ISSN 2081 - 6375
 
 
 
Nawigacja
Aktualnie online
bullet.png Gości online: 9

bullet.png Użytkowników online: 0

bullet.png Łącznie użytkowników: 27,844
bullet.png Najnowszy użytkownik: Sylwia41

Ostatnie komentarze
bullet.png 27 zmian w 5 obszara...
bullet.png Uatrakcyjnienie prze...
bullet.png 3,5tys. kontraktowy...
bullet.png Ten pan już coś po...
bullet.png "...jak najszybszego...
bullet.png Pan Proksa winien so...
bullet.png Dziękuję Wam bardz...
bullet.png GRATULACJE:)
bullet.png Gratulacje! :)
bullet.png Jak to mówił Lechu...
 
Dyrektor nie musi się zgodzić
 


Dyrektor nie musi się zgodzić

Od poniedziałku obowiązują dotychczasowe zasady funkcjonowania szkół i placówek oświatowych. Zmieniona jednak została organizacja nauki zdalnej w szkole.
Dyrektor szkoły będzie miał nadal obowiązek zorganizować zajęcia lub zajęcia zdalne dla tych uczniów klas IV-VIII oraz uczniów szkół ponadpodstawowych, którzy ze względu na rodzaj niepełnosprawności nie mogą się uczyć w domu. Natomiast dla uczniów, którzy z innych przyczyn nie mogą się uczyć zdalnie, może takie zajęcia zorganizować – wyjaśnia rzeczniczka MEiN Anna Ostrowska w przesłanym w piątek nagraniu.

Źródło:edukacja.dziennik.pl

 
Czy istnieje coś takiego, jak "style uczenia się"?
 


Czy istnieje coś takiego, jak "style uczenia się"?

Żaden z modeli (a jest ich dużo) nie przedstawia nawet namiastki definicji, co to jest ten „styl uczenia się” (lub „styl nauczania”), jaką dany styl ma teorię uczenia się, leżącą u jego podstaw, czym to uczenie wg danego modelu jest. A nawet nie tłumaczy, co to konkretnie znaczy, że ktoś „lepiej przyswaja”. Praktycznie żaden nie odpowiada na pytania:

Jakie treści ktoś zapamiętuje?
Jaki jest kontekst?
Jaki jest wiek osób poddanych badaniu? (jakiemu badaniu??)
Jakie osoby mają zainteresowania?
Jaki jest rodzaj materiału?


Źródło:epale.ec.europa.eu

 
Podwyżek dla nauczycieli nie będzie, ale projekt wynagradzania ma być w lutym
 


Podwyżek dla nauczycieli nie będzie, ale projekt wynagradzania ma być w lutym

Blisko 7-proc. wzrost zarobków w dużych firmach niefinansowych w grudniu w stosunku do analogicznego miesiąca 2019 r. zaskoczył nie tylko ekonomistów, ale i przedstawicieli środowiska oświatowego. Zwłaszcza że od kilku miesięcy, ze względu na pogłębiającą się sytuację pandemiczną, nauczyciele nawet nie wspominali o obiecanych im podwyżkach i dyskusji na temat zmian w systemie wynagradzania.

Źródło:www.portalsamorzadowy.pl


 
Firmy rozwiązują testy wiedzy za uczniów
 


Firmy rozwiązują testy wiedzy za uczniów

Masowo zaczęły powstawać firmy, które za drobną opłatą zalogują się na odpowiednie konto i rozwiążą test w imieniu ucznia. Ceny zaczynają się od 30 zł za sprawdzian, a studentom proponuje się zaliczenie kolokwium za ok. 60 zł.
Jak ustalił Polsat News, nie trzeba długo szukać, by znaleźć w sieci kolorowe oferty, katalogi ekspertów i cenniki usług odpłatnego rozwiązywania testów na każdym poziomie edukacji. Wystarczy konto w banku i przelew po wcześniejszej wiadomości o terminie i zakresie testu. Rozwiązania otrzymać można w parę minut po wysłaniu poleceń.

Źródło:innpoland.pl

 
Czy będą zmiany w zatrudnieniu szkolnych pedagogów?
 


Czy będą zmiany w zatrudnieniu szkolnych pedagogów?

MEN pracuje nad nowym modelem kształcenia uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Jego istotą jest konstatacja, że coraz więcej uczniów posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego uczęszcza do przedszkoli i szkół ogólnodostępnych (70%). Skutkuje to (zdanie projektodawców) potrzebą wsparcia przedszkoli i szkół ogólnodostępnych w odpowiadaniu na zróżnicowane potrzeby edukacyjne uczniów, w tym wynikające z niepełnosprawności w celu zapewnienia wysokiej jakości kształcenia i udzielanego wsparcia wszystkim uczniom (propozycja tworzenia tzw. Specjalistycznych Centrów Wspierania Edukacji Włączającej).
W modelu założono między innymi powołanie Koordynatora Edukacji Włączającej i pełnienie tej funkcji przez zatrudnionego w przedszkolu/szkole specjalistę. Koszty związane z realizacją zadań KEW będą składową kosztów związanych z zatrudnieniem specjalistów. Zgodnie z postulatami wpływającymi do MEN, zaproponowano w modelu określenie minimalnych standardów zatrudnienia specjalistów w przedszkolach i szkołach.
Liczba etatów zaproponowana przez ekspertów obejmuje łączny wymiar zatrudnienia różnych specjalistów w danym typie szkoły (nie tylko psychologa czy pedagoga szkolnego) – podział godzin na poszczególnych specjalistów miałby pozostać do decyzji na poziomie szkoły, zgodnie z potrzebami.

Na każdym etapie kształcenia zatrudniany jest psycholog i pedagog specjalny edukacji włączającej, a w szkołach dla dzieci i młodzieży również pedagog szkolny. Łączny minimalny wymiar etatów specjalistów jest różny na poszczególnych etapach kształcenia (co uzasadnione jest różnymi potrzebami rozwojowymi dzieci/uczniów) oraz liczebności osób uczących się. Zakłada się stopniowe dochodzenie do osiągnięcia wskaźnika docelowego (pięcioletni okres przejściowy).

Przedszkola i szkoły dla dzieci i młodzieży (do 100 uczniów):
Łączny minimalny wymiar etatów specjalistów – okres przejściowy: 1 etat
Łączny minimalny wymiar etatów specjalistów – wskaźnik docelowy: 2 etaty

Przedszkola i szkoły dla dzieci i młodzieży (powyżej 100 uczniów):
Łączny minimalny wymiar etatów specjalistów – okres przejściowy: 2 etaty
Łączny minimalny wymiar etatów specjalistów – wskaźnik docelowy: 3 etaty + 0,25 etatu na kolejnych 100 uczniów.Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Newsletter
Aby móc otrzymywać e-maile z PEDAGOG SZKOLNY musisz się zarejestrować.
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

16. maj 2021 19:01
Propozycja MEN 450-550 brutto w zamian za 2 godz. więcej przy tablicy. Ciekawe jak to będzie z nami.

16. maj 2021 11:30
Zapomnialam o dyżurach- tez pewnie będą...

16. maj 2021 11:29
U nas na 100% otworzą drzwi, w tym do klas. Kuchnia pewnie obiady ugotuje. Jestem tez pewna, że lekcje będą się odbywały wg planu, przerwy tez, nauczyciel historii będzie uczył historii.

14. maj 2021 23:31
U mnie OP wymyślił takie jedno...Na razie nie mogę mówić co, ale jak dojdzie do skutku .. niektórzy będą zazdraszczać 😁😁😁

14. maj 2021 11:47
Jakie działania podejmujecie wobec uczniów, którzy powracają do szkoły?

Ostatnio na forum
Najnowsze tematy
bullet.png pomoc pp - po "nowsz...
bullet.png problem z uczniem
bullet.png Internet, facebook, ...
bullet.png zgoda rodzica na roz...
bullet.png tatuaże na nauczyci...
Najciekawsze tematy
bullet.png pomoc pp - po "no... [1371]
bullet.png problem z uczniem [183]
bullet.png Internet, faceboo... [31]