ISSN 2081 - 6375
 
 
 
Nawigacja
Aktualnie online
bullet.png Gości online: 12

bullet.png Użytkowników online: 0

bullet.png Łącznie użytkowników: 27,786
bullet.png Najnowszy użytkownik: iza81

Ostatnie komentarze
bullet.png Dziękuję Wam bardz...
bullet.png GRATULACJE:)
bullet.png Gratulacje! :)
bullet.png Jak to mówił Lechu...
bullet.png Nasz kolega został ...
bullet.png Przede wszystkim jes...
bullet.png Pedagodzy w szkołac...
bullet.png To Kazimierzu jeste...
bullet.png Siedzę teraz nad ar...
bullet.png 1200 szkół, na szk...
 
Firmy rozwiązują testy wiedzy za uczniów
 


Firmy rozwiązują testy wiedzy za uczniów

Masowo zaczęły powstawać firmy, które za drobną opłatą zalogują się na odpowiednie konto i rozwiążą test w imieniu ucznia. Ceny zaczynają się od 30 zł za sprawdzian, a studentom proponuje się zaliczenie kolokwium za ok. 60 zł.
Jak ustalił Polsat News, nie trzeba długo szukać, by znaleźć w sieci kolorowe oferty, katalogi ekspertów i cenniki usług odpłatnego rozwiązywania testów na każdym poziomie edukacji. Wystarczy konto w banku i przelew po wcześniejszej wiadomości o terminie i zakresie testu. Rozwiązania otrzymać można w parę minut po wysłaniu poleceń.

Źródło:innpoland.pl

 
Czy będą zmiany w zatrudnieniu szkolnych pedagogów?
 


Czy będą zmiany w zatrudnieniu szkolnych pedagogów?

MEN pracuje nad nowym modelem kształcenia uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Jego istotą jest konstatacja, że coraz więcej uczniów posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego uczęszcza do przedszkoli i szkół ogólnodostępnych (70%). Skutkuje to (zdanie projektodawców) potrzebą wsparcia przedszkoli i szkół ogólnodostępnych w odpowiadaniu na zróżnicowane potrzeby edukacyjne uczniów, w tym wynikające z niepełnosprawności w celu zapewnienia wysokiej jakości kształcenia i udzielanego wsparcia wszystkim uczniom (propozycja tworzenia tzw. Specjalistycznych Centrów Wspierania Edukacji Włączającej).
W modelu założono między innymi powołanie Koordynatora Edukacji Włączającej i pełnienie tej funkcji przez zatrudnionego w przedszkolu/szkole specjalistę. Koszty związane z realizacją zadań KEW będą składową kosztów związanych z zatrudnieniem specjalistów. Zgodnie z postulatami wpływającymi do MEN, zaproponowano w modelu określenie minimalnych standardów zatrudnienia specjalistów w przedszkolach i szkołach.
Liczba etatów zaproponowana przez ekspertów obejmuje łączny wymiar zatrudnienia różnych specjalistów w danym typie szkoły (nie tylko psychologa czy pedagoga szkolnego) – podział godzin na poszczególnych specjalistów miałby pozostać do decyzji na poziomie szkoły, zgodnie z potrzebami.

Na każdym etapie kształcenia zatrudniany jest psycholog i pedagog specjalny edukacji włączającej, a w szkołach dla dzieci i młodzieży również pedagog szkolny. Łączny minimalny wymiar etatów specjalistów jest różny na poszczególnych etapach kształcenia (co uzasadnione jest różnymi potrzebami rozwojowymi dzieci/uczniów) oraz liczebności osób uczących się. Zakłada się stopniowe dochodzenie do osiągnięcia wskaźnika docelowego (pięcioletni okres przejściowy).

Przedszkola i szkoły dla dzieci i młodzieży (do 100 uczniów):
Łączny minimalny wymiar etatów specjalistów – okres przejściowy: 1 etat
Łączny minimalny wymiar etatów specjalistów – wskaźnik docelowy: 2 etaty

Przedszkola i szkoły dla dzieci i młodzieży (powyżej 100 uczniów):
Łączny minimalny wymiar etatów specjalistów – okres przejściowy: 2 etaty
Łączny minimalny wymiar etatów specjalistów – wskaźnik docelowy: 3 etaty + 0,25 etatu na kolejnych 100 uczniów.


 
Nowe rozporządzenie rządu ws. obostrzeń
 


Nowe rozporządzenie rządu ws. obostrzeń

Zgodnie z nowymi regulacjami rząd postanowił uzupełnić rozporządzenie z dnia 21 grudnia 2020 r. Przepisy dotyczą zwolnienia z kwarantanny i umożliwienia korzystania z hoteli dla niektórych osób. Na mocy nowych przepisów będzie można przeprowadzać próbne egzaminy dla ósmoklasistów oraz maturę. Uzupełnieniu uległa także grupa osób, którym umożliwia się szczepienie w tzw. pierwszym etapie.

Źródło:www.rp.pl

 
Jedna klasa, jeden nauczyciel?
 


Jedna klasa, jeden nauczyciel?

Odnosząc się do kwestii anglistów, Czarnek podkreślił, że wszędzie tam, gdzie wprowadzanie zasady "jeden nauczyciel - jedna klasa" będzie możliwe, zostanie to wdrożone. Jeśli nie będzie - dodał - to będą wprowadzane "wszystkie zasady sanitarne i środki ostrożności, by zapewnić im bezpieczeństwo zdrowotne na najwyższym poziomie". Podkreślił, że "nie ma takiej możliwości, byśmy zrobili nauczanie stacjonarne wszystkich przedmiotów poza językiem angielskim, który byłby zdalnie".
Machałek dodała, że chodzi o ograniczenie wymiany nauczycieli, a nie o to, by był tylko i wyłącznie jeden nauczyciel w jednej klasie. Zaznaczyła, że w podobnej sytuacji do anglistów są też nauczyciele religii czy wychowania fizycznego.

Źródło:www.msn.com


 
Wracamy, ale nie wszyscy
 


Wracamy, ale nie wszyscyObowiązujące dotychczas obostrzenia zostaną przedłużone do końca stycznia. Jedynym wyjątkiem jest to, że dzieci z klas I-III szkoły podstawowej od 18 stycznia wrócą do stacjonarnej nauki w szkołach - przekazał w poniedziałek minister zdrowia Adam Niedzielski.

Źródło:tvp24.pl


Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Newsletter
Aby móc otrzymywać e-maile z PEDAGOG SZKOLNY musisz się zarejestrować.
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

16. kwiecień 2021 19:15
Zawsze trzeba się kierować dobrem dziecka, a nie obawą przed jakimiś tam zaleceniami. Oczywiście trzeba umieć (trzeba mieć sensowne argumenty) bronić swoich decyzji.

16. kwiecień 2021 18:31
Kaziu, ale kontrolujący sprawdza jakie zajęcia są zalecane przez poradnię dziecku i sprawdza, czy się realizuje to co wypisane. Jeśli nie, zaleconko.

14. kwiecień 2021 20:59
https://docs.goog.
..g/viewform
Bardzo proszę o pomoc w wypełnieniu powyższego wywiadu. Z góry dziękuję za pomoc

14. kwiecień 2021 16:28
Umiar i rozwagą ponad wszystko. No i przede wszystkim własne rozumienie (w uzgodnieniu z rodzicem) potrzeb dziecka.

14. kwiecień 2021 16:26
Tylko żebyście nie "zajechali" młodego człowieka. Gdybym chciał realizować wszystkie zajęcia rekomendowane przez PPP, to wracalibyśmy nad ranem do domu Smile

Ostatnio na forum
Najnowsze tematy
bullet.png tatuaże na nauczyci...
bullet.png zmiana warunków zat...
bullet.png nauczanie zdalne - b...
bullet.png pomoc pp - po "nowsz...
bullet.png Prezentacja
Najciekawsze tematy
bullet.png nauczanie zdalne ... [579]
bullet.png zmiana warunków ... [82]
bullet.png tatuaże na naucz... [43]