ISSN 2081 - 6375
 
 
 
Nawigacja
Aktualnie online
bullet.png Gości online: 11

bullet.png Użytkowników online: 0

bullet.png Łącznie użytkowników: 30,046
bullet.png Najnowszy użytkownik: dewiza3

Ostatnie komentarze
bullet.png Poniżające!
bullet.png Od wielu lat nauczyc...
bullet.png Czarnek to już twoj...
bullet.png Wszyscy są przeciw,...
bullet.png Bardzo mądre słowa :)
bullet.png Jak najbardziej
bullet.png Czas przyjąć zasad...
bullet.png :( brak słów
bullet.png Przypomniał mi się...
bullet.png Na tym stanowisku ty...
 
Zwolnienie z WF-u w szkole na nowych zasadach?
 


Zwolnienie z WF-u w szkole na nowych zasadach?

Kamil Bortniczuk był gościem "Rozmowy w południe" w RMF FM. Minister sportu został zapytany o wysoki odsetek uczniów, którzy nie uczestniczą w zajęciach z wychowania fizycznego w szkołach. Według danych nawet co trzeci uczeń nie chodzi na WF.
Jak się okazuje, polityk ma już plan na to, jak zmniejszyć liczbę uczniów, którzy nie biorą udziału w lekcjach WF-u. - Te statystyki nieobecności zostaną radykalnie zmniejszone, ponieważ tzw. zwolnienia z lekcji wf-u - semestralne czy dłuższe - będą respektowane tylko wówczas, gdy wystawi je lekarz specjalista, a nie tak jak dotychczas, lekarz rodzinny - powiedział Bortniczuk.

Źródło:wiadomosci.gazeta.pl

 
MEiN planuje wyższe podwyżki dla początkujących nauczycieli
 


MEiN planuje wyższe podwyżki dla początkujących nauczycieli

Ministerstwo Edukacji i Nauki zmierza do zdecydowanie wyższych podwyżek dla początkujących nauczycieli, aby w ten sposób przyciągnąć ich do zawodu – poinformował w środę w Radiu Kraków wiceminister edukacji i nauki Włodzimierz Bernacki.
"Nasze działania zmierzają w kierunku, aby młodych przyciągnąć do zawodu i planowane podwyżki będą wyższe dla poczatkujących nauczycieli. To kwestia podstawowa" – powiedział wiceminister edukacji i nauki Włodzimierz Bernacki w środę w Radiu Kraków.
Jak podkreślił, plan zdecydowanie wyższych podwyżek dla młodych nauczycieli nie oznacza spłaszczenia płac w zawodzie. Podwyżki mają otrzymać wszystkie grupy nauczycieli.

Źródło:serwisy.gazetaprawna.pl

 
Trzecioklasiści do poprawczaka
 


Trzecioklasiści do poprawczaka

W czwartek wieczorem Sejm głosami PiS i popierających go posłów przyjął ustawę autorstwa Ministerstwa Sprawiedliwości o resocjalizacji nieletnich. Senat chciał odrzucenia projektu w całości, uznając go za wsteczny i nadmiernie represyjny. — Nazwanie tego czegoś ustawą o "resocjalizacji" to po prostu ponury żart. To jest ustawa o gnębieniu, prześladowaniu i niszczeniu nieletnich — mówi Onetowi sędzia sądu rodzinnego Karolina Sosinska.
Ustawa zakłada m.in., że nieletni sprawcy najpoważniejszych przestępstw (zabójstwo, gwałt, pedofilia) obowiązkowo mają trafiać do zakładów poprawczych. Mogą się w nich znaleźć nawet 10-latkowie. Pobyt w zakładzie poprawczym będzie mógł trwać nawet do 24. roku życia osadzonego, czyli o trzy lata dłużej niż obecnie.
Personel poprawczaków zyska możliwość zastosowania wobec osadzonych w zakładzie dzieci i młodzieży środków przymusu bezpośredniego, w tym kaftanów bezpieczeństwa. Policja będzie mogła prewencyjnie zakuwać dzieci w kajdanki, a nawet użyć wobec nich paralizatorów


Źródło:www.onet.pl

 
Podwyżki dla początkujących - zmiany w awansie
 


Podwyżki dla początkujących - zmiany w awansie

W wyniku zmian, wzrost minimalnych stawek wynagrodzenia zasadniczego dla nauczycieli, którzy nie uzyskali jeszcze stopnia nauczyciela mianowanego, z pierwszej grupy zaszeregowania płacowego (posiadających tytuł zawodowy magistra z przygotowaniem pedagogicznym), wyniesie dla:

1) dotychczasowych nauczycieli stażystów – ok. 11% (wzrost o 345 zł);
2) dotychczasowych nauczycieli kontraktowych – ok. 8% (wzrost o 257 zł).Źródło:samorzad.pap.pl

 
Nowelizacja ustawy Karta nauczyciela
 


Nowelizacja ustawy Karta nauczyciela

Zgodnie z nowelizacją liczba stopni awansu zawodowego zostanie zmniejszona. Likwidacji ulegną dwa stopnie awansu zawodowego nauczycieli: nauczyciel stażysta i nauczyciel kontraktowy. Po ich likwidacji w systemie – zamiast czterech stopni awansu zawodowego będą: nauczyciel początkujący (niemający stopnia awansu zawodowego) i – tak jak obecnie – nauczyciel mianowany i nauczyciel dyplomowany.
Nowelizacja wprowadza też zmiany dotyczące wysokości tzw. średniego wynagrodzenia nauczycieli. Zgodnie z nim, średnie wynagrodzenie nauczyciela nieposiadającego stopnia awansu zawodowego ma wynosić 120 proc. kwoty bazowej, określanej dla nauczycieli corocznie w ustawie budżetowej.
W nowelizacji zapisano też, że w ramach 40-godzinnego tygodnia pracy, nauczyciel zostanie zobowiązany do „dostępności w szkole w wymiarze 1 godziny tygodniowo”, w której trakcie „odpowiednio do potrzeb, prowadzi konsultacje dla uczniów lub wychowanków lub ich rodziców”. W przypadku nauczyciela zatrudnionego w wymiarze niższym, niż jedna druga obowiązkowego wymiaru zajęć, zostanie on zobowiązany do dostępności w wymiarze godziny w ciągu dwóch tygodni.


Źródło:samorzad.pap.pl


Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Newsletter
Aby móc otrzymywać e-maile z PEDAGOG SZKOLNY musisz się zarejestrować.
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

01. lutego 2023 07:17
ja też czymam kciuki!

31. stycznia 2023 20:58
Kciuki przydadzą się Smile ale jeszcze nie dziękuję Smile

31. stycznia 2023 20:51
Z niewolnika nie ma pracownika. Życzę, by Twój szef to rozumiał. Próbować zawsze warto, a do odważnych świat należy. Trzymam kciuki Smile

31. stycznia 2023 20:40
Zetko, dziękuję za optymistyczną odpowiedź. Boję się, że z moim obecnym będzie problem, ale - jak nie spróbuję - to się nie dowiem.

31. stycznia 2023 20:18
A na poważnie - do przeniesienia trzeba dwojga. Jeśli obecny szef i przyszły szef się dogadają, to jak najbardziej. Prawnych przeszkód nie ma.

Ostatnio na forum
Najnowsze tematy
bullet.png zajęcia (nie)specja...
bullet.png ciekawe pomoce dydak...
bullet.png nauczanie indywidualne
bullet.png ocena pracy nauczyciela
bullet.png wydłużenie etapu e...
Najciekawsze tematy
bullet.png zajęcia (nie)spe... [144]