ISSN 2081 - 6375
 
 
 
Nawigacja
Aktualnie online
bullet.png Gości online: 5

bullet.png Użytkowników online: 0

bullet.png Łącznie użytkowników: 25,774
bullet.png Najnowszy użytkownik: aknawar

Ostatnie komentarze
bullet.png "Wydaje mi się, że...
bullet.png " W punkt"-jak powia...
bullet.png Kazimierz i owszem ;)
bullet.png Wydaje mi się, że ...
bullet.png Napisałem o tym, bo...
bullet.png Moja ulubiona autork...
bullet.png Niestety z wiekiem i...
bullet.png Gratulacje! Noblist...
bullet.png "...pozwoliłem sobi...
bullet.png cieszę się bardzo
 
Rodzic wzywa Policję
 


Rodzic wzywa Policję


Zakopiańska policja została wezwana do bójki w jednym z placów zabaw pod dachem. Zgłoszenie wyglądało poważnie, gdy jednak przybyli na miejsce, mocno się zdziwili.
- Sala zabaw. Dzieci zgłaszającej zostały pobite przez dziecko innej kobiety. Osoby są na miejscu. W tym momencie pomoc medyczna nie jest potrzebna - tak brzmiało zgłoszenie, jakie kilka dni temu odebrali zakopiańscy policjanci.
Ruszyli więc na miejsce do placu zabaw pod dachem przy Krupówkach. Policjanci na miejscu interwencji dowiedzieli się, że sprawcą pobicia jest... 2-latek. Pokrzywdzeni 2- i 3-latek w towarzystwie mamy oddalili się przed przyjazdem patrolu.


Źródło:gazetakrakowska.pl

 
Nauczyciele jednak będą walczyć o podwyżki.
 


Nauczyciele jednak będą walczyć o podwyżki

ZNP do końca września zamierza opracować dla nauczycieli specjalny wykaz czynności, które w ramach etatu mają obowiązek wykonywać, a także tych, do których dyrektor nie może ich zobligować. Dokument trafi do wszystkich placówek oświatowych.
– Mam nadzieje, że nauczyciele nie będą się bać swoich przełożonych i zastosują się do tych wytycznych. Chcemy skończyć z wyzyskiem pracowników i pracą w formie wolontariatu – zapowiada Krzysztof Baszczyński, wiceprezes ZNP.
– Tam, gdzie nauczyciele mają wątpliwości, czy dyrektor może wydać takie polecenie, mogą domagać się, aby było ono wyartykułowane na piśmie. Z naszej strony oferujemy pomoc prawną – dodaje.
ZNP chodzi najbardziej o art. 42 ust. 2 pkt 2 ustawy z 26 stycznia 1982 r. – Karta nauczyciela (t.j. Dz.U. z 2018 r. poz. 967 ze zm.). Zgodnie z nim w ramach 40-godzinnego czasu pracy nauczyciel obowiązany jest realizować m.in. zajęcia dydaktyczne, wychowawcze i opiekuńcze, prowadzone bezpośrednio z uczniami, a także inne zajęcia i czynności wynikające z zadań statutowych szkoły, w tym zajęcia opiekuńcze i wychowawcze.
– Ten przepis jest bardzo pojemny i nauczyciela można przymuszać praktycznie do wszystkiego, np. sporządzania dokumentów, które są wymysłem dyrektora, albo przeprowadzania tak jak to było ostatnio w woj. lubuskim ankiet wśród uczniów – oburza się Krzysztof Baszczyński.
– Plagą jest też nieformalne namawianie nauczycieli do prowadzenia dodatkowych zajęć z uczniami w formie wolontariatu, co jest niezgodne z prawem, bo za to powinni otrzymywać pieniądze – podkreśla Baszczyński.

Źródło:serwisy.gazetaprawna.pl
 
Uczeń opluł i znieważył nauczyciela
 


Uczeń opluł i znieważył nauczyciela

19-letni uczeń Zespołu Szkół Zawodowych w Słupcy może trafić nawe na rok do więzienia. Powód? Nastolatek miał podczas jednej z lekcji napluć na swojego nauczyciela. Śledczy postawili mu zarzut znieważenia funkcjonariusza publicznego.
– Młodemu mężczyźnie przedstawiono zarzut, że 31 maja 2019 roku na terenie Zespołu Szkół Zawodowych podczas zajęć lekcyjnych, będąc wówczas uczniem klasy llc, w obecności innych uczniów, znieważył nauczyciela, który w czasie wykonywania obowiązków korzysta z ochrony jak funkcjonariusz publiczny. Sprawca wielokrotnie używał wobec nauczyciela słów wulgarnych, powszechnie uważanych za obelżywe, zwracał się do niego per „ty” a do tego naruszył jego nietykalność cielesną plując na niego – tłumaczyła rzecznik Prokuratury Okręgowej w Koninie, Aleksandra Marańda.

Z informacji Radia Poznań wynika, że nastolatek został jeszcze w czerwcu skreślony z listy uczniów. Od nowego roku szkolnego nadal jest jednak uczniem szkoły w Słupcy. 19-latek złożył odwołanie do Wielkopolskiego Kuratorium Oświaty. Zostało ono rozpatrzone na jego korzyść.


Źródło:www.wprost.pl


 
Kandydaci na posłów: Co dziesiąty to nauczyciel
 


Kandydaci na posłów: Co dziesiąty to nauczyciel


Państwowa Komisja Wyborcza opublikowała listę kandydatów w wyborach do Sejmu i Senatu. Łącznie w całej Polsce o mandat posła ubiega się 5153 kandydatów. Najwięcej z nich, bo 595 to nauczyciele.
Jest również 84 studentów, 162 rolników, 276 przedsiębiorców, 171 prawników, 141 politologów, 119 lekarzy i 330 ekonomistów.

Źródło:www.rp.pl

 
Żenuła
 


Żenuła

Oświatowa "S" domaga się od rządu realizacji kwietniowego porozumienia, w tym zmiany systemu wynagradzania nauczycieli. Według niej tempo negocjacji nie gwarantuje wprowadzania go od stycznia, dlatego domaga się "15-proc. waloryzacji wynagrodzeń nauczycieli od 1 stycznia 2020 r.".

MEN odpowiada


Na sierpniowym posiedzeniu zespołu rozmawiano na temat możliwych kierunków zmian systemu wynagradzania nauczycieli. Uczestnicy zgodzili się, że przed wyborami parlamentarnymi nie ma potrzeby organizowania kolejnego posiedzenia zespołu, a rozmowy na temat systemu wynagradzania należy przenieść na okres po wyborach. […]
W stosunku do marca 2018 r. pensje nauczycieli wzrosły już o 21,2 proc. Planowana jest kolejna podwyżka wynagrodzeń nauczycieli w wysokości nie niższej niż 6 proc. Z uwagi jednakże na fakt, iż zgodnie z porozumieniem między stroną rządową oraz przedstawicielami Krajowej Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ Solidarność, nastąpiło przyspieszenie podwyżki (podwyżka planowana od stycznia 2020 r. została zrealizowana od 1 września br.), kolejna - zgodnie z zapowiedziami ministra edukacji narodowej - nastąpi w 2020 r. [chodzi o te 6%].

Źródło:www.portalsamorzadowy.plLogowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Newsletter
Aby móc otrzymywać e-maile z PEDAGOG SZKOLNY musisz się zarejestrować.
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

19. październik 2019 20:18
do końca lutego w ostatnim roku nauki w gimnazjum lub szkole ponadgimnazjalnej.

19. październik 2019 20:16
Tak było w ramówce z 2012 roku. W przypadku szkoły podstawowej – do końca lutego danego roku szkolnego odpowiednio w klasie III i klasie VI, w przypadku gimnazjum oraz szkoły ponadgimnazjalnej

19. październik 2019 09:59
Tak wiem,znalazłam, ale był zapis swego czasu, że do końca lutego rodzić składa wniosek. Pytanie czy to obowiązuje nadal, czy to dotyczyło gimnazjum?

19. październik 2019 08:26
Wszystko to znajdziesz w ramówce § 5, o czym pisałem już poniżej.

19. październik 2019 08:26
W przypadku szkoły ponadpodstawowej – nie później niż do końca roku szkolnego w ostatnim roku nauki.

Ostatnio na forum
Najnowsze tematy
bullet.png wymiar czasu pedagoga
bullet.png OP żąda inf.
bullet.png zastępstwa realizow...
bullet.png hospitacja pedagoga
bullet.png egzamin ósmoklasist...
Najciekawsze tematy
bullet.png zajęcia rewalida... [978]
bullet.png Prezentacja [494]
bullet.png wymiar czasu peda... [376]
bullet.png nauczanie indywid... [275]
bullet.png zastępstwa reali... [130]