samorządy określały maksymalną liczbę uczniów w oddziałach. Rząd nie zdecydował się jednak na samodzielne jej ustalenie dla wszystkich szkół.
Ustawa o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie dzieli Senat
Ustawa, która dzieli
Dziś w Senacie rozpoczęła się debata na temat ustawy o zapobieganiu przemocy w rodzinie, która dzieli senatorów. Jedna z trzech komisji, które ją rozpatrywały, rekomenduje odrzucenie jej. Przeciwnicy ustawy obawiają się, że będzie nadmiernie ingerować w rodzinę.
Funkcjonowanie specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych
Zmiana w projekcie rozporządzenia regulującego m.in. funkcjonowanie specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych
W związku z licznymi pytaniami w sprawie dalszego funkcjonowania specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych dla dzieci i młodzieży z upośledzeniem umysłowym w stopniu lekkim, Ministerstwo Edukacji Narodowej informuje o zmianie w projekcie rozporządzenia regulującego m.in. funkcjonowanie specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych.
Broniarz ostrzega: szkoły nie są przygotowane na przyjęcie niepełnosprawnych dzieci
Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o ????
Kształcenie integracyjne pomaga dzieciom niepełnosprawnym, ale szkoły ogólnodostępne nie są przygotowane na ich przyjęcie. Według związkowców z ZNP, skierowanie do tych szkół dzieci z lekkim upośledzeniem umysłowym jest przedwczesne. Resort nie podziela tych obaw.
czy dziecku, które uczyło się rok we włoskiej szkole, przysługują godziny dla powracających z zagranicy? Wg mnie, nie, ale może przepisy mówią coś innego?
Powered by PHP-Fusion copyright (c) 2002 - 2017 by Nick Jones. Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3 68,427,454 unikalne wizyty