ISSN 2081 - 6375
 
 
 
Nawigacja
Aktualnie online
bullet.png Gości online: 3

bullet.png Użytkowników online: 1
Miriams

bullet.png Łącznie użytkowników: 26,163
bullet.png Najnowszy użytkownik: anna_anna_

Ostatnie komentarze
bullet.png "Co piąta kobieta t...
bullet.png Do "odliczania" przy...
bullet.png Ja jeszcze (choć ju...
bullet.png Tak też się staram...
bullet.png A najlepiej to robi...
bullet.png "Dochodzimy do absur...
bullet.png Bo to w końcu jest ...
bullet.png A jak się wejdzie n...
bullet.png Właśnie przygotowy...
bullet.png pedagog007 - ciekawe...
 
Uczyłem patointeligencję
 


Uczyłem patointeligencję

"Przeczytałem wypowiedź wicedyrektora szkoły, do której chodził Mata. Ów pan powiedział, że w tej szkole »nikt nie został złapany pod wpływem alkoholu czy narkotyków« . Nie wiem, czy rzeczywiście tak było, ale sądzę, że pewnych spraw zwyczajnie nikt nie chciał widzieć. Przez pięć lat pracowałem w elitarnym liceum, do którego uczęszczają dzieci polityków, lekarzy, czy prawników. I wiem, że o ich zabawach można napisać nie tylko piosenkę, ale kilka książek. I jest to wiedza powszechna" - pisze w liście do redakcji były nauczyciel.
[...]
Droga elito, przerażona tym, co usłyszała w piosence Maty. Nauczyciele nie uchronią waszych dzieci przed używkami, alkoholem i przygodnym seksem, jeżeli same nie będą chciały tego zrobić. A jeżeli część z was przebywa większą część roku poza domem, nie miejcie pretensji do szkół.


Źródło:wiadomosci.onet.pl

 
Moda na "ospa party"
 


Moda na "ospa party"

Główny Inspektorat Sanitarny zauważa, że część rodziców ulega niezdrowej "modzie" na organizowanie spotkań dla dzieci nieszczepionych, które nie przechodziły ospy wietrznej czy odry, z udziałem dzieci chorych po to, aby celowo je zarazić. Osoby te liczą na łagodne przechorowanie choroby i prawdopodobnie chcą w ten sposób zabezpieczyć dziecko przed zachorowaniem w późniejszym wieku.
Należy jednak pamiętać, że wirusy ospy wietrznej i odry są drobnoustrojami nieprzewidywalnymi, mogącymi powodować poważne konsekwencje dla zdrowia, w tym powikłania skutkujące koniecznością hospitalizacji lub zgonem.
Sanepid przypomina, że niepoddawanie dziecka szczepieniom ochronnym narusza dobro dziecka, gdyż naraża dziecko na zachorowanie lub utratę zdrowia w związku z powikłaniami chorób zakaźnych. Jest też, jak podnosi GIS, sprzeczne z interesem społecznym wyrażonym w dążeniu władz publicznych do zwalczania chorób zakaźnych w drodze uodpornienia populacji i tym samym zapobieżenia społecznym skutkom występowania chorób zakaźnych.

Źródło:zdrowie.dziennik.pl

 
Edukacja po stężycku - sprawdziany wedle wskazań wójta?
 


Edukacja po stężycku - sprawdziany wedle wskazań wójta?


Szykuje się reforma w szkolnictwie w gminie Stężyca. Chcąc podnieść wyniki stężyckich uczniów podczas egzaminów, wójt oczekuje od nauczycieli nowego podejścia do nauczania.
- Dyrektorzy szkół zostali zobligowani do przygotowania konspektu dotyczącego efektywności poprawienia wyników w nauczaniu. Ma polegać to na tym, aby kłaść nacisk na główne przedmioty, a więc matematykę, język polski i angielski. Z kolei przedmiotami, z których nie ma egzaminów, nie absorbować uczniów. Z tych przedmiotów na przykład mogłaby być jedna kartkówka i klasówka w ciągu półrocza. Nauczyciele mają skoncentrować się na głównych przedmiotach, z których są egzaminy. Absorbuje się uczniów dwudziestoma kartkówkami w ciągu tygodnia, a potem jak przychodzi do wyników z egzaminów, to są one różne - podkreśla wójt Tomasz Brzoskowski.

Źródło:kartuzy.info


 
Szkoła nie może zaskarżyć decyzji kuratora przywracającej karnie relegowanego ucznia
 


Szkoła nie może zaskarżyć decyzji kuratora przywracającej karnie relegowanego ucznia


Ani dyrektor, ani nauczyciel nie ma prawa zaskarżyć decyzji kuratora przywracającej karnie relegowanego. Jeśli kuratorium uchyli decyzję o skreśleniu z listy uczniów, szkoła musi przyjąć relegowanego. Rozstrzygnięcia kuratora nie może zaskarżyć ani dyrektor placówki, ani członek grona pedagogicznego. Zgodnie z orzecznictwem sądów administracyjnych nauczyciel nie ma interesu prawnego w zakwestionowaniu decyzji, nawet gdy skreślenie nastąpiło w wyniku czynu naruszającego dobra tego nauczyciela.
Jak uzasadnił sąd, nie istnieje żaden przepis prawa administracyjnego (materialnego, procesowego bądź ustrojowego), który stanowiłby dostateczną podstawę zakwestionowania wydanej w tej materii decyzji tylko z tego względu, że nauczyciel jest członkiem społeczności szkolnej, do której należał skreślony uczeń, i czuje się pokrzywdzony wskutek jego działań. Może być on oczywiście zainteresowany wynikiem toczącego się postępowania administracyjnego, ale zainteresowania tego nie należy utożsamiać z interesem prawnym, a co najwyżej z interesem faktycznym.

Źródło:www.rp.pl

 
Płacą wysokie czesne, zostawiają dzieci rano, odbierają nawet o 18.30
 


Płacą wysokie czesne, zostawiają dzieci rano, odbierają nawet o 18.30

Nie da się nawiązać relacji z dzieckiem, które do domu wraca codziennie wieczorem, po ponad 10 godzinach nieobecności. Gdzie czas na zabawę, na życie rodzinne? Dziecko potrzebuje mamy i taty. Niestety czasem rodzice nie zdają sobie sprawy, jakie to ważne.
– Serce mi pęka, zwłaszcza kiedy patrzę na maluchy, które mają po trzy, cztery lata – opowiada Barbara (imię zmienione), która od lat prowadzi w przedszkolach zajęcia dodatkowe. – Rodzice są jak klienci. Płacą wysokie czesne, zostawiają dzieci rano, odbierają o godz. 18 albo nawet 18.30. Dzieci spędzają tu całe dnie. Kilka posiłków, spanie, zajęcia dodatkowe. Przedszkola publiczne zamykają się o godz. 17 czy 17.30 i nie ma dyskusji, wychowawczynie idą do domu. Kiedy w takim przedszkolu kończę zajęcia o godz. 16, to dzieci prawie nie ma. A w prywatnych są, i to wcale nie wyjątki. Rozmawiamy o tym między sobą z nauczycielkami, z psychologiem. Dzieci tęsknią za rodzicami, niektóre mają problemy z przestrzeganiem reguł, są nadpobudliwe. Taki trzylatek wróci do domu wieczorem, prześpi noc i rano znowu będzie w placówce.

Źródło:warszawa.wyborcza.plLogowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Newsletter
Aby móc otrzymywać e-maile z PEDAGOG SZKOLNY musisz się zarejestrować.
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

16. styczeń 2020 17:05
Rozp. org. pomocy p.-ped.: par. 12. 2. Zindywidualizowana
ścieżka (...) zajęcia edukacyjne, które są realizowane: 1) wspólnie z oddziałem (...) szkolnym oraz 2) indywidualnie z uczniem

16. styczeń 2020 10:10
Obecny stan prawny nie wskazuje na taką możliwość.

15. styczeń 2020 21:37
ZŚK= czy 2 uczniów z tej samej klasy może mieć wspólnie realizowane godziny "bez klasy"(podonbe zalecenia PPP)?

09. styczeń 2020 21:55
Witajcie w Nowym Roku ! ☺ zwracam się z pytaniem głównie do specjalistów ze szkół średnich -na jaką pomoc realnie mogą liczyć u Was uczniowie z ZA?

09. styczeń 2020 21:32
Które z rozporzadzeń reguluje te kwestię zwiazaną z utworzeniem oddziałów integracyjnych, klas terapeutycznych...
?

Ostatnio na forum
Najnowsze tematy
bullet.png mam te kwalifikacje?
bullet.png respektowanie opinii...
bullet.png obowiązek szkolny
bullet.png nowy IPE-T?
bullet.png pomoc pp - po "nowsz...
Najciekawsze tematy
bullet.png pomoc pp - po "no... [1166]
bullet.png dziennik [583]
bullet.png nowy IPE-T? [390]
bullet.png nauczyciel wspoma... [350]
bullet.png mam te kwalifikacje? [331]