ISSN 2081 - 6375
 
 
 
Nawigacja
Aktualnie online
bullet.png Gości online: 11

bullet.png Użytkowników online: 1
Grono

bullet.png Łącznie użytkowników: 27,576
bullet.png Najnowszy użytkownik: mfranas

Ostatnie komentarze
bullet.png To żart? Czyli doce...
bullet.png Nie dajmy się zwari...
bullet.png W mojej szkole do kl...
bullet.png Żadne hasło nie je...
bullet.png A jakie jest hasło?...
bullet.png Kształcenie specjal...
bullet.png I znowu się zaczyna...
bullet.png A gdzie znajdę tak...
bullet.png Witam, tak można.
bullet.png Czy ktoś z Państwa...
 
Wymagania na egzaminach ósmoklasisty i maturalnym – rozporządzenie podpisane
 


Wymagania na egzaminach ósmoklasisty i maturalnym – rozporządzenie podpisane

Wymagania egzaminacyjne obowiązujące na egzaminach: ósmoklasisty i maturalnym w 2021 r., zniesienie obowiązku przystąpienia do egzaminu ustnego i egzaminu z jednego przedmiotu dodatkowego na poziomie rozszerzonym, a także umożliwienie zmiany deklaracji przystąpienia do egzaminu maturalnego – to główne kwestie, które zawiera rozporządzenie podpisane dziś, 16 grudnia br., przez Ministra Edukacji i Nauki.

Źródło:www.gov.pl

 
Szansa na powrót do nauki stacjonarnej w szkołach bardzo niewielka
 


Szansa na powrót do nauki stacjonarnej w szkołach bardzo niewielka

Maksimum tego, czego możemy się spodziewać, to powrót klas 1-3 do szkół w styczniu - powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski. Jak dodał, wszystko zależy od liczby zachorowań, ale szansę na powrót stacjonarnego nauczania ocenił jako "bardzo niewielką".
"Jeżeli patrzymy na to, co się dzieje w całej Europie, gdzie takie kraje jak Holandia, Niemcy czy Litwa podejmują decyzję o głębokim lockdownie, obawiając się po prostu trzeciej fali, która potencjalnie może wystąpić jako skutek tej zwiększonej świątecznej mobilności czy takich feryjnych aktywności nas wszystkich, to raczej kierunek jest taki, że maksimum tego, co możemy się spodziewać, to są te klasy 1-3" - powiedział Niedzielski.

Źródło:www.portalsamorzadowy.pl

 
Czy będą trzynastki dla nauczycieli?
 


Czy będą trzynastki dla nauczycieli?

Ministerstwo powiadomiło Business Insider Polska, że wypłata tzw. trzynastek w budżetówce, czyli 13 wynagrodzenia, nie jest zagrożona. - Świadczenia z tego tytułu zostały wypłacone w bieżącym roku i będą realizowane również w roku 2021, co wynika z obowiązujących przepisów – czytamy w skierowanym do redakcji piśmie. - Ograniczeniu powinny ulec natomiast wypłaty nagród i premii w roku 2020 w zakresie niewymaganym przepisami prawa. Decyzje w tym zakresie każdorazowo podejmują dysponenci poszczególnych części budżetowych – dodano.
Ministerstwo wyjaśniło, że intencją zastosowania instrumentu blokady było przeznaczenie powstałych w tym roku oszczędności w niektórych obszarach administracji publicznej (w szczególności z tytułu wynagrodzeń i pochodnych), na działania związane z przeciwdziałaniem negatywnym skutkom pandemii.

Źródło:businessinsider.com.pl

 
Rodzice twierdzą, że nie mają warunków do zdalnej nauki i wysyłają dzieci do szkoły. "To nieodpowiedzialne"
 


Rodzice twierdzą, że nie mają warunków do zdalnej nauki i wysyłają dzieci do szkoły. "To nieodpowiedzialne"W Żorach w województwie śląskim kilkunastu rodziców z jednej klasy zgłosiło, że nie mają warunków do zdalnej edukacji i zwróciło się do dyrekcji, by zorganizowała lekcje w szkole. - Wcześniej nie zgłaszali żadnych problemów, więc mamy obawy, że to próba obejścia przepisów - mówi Ilona Witala-Sługa z rybnickiego Związku Nauczycielstwa Polskiego. Ale ten problem dotyczący nie tylko Żor.Źródło: tvn24.pl

To oczywiście może się zdarzyć, ale przy tak nasilonym problemie może potrzebna interwencja MOPS lub wgląd Sądu w sytuację rodzin?


 
Zdalne nauczanie - kompetencje cyfrowe
 


Zdalne nauczanie - kompetencje cyfrowe


"Edukacja zdalna w czasie pandemii" to druga edycja badania Centrum Cyfrowego we współpracy z Centrum Edukacji Obywatelskiej i Fundacją Szkoła z klasą.[...]
W badaniu zauważono, że przejście na zdalną edukację odsłoniło problem niskich kompetencji cyfrowych nauczycieli, ale jednocześnie zmobilizowało ich do podnoszenia umiejętności - głównie na własną rękę lub z pomocą kolegów z pracy i dyrekcji. Zaskoczeniem okazały się często niskie kompetencje cyfrowe uczniów. "Dzieci i młodzież biegła w obsłudze mediów społecznościowych oraz komunikatorów nie potrafi odebrać maila, wejść we wskazany link, wysłać załącznik, ani skorzystać z narzędzi pakietu Office" - napisano w raporcie podsumowującym badanie.


Źródło: wydarzenia.interia.pl


Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Newsletter
Aby móc otrzymywać e-maile z PEDAGOG SZKOLNY musisz się zarejestrować.
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

27. styczeń 2021 19:32
Dziękuję 😊

27. styczeń 2021 18:10
Do spraw ppp nie ale zespoły związane z kształceniem specjalnym - tak.

27. styczeń 2021 16:53
Czy w szkole koniecznie musi być zespół ds. PPP?

26. styczeń 2021 23:45
Nie tylko strony, zobacz art. 6 Ustawy z dnia 19 lipca 2019 r.o zapewnianiu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami

21. styczeń 2021 20:24
No nie. Ja pedagożka zwykla

Ostatnio na forum
Najnowsze tematy
bullet.png dziennik
bullet.png upośledz. umiarkowane
bullet.png nowy model kształce...
bullet.png zajęcia rewalidacyjne
bullet.png innowacja pedagogiczna
Najciekawsze tematy
bullet.png zajęcia rewalida... [1021]
bullet.png dziennik [722]
bullet.png upośledz. umiark... [147]
bullet.png prosba o wypelnie... [102]
bullet.png innowacja pedagog... [12]