ISSN 2081 - 6375
 
 
 
Nawigacja
Aktualnie online
bullet.png Gości online: 3

bullet.png Użytkowników online: 0

bullet.png Łącznie użytkowników: 26,040
bullet.png Najnowszy użytkownik: MartaAK

Ostatnie komentarze
bullet.png Właśnie przygotowy...
bullet.png pedagog007 - ciekawe...
bullet.png Są też inne wyniki...
bullet.png taaaaa… ale ten "s...
bullet.png (Prawie) każdy wyni...
bullet.png No i kicha. Polscy u...
bullet.png Przeciez kontakt z p...
bullet.png Nie mówiąc już o ...
bullet.png :D nieustająco się...
bullet.png Polecam świetny art...
 
Każdy sobie rzepkę skrobie
 


Każdy sobie rzepkę skrobie


Prezydium KSOiW NSZZ „Solidarność”, które obradowało 5 marca 2018 r., ponowiło żądanie podjęcia niezwłocznych negocjacji w sprawie podwyższenia uposażeń i uproszczenia systemu płac nauczycieli oraz jego skorelowania z przeciętnym miesięcznym wynagrodzeniem w gospodarce narodowej.

Krajowy Zjazd Delegatów Związku Nauczycielstwa Polskiego przyjął 16.11.2019 uchwałę o podjęciu inicjatywy obywatelskiej dotyczącej powiązania wysokości wynagrodzeń nauczycieli z wysokością przeciętnego wynagrodzenia w gospodarce.


Nie daj Boże, żeby się udało i sukces trzeba by przypisać jednej ze stron. A nauczyciele, jak byli z wynagrodzeniami w d..., tak nadal w niej tkwią. Jak mówił świętej pamięci Stefan Kisielewski: to że jesteśmy w dupie to jasne. Problem w tym że zaczynamy się w niej urządzać.


 
Ważne zmiany regulaminu YouTube’a
 


Ważne zmiany regulaminu YouTube’a

YouTube wypełnia warunki ugody i zrzuca odpowiedzialność za młodych widzów na twórców. To jedne z największych zmian w regulaminie w historii YouTube’a. Zgodnie z nowymi przepisami twórcy mają obowiązek zdecydowania przy każdym filmie, czy jest on przeznaczony dla dzieci poniżej 13 roku życia, czy jest tylko i wyłącznie dla dorosłych. Złe oznaczenie materiału może ich sporo kosztować.
To pokłosie zawartej we wrześniu z Federalną Komisją Handlu (FTC) ugody, która poza wypłaceniem przez Google’a kary w wysokości 170 mln dol. wymusiła na firmie wprowadzenie nowych zasad mających chronić najmłodszych użytkowników serwisu. Zgodnie z nimi każdy twórca musi określić, czy jego materiał jest przeznaczony dla dzieci, czy nie. Może to robić albo każdorazowo przy wgrywaniu do serwisu nowego materiału, albo od razu wybrać odpowiednie ustawienia dla całego kanału.

Źródło:www.spidersweb.pl

 
Rodzice wypisują absurdalne zwolnienia
 


Rodzice wypisują absurdalne zwolnienia

Uczniowie są w coraz gorszej kondycji fizycznej – ostrzegają lekarze. Pomagają im w tym rodzice, którzy traktują wychowanie fizyczne jako zbędny przedmiot i wypisują absurdalne zwolnienia z ćwiczeń.
– Córkę bolały mięśnie po ostatnim WF-ie, syn ma odciski na dłoniach od joysticka, syn się poci, źle się czuje, nie ma stroju gimnastycznego, nie może ćwiczyć z powodu nadwagi – to rodzicielskie usprawiedliwienia do siedzenia ucznia podczas zajęć wychowania fizycznego na ławce.
Nauczyciele czytając takie zwolnienia załamują ręce.– Nikogo nie zmusimy do gry w siatkówkę, czy pływania na basenie – mówi nauczyciel wychowania fizycznego. – Na moich lekcjach staram się jednak angażować wszystkich do ćwiczeń, wymyślam co mogę, by moje zajęcia były atrakcyjne. Dzieci lubią gry zespołowe.
Sprawność dzieci spada z roku na rok. Dzieci nie lubią “fikołków” i wolą ławki. Z danych statystycznych wynika, że chłopcy w wieku ok. 10 lat potrafią wytrzymać w zwisie na drążku przez osiem sekund. To o siedem sekund krócej niż 20 lat temu.

Źródło:zycieczestochowy.pl

 
Nauczyciele bez pensji
 


Nauczyciele bez pensji


120 nauczycieli pracujących w gminie Zawidz wciąż nie otrzymało listopadowych wynagrodzeń. W gminie zabrakło na ich pensje niemal pół miliona złotych. Wójt zaproponował przesunięcia w budżecie i zaciągnięcie kredytu, ale na zwołanym 14 listopada nadzwyczajnym posiedzeniu rady gminy (już trzecim na ten temat), radni po raz kolejny nie wyrazili na to zgody.
[...]
Problemy z nauczycielskimi pensjami ma nie tylko Zawidz. Marek Wójcik ze Związku Miast Polskich ocenia, że podwyżki dla nauczycieli z lat 2018-2019 były niedoszacowane o 2,1 mld zł.


Źródło:www.tvn24.pl

 
Fińska edukacja przykładem dla Polski, jak kształcić ludzi w dobie automatyzacji?
 Fińska edukacja przykładem dla Polski, jak kształcić ludzi w dobie automatyzacji?Tony Wagner z Harvard Innovation Lab przekonuje, że tradycyjny model edukacji jest przestarzały, zwłaszcza w kontekście rozwoju nowych technologii i coraz częściej stosowanej sztucznej inteligencji. W nowej erze innowacji internetowych i machine learning, roboty i algorytmy zastępują rutynowe zadania, dotychczas wykonywane przez ludzi. To zaś oznacza, że edukacja powinna rozwijać inne, trudne do zastąpienia umiejętności, m.in. kreatywność czy inteligencję społeczną.

Źródło:www.pulshr.pl


Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Newsletter
Aby móc otrzymywać e-maile z PEDAGOG SZKOLNY musisz się zarejestrować.
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

09. grudzień 2019 15:39
Jeśli uczeń ma nauczanie indywidualne, czy zajęcia w ramach pomocy pp też mają być realizowane w domu ucznia?;

06. grudzień 2019 22:00
Gratulacje Smile

06. grudzień 2019 20:03
Gratulacje Smile

06. grudzień 2019 19:50
Chciałam się tylko pochwalić, że zdałam 4 XII egzamin na nauczyciela mianowanego Grin Ta strona bardzo mi pomogła! Dziękuję WAM :*

06. grudzień 2019 13:48
Już usunąłem Smile

Ostatnio na forum
Najnowsze tematy
bullet.png obowiązki pedagoga
bullet.png obowiązek szkolny
bullet.png urlop macierzyński+...
bullet.png staż na dyplomowanego
bullet.png egzamin ósmoklasist...
Najciekawsze tematy
bullet.png obowiązki pedagoga [248]
bullet.png obowiązek szkolny [235]
bullet.png respektowanie opi... [162]
bullet.png staż na dyplomow... [129]
bullet.png egzamin ósmoklas... [82]