ISSN 2081 - 6375
 
 
 
Nawigacja
Aktualnie online
bullet.png Gości online: 18

bullet.png Użytkowników online: 0

bullet.png Łącznie użytkowników: 24,363
bullet.png Najnowszy użytkownik: Esterson
Ostatnie komentarze
bullet.png Wspaniale.
bullet.png Przypisy trafne, ró...
bullet.png To OK.
bullet.png Szefie, zazdrościc ...
bullet.png Szkoła prywatna, wa...
bullet.png Bystry p. Pytlak, za...
bullet.png Ano, nie ma (na darm...
bullet.png Nie ma chętnych? Ta...
bullet.png U mnie w szkole nie ...
bullet.png Od 1 września 2019r...
 
Nie 1000 a 120 złotych podwyżki dla nauczycieli. Strajk szkolny coraz bliżej
 


Nie 1000 a 120 złotych podwyżki dla nauczycieli. Strajk szkolny coraz bliżej


Fiaskiem zakończyły się rozmowy przedstawicieli nauczycielskich związków zawodowych domagających się tysiączłotowych podwyżek z minister edukacji. Kolejnych negocjacji nie będzie. MEN informuje o „zakończeniu obecnego etapu rozmów”.
- Kończymy obecny etap rozmów, oprócz szybszego wzrostu wynagrodzeń przygotowaliśmy szereg konkretnych rozwiązań dla nauczycieli. Teraz rozpoczynamy pracę na projektami przepisów, które pozwolą by nasze propozycje zostały wdrożone. Nauczyciele czekają na te pieniądze – dodała minister Anna Zalewska.
ZNP nie wycofuje się z zapowiedzianego już strajku nauczycieli.
- Szykujemy się do tego, co chyba jest już nieuniknione - przyznaje Adam Sosnowski, prezes okręgu lubelskiego ZNP. – Na poniedziałek zapowiedziano posiedzenie Prezydium ZNP, na którym będziemy podejmować ostateczne decyzje.
Protest ogłasza też Sztab Protestacyjno- Strajkowy Krajowej Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność". Najpóźniej 15 marca chce on wejść w spór zbiorowy w poszczególnych szkołach oraz je oflagować
- Sztab postanowił także, że do czasu realizacji naszych postulatów płacowych, przedstawiciele KSOiW NSZZ „S” będą brali udział w spotkaniach z MEN, jedynie w charakterze obserwatorów – informuje Olga Zielińska, rzecznik prasowy KSOiW NSZZ „S”
Kiedy może rozpocząć się strajk? Prezes ZNP Sławomir Broniarz, pytany, czy strajk może się odbyć w czasie egzaminów ósmoklasistów, egzaminu gimnazjalnego lub matur (od połowy kwietnia do maja) przyznał, że termin ten jest „bardzo poważnie brany pod uwagę”.

Źródło: www.dziennikwschodni.pl

Wielkopolska "Solidarność" przyłączy się do walczących o 1000 zł podwyżki nauczycieli z ZNP. Razem wejdą w spór zbiorowy, który może prowadzić do kolejnego strajku.
Być może wielkopolska "S" nie będzie odosobniona w tej decyzji. – Zdecydowaliśmy, że w każdej placówce nauczyciele będą indywidualnie podejmować decyzję o tym, czy chcą przy sporze zbiorowym współpracować z innymi związkami. Nie wykluczamy, że w wielu miejscach tak się stanie - wyjaśnia Olga Zielińska, rzeczniczka całej oświatowej „S”.

Źródło: www.money.pl 
Protest z Wykrzyknikiem
 


Protest z Wykrzyknikiem


www.facebook.com/protestzwykrzyknikiemAKCJA!: Bądź widoczny!

Kochani, już o nas mówią, widać nas na facebooku. Niech nas zobaczą w szkołach, na ulicach. Nasz znak nie zawiera treści zastrzeżonych lub zakazanych. Nie budzi agresji. Pokazuje siłę. Jest pomarańczowym światłem, które zmieni się albo na zielone, albo, czego byśmy wszyscy woleli uniknąć, na czerwone. Wszystko w rękach rządu. Muszą nas zobaczyć!

INSTRUKCJA:
1. Udostępnij post na swojej tablicy
2. Zainteresuj nauczycieli w swojej szkole Protestem z Wykrzyknikiem.
3. Zbierz zamówienia.
4. Zamów przypinki (średnica np. 56 mm) - najlepiej przez internet. Jest mnóstwo takich ofert.
5. Przypnij na pierś. Brawo! Należał się order :)

CEL: Jednoczymy się we wspólnej sprawie
SUKCES: Jesteśmy widoczni
 
ZNP: będzie spór zbiorowy, a potem strajk generalny w oświacie
 


ZNP: będzie spór zbiorowy, a potem strajk generalny w oświacie

Szef ZNP Sławomir Broniarz poinformował o rozpoczęciu procedury sporu zbiorowego, który ma zakończyć się strajkiem generalnym w oświacie. W jego czasie nauczyciele wstrzymają się od pracy.
Swoją decyzję ZNP podjął po rozmowach ostatniej szansy minister edukacji Anny Zalewskiej z nauczycielskimi związkami zawodowymi. - MEN nie przedstawiło nam żadnej propozycji. Pustosłowie - powiedział Broniarz po spotkaniu z minister. Czy do strajku dojdzie w czasie egzaminów końcowych lub matur? - Poinformujemy o tym wcześniej, ale te terminy poważnie są brane pod uwagę. Już teraz prosimy uczniów o wyrozumiałość - mówi Broniarz.


Źródło:wyborcza.pl

 
Nadzwyczajna Rada Krajowej Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ Solidarność” powołała komitet protestacyjno-strajkowy
 


Nadzwyczajna Rada Krajowej Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ Solidarność” powołała komitet protestacyjno-strajkowy

Członkowie Rady KSOiW NSZZ „Solidarność” spotkali się dziś (15 stycznia) z przewodniczącym Komisji Krajowej NSZZ „S” Piotrem Dudą w siedzibie „S” w Warszawie. Lider naszego Związku poinformował zebranych o decyzji Konwentu przewodniczących zarządów regionów i sekretariatów branżowych NSZZ „Solidarność” o przekształceniu NSZZ „Solidarność” w sztab protestacyjno-strajkowy. Przedstawił również powody tej decyzji, tj. niezadawalające efekty negocjacji „Solidarności” z rządem.
Po spotkaniu z przewodniczącym Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” Piotrem Dudą odbyło się posiedzenie Nadzwyczajnej Rady KSOiW NSZZ „S”, podczas której zdecydowano o powołaniu Komitetu Protestacyjno-Strajkowego. W jego skład weszli: członkowie Prezydium KSOiW, przewodniczący sekcji regionalnych oraz delegaci WZD KSOiW, którzy są członkami Komisji Krajowej i jednocześnie reprezentują struktury oświatowe.
Nadzwyczajna Rada KSOiW podtrzymała swoją decyzję dotyczącą postulatów płacowych: „Solidarność” pracowników oświaty domaga się 15 proc. podwyżki płac od stycznia 2019 r. oraz zmiany systemu wynagradzania, który miałby być powiązany ze średnią wynagrodzeń w gospodarce narodowej.

Członkowie Rady zdecydowali również, że Komitet Protestacyjny spotka się 21 stycznia w siedzibie „Solidarności” w Warszawie w celu omówienia strategii działań.

Olga Zielińska

Rzecznik prasowy

KSOiW NSZZ „Solidarność”

Źródło:www.solidarnosc.org.pl
 
Nauczycielskie pensje wypłacane z budżetu państwa? Miasta apelują o zmiany
 


Nauczycielskie pensje wypłacane z budżetu państwa? Miasta apelują o zmiany

Samorządom nie zapewnia się niezębnych środków na sfinansowanie kosztów płac nauczycieli, obciążając gminy, powiaty i województwa skutkami obietnic bez pokrycia, składanych przez ministra edukacji narodowej - w przyjętym 14 stycznia stanowisku alarmuje Związek Miast Polskich.
Samorządy zrzeszone w Związku Miast Polskich, podkreślają, że minister edukacji narodowej nie zapewnia się im niezębnych środków na sfinansowanie kosztów płac nauczycieli, obciążając gminy, powiaty i województwa skutkami składa obietnice bez pokrycia.
- Naszym zdaniem, to działanie nieodpowiedzialne i niedopuszczalne, biorąc pod uwagę zapisy Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej (m.in.: art. 7 i art. 167. ust. 1 i 4) oraz obowiązek przestrzegania dyscypliny finansów publicznych - czytamy w piśmie pod którym podpis złożył Zygmunt Frankiewicz, prezydent Gliwic i przewodniczący ZMP.
[...]
ZMP podkreśla, że skala tego niedoszacowania zdecydowania wzrosła po wprowadzeniu zmian w systemie oświaty w 2016 roku, a coraz większe dopłaty samorządów do subwencji, przeznaczane być muszą na zapewnienie chociażby minimalnych standardów edukacji.

Źródło:www.portalsamorzadowy.pl


Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Newsletter
Aby móc otrzymywać e-maile z PEDAGOG SZKOLNY musisz się zarejestrować.
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

15. luty 2019 19:45
Mam uzupełnić tabele do NIK o programach uzależnień od alkoholu i narkotyków. Czy można wstawić pr. antynikotynowe ale chyba to nie narkotyki? B.proszę poradźcie mi czy mam wstawić? Smile

14. luty 2019 22:23
Witajcie Smile Czy jest szansa że ktoś udostępnił by mi test niedostosowania społecznego Pytki?

12. luty 2019 20:34
Smile

12. luty 2019 20:06
Witam wszystkich Smile

12. luty 2019 19:10
dzięki Tomek..na mianowanego

Ostatnio na forum
Najnowsze tematy
bullet.png reforma
bullet.png n - l pod wpływem a...
bullet.png nauczyciel wspomagaj...
bullet.png muzyczka (i nie tylk...
bullet.png ośrodek wych. dla d...
Najciekawsze tematy
bullet.png reforma [2313]
bullet.png nauczyciel wspoma... [316]
bullet.png obowiązek szkoln... [206]
bullet.png muzyczka (i nie t... [106]
bullet.png dobra książka/n... [81]