ISSN 2081 - 6375
 
 
 
Nawigacja
Aktualnie online
bullet.png Gości online: 7

bullet.png Użytkowników online: 0

bullet.png Łącznie użytkowników: 27,915
bullet.png Najnowszy użytkownik: annafilipek

Ostatnie komentarze
bullet.png Mam dość pisu
bullet.png Od początku tej wł...
bullet.png O tym nie było mowy.
bullet.png Czy ta podwyżka pen...
bullet.png Po prostu wpisać ty...
bullet.png Jak dopasować tabel...
bullet.png 27 zmian w 5 obszara...
bullet.png Uatrakcyjnienie prze...
bullet.png 3,5tys. kontraktowy...
bullet.png Ten pan już coś po...
 
Nauka hybrydowa klas I-III w 11 województwach
 


Nauka hybrydowa klas I-III w 11 województwach

Od poniedziałku, 26 kwietnia lekcje w systemie hybrydowym w klasach I-III w szkołach podstawowych będą mieli uczniowie w 11 województwach: zachodniopomorskim, pomorskim, warmińsko-mazurskim, lubuskim, kujawsko-pomorskim, mazowieckim, podlaskim, świętokrzyskim, lubelskim, podkarpackim, małopolskim.
Uczniowie z pozostałych klas mają zajęcia na dotychczasowych zasadach, nic się u nich nie zmienia.
Dyrektor szkoły jest zobowiązany do tego, aby ustalić harmonogram zajęć w taki sposób, aby zajęcia w szkole miało nie więcej niż 50 proc. uczniów klas I-III oraz co najmniej 50 proc. – zdalnie. Powinien przy tym brać pod uwagę, w miarę możliwości, równomierne i naprzemienne realizowanie tych zajęć przez każdego ucznia.
W szkole prowadzona ma być również opieka świetlicowa dla uczniów, którzy uczą się stacjonarnie.


Źródło:www.gov.pl


 
Gdyby to nie było smutne, to by było śmieszne
 


Gdyby to nie było smutne, to by było śmieszne

Pokładamy nadzieję, szczególnie po zapowiedziach medialnych obecnego ministra, w tym, że uda się zmienić skompromitowany, obowiązujący model płacowy licznej grupy pracowników związanych z nauczaniem młodego pokolenia - podkreśla Ryszard Proksa.
Pan Proksa przypomniał, że krytycznie oceniany przez KSOiW NSZZ „Solidarność” system wynagradzania nauczycieli stał się wiosną 2019 r. zarzewiem konfliktu między NSZZ „Solidarność” a rządem.
Wówczas, w ramach Rady Dialogu Społecznego, podpisano porozumienie między rządem RP a KSOiW NSZZ „Solidarność”. Jego głównym postanowieniem stało się pisemne zobowiązanie strony rządowej do jak najszybszego rozpoczęcia uzgodnień dotyczących zmiany sytemu wynagradzania nauczycieli na podstawie przeciętnych wynagrodzeń w gospodarce narodowej w ten sposób, by nowe zasady płacowe można było wprowadzić od 1 stycznia 2020 r.

Źródło:www.portalsamorzadowy.pl

A to ciekawe. Ja czytam w porozumieniu tylko tyle: "zmiana systemu wynagradzania nauczycieli, w uzgodnieniu ze związkami zawodowymi do 2020 r." Gdzie tu była mowa o "zmianie sytemu wynagradzania nauczycieli na podstawie przeciętnych wynagrodzeń w gospodarce narodowej"? Czy były jakieś tajne zapisy nieznane nam szaraczkom?


 
WF z AWF – czas start! Ruszają zapisy na szkolenia dla nauczycieli
 


WF z AWF – czas start! Ruszają zapisy na szkolenia dla nauczycieli

Rusza program „Aktywny powrót uczniów do szkoły po pandemii”. Kiedy tylko dzieci wrócą do zajęć stacjonarnych w szkołach, będą mogły wziąć udział w dodatkowych zajęciach sportowych.
Od 8 kwietnia każdy chętny nauczyciel wychowania fizycznego ze szkoły podstawowej, średniej i nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej może zapisać się na szkolenie. Nie musi tego zrobić pierwszego dnia. Rejestracja będzie otwarta do końca roku szkolnego.
Nauczyciele, którzy ukończą I etap projektu zdobędą certyfikat i będą mogli wraz ze swoją szkołą, która zechce aplikować do programu, ubiegać się o pieniądze na dodatkowe zajęcia sportowe dla uczniów. Zajęcia przewidziano dla grup do 20 osób.

Źródło:www.gov.pl

 
Ministerstwo Zdrowia poinformowało o przedłużeniu obostrzeń
 


Ministerstwo Zdrowia poinformowało o przedłużeniu obostrzeń

Minister zdrowia Adam Niedzielski podczas środowej konferencji poinformował o przedłużeniu nowych obostrzeń co najmniej do 18 kwietnia. - W przyszłym tygodniu będziemy podejmować kolejne decyzje - powiedział o możliwości wydłużenia lockdownu minister.
Obostrzenia przedłużone minimum o tydzień oznaczają, że nadal nieczynne pozostają żłobki i przedszkola. Wyjątkiem są miejsca, w których sprawowana jest opieka nad dziećmi pracowników medycznych oraz służb porządkowych.
Także uczniowie wszystkich klas szkół podstawowych, ponadpodstawowych i pozostałych uczelni pozostają w trybie nauki zdalnej. - Mam nadzieje, że jeszcze w kwietniu przedszkola i I-III wrócą do nauczania. Przedszkola w trybie zwykłym, a klasy I-III w trybie hybrydowym - powiedział w czasie konferencji minister Niedzielski.

Źródło:next.gazeta.pl

 
Wracamy czasowo do nauki zdalnej w szkołach
 


Wracamy czasowo do nauki zdalnej w szkołach

Do 11 kwietnia uczniowie wszystkich klas szkół podstawowych będą uczyli się zdalnie – to najważniejsza zmiana w funkcjonowaniu szkół i placówek wprowadzona z powodu pogarszającej się sytuacji epidemicznej. Również uczniowie szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych: sportowych, mistrzostwa sportowego, szkół z oddziałami sportowymi i oddziałami mistrzostwa sportowego będą realizowali wszystkie zajęcia z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość. W pozostałych przypadkach zostają utrzymane dotychczasowe zasady.

Źródło:www.gov.pl


Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Newsletter
Aby móc otrzymywać e-maile z PEDAGOG SZKOLNY musisz się zarejestrować.
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

19. czerwiec 2021 16:06
Proszę o przekazywanie petycji i oddawanie głosów na nią. Pozdrawiam. Link poniżej

19. czerwiec 2021 13:44

18. czerwiec 2021 19:02
Kto im przyjdzie do tego zawodu, skoro w marketach zarabiają lepiej niż my? Nie mam żadnych złudzeń, że lepiej nie będzie.

17. czerwiec 2021 21:22
Podwyższone pensum, bez Karty nauczyciela a jeszcze tak niedawno pedagog i psycholog miał być w każdej szkole? No chyba nie ma sprawiedliwości...
..

16. czerwiec 2021 21:50
Jaka to sprawiedliwość? Mamy i tak większe pensum, a wypłata taka sama jak nauczyciele za 18 h. To jeszcze nam podwyższyć pensum? Jak i tak pracujemy o 4 h więcej za te same pieniądze.

Ostatnio na forum
Najnowsze tematy
bullet.png program wych - prof.
bullet.png nauczanie indywidualne
bullet.png dobra książka/nowa...
bullet.png urlop macierzyński+...
bullet.png projekty unijne
Najciekawsze tematy
bullet.png program wych - prof. [392]
bullet.png nauczanie indywid... [318]
bullet.png awans pedagoga [127]
bullet.png dobra książka/n... [93]
bullet.png urlop macierzyńs... [38]