ISSN 2081 - 6375
 
 
 
Nawigacja
Aktualnie online
bullet.png Gości online: 3

bullet.png Użytkowników online: 1
Filemon222

bullet.png Łącznie użytkowników: 26,786
bullet.png Najnowszy użytkownik: Muto89

Ostatnie komentarze
bullet.png tam same tuzy intele...
bullet.png Eee... wyszło jak w...
bullet.png Niestety. Nie da si...
bullet.png Dzień dobry, czy da...
bullet.png :):)
bullet.png może chociaż do we...
bullet.png Publicznie nie używ...
bullet.png [b]Kaziu[/b] czy Ty ...
bullet.png Ot co! :)
bullet.png [i]W kolejnych tygod...
 
Kiedy matura i egzamin ósmoklasisty? Scenariusze
 


Kiedy matura i egzamin ósmoklasisty? Scenariusze

Coraz bardziej prawdopodobna jest zmiana terminów egzaminów, na które czeka kilkaset tysięcy uczniów w całej Polsce. Możliwe jest nawet ich przeniesieniem na wakacje. Centralna Komisja Egzaminacyjna bierze pod uwagę wszystkie scenariusze.
- Nie ma decyzji o zmianie formuły egzaminów, ani o ich odwołaniu, bo to by była ostateczność – mówi tvn24.pl dr Marcin Smolik, szef Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.
CKE musi być jednak gotowa na różne scenariusze, w tym - coraz poważniej braną pod uwagę - zmianę terminu egzaminów. Dyrektor Smolik nie chce mówić o szczegółach, ale przyznaje, że możliwa jest na przykład zmiana kolejności egzaminów. Czyli najpierw odbyłyby się matury (rozpoczynają się 4 maja, więc czasu do nich jest więcej - red.), potem egzamin na koniec podstawówki.

Źródło:tvn24.pl

 
Ograniczenia w działaniu kolejnych placówek oświatowych
 


Ograniczenia w działaniu kolejnych placówek oświatowych

Resort edukacji ogranicza działanie kolejnych jednostek systemu oświaty. Od 6 do 10 kwietnia poradnie psychologiczno-pedagogiczne mają pracować zdalnie, zawieszone będą zajęcia w przedszkolach i szkołach specjalnych w podmiotach leczniczych i jednostkach pomocy społecznej - wynika z rozporządzenia MEN.
Od 6 do 10 kwietnia zawieszone będą też zajęcia w szkołach i przedszkolach funkcjonujących w podmiotach leczniczych. Jak wskazano, w sytuacji epidemii prowadzenie w nich działalności dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej na dotychczasowych zasadach jest niemożliwe m.in. z powodu wprowadzenia zakazu odwiedzin w szpitalach czy objęcia szpitala kwarantanną.
Poradnie psychologiczno-pedagogiczne, w tym poradnie specjalistyczne, będą w okresie 6-10 kwietnia realizowały swoje zadania zdalnie lub w inny sposób uzgodniony z organem prowadzącym.

Nie ograniczono funkcjonowania szkół w zakładach poprawczych i schroniskach dla nieletnich oraz szkół przy zakładach karnych i aresztach śledczych.

Rozporządzenie wchodzi w życie 6 kwietnia.Źródło: www.rmf24.pl


 
Nauczanie zdalne nie jest nauką online
 


Nauczanie zdalne nie jest nauką online

Minister Dariusz Piontkowski nie widzi możliwości przeprowadzenia egzaminów ósmoklasistów online. Nie widzi też konieczności wprowadzenia zmian w organizacji roku szkolnego. - Przygotowujemy się na różne scenariusze, ale na razie nie przewidujemy zmiany terminu zakończenia roku szkolnego - mówił w audycji Gość Dnia Radia Gdańsk.

W trakcie dalszej rozmowy minister Piontkowski wyraźnie podkreślił, że odbywające się nauczanie zdalne nie jest nauką online i tego ani od dyrektorów szkół, ani od nauczycieli ministerstwo nie oczekuje.
- Nie wymagamy od nauczyciela, aby każdą lekcję przeprowadzał w czasie rzeczywistym z grupą czy klasą, którą w normalnych warunkach miałby w szkole. To wynika z kilku powodów: po pierwsze nie wszędzie jest dostęp do szybkiego internetu, a połączenie wideo tego wymaga. Po drugie, nie zawsze nauczyciele mają sprzęt, który pozwala im na tego typu rozmowy. Po trzecie, nie każdy uczeń ma dostęp do szybkiego internetu i sprzętu, który takie rozmowy umożliwia. I wreszcie wynika to z zasad higieny i bezpieczeństwa - nie chcieliśmy, aby uczniowie siedzieli non-stop przed komputerami, przy których zmienialiby się tylko nauczyciele i prowadzili lekcje wideo. Stąd wyraźnie mówimy, że to nauczanie powinno obejmować różne formy pracy z uczniami. Tak samo jak w tradycyjnej szkole, gdzie nauczyciel nie pracuje wyłącznie metodą wykładu.

Dopuszczalne jest zatem przesłanie e-mailem, poprzez dziennik elektroniczny czy nawet SMS-em tekstów źródłowych lub linków do materiałów przydatnych w zrozumieniu danego tematu, poleceń związanych z materiałem, który będzie opracowywany na danej lekcji i ewentualnie zadanie pracy domowej czy ćwiczeń podsumowujących dany temat.Źródło:www.portalsamorzadowy.pl

 
Kiedy uczniowie wrócą do szkół?
 


Kiedy uczniowie wrócą do szkół?

W ostatnich dniach z apelem do ministra edukacji o odwołanie kwietniowych i majowych egzaminów zewnętrznych, czyli egzaminu ósmoklasisty i matur zwróciły się w ostatnich dniach Komitet Nauk Pedagogicznych PAN i Związek Nauczycielstwa Polskiego.
Odnosząc się do tych apeli szef MEN w środę w Polsat News powtórzył, że w kwestii dotyczącej szkół, jak i tego, co się obecnie dzieje w sferze życia publicznego, decydujący głos będzie miał minister zdrowia i Główny Inspektor Sanitarny. "To na podstawie ich rekomendacji będziemy podejmowali dalsze decyzje" - powiedział Piontkowski.
Jednocześnie zapewnił, że "na pewno nie będzie to decyzja wydana z dnia na dzień, bo chociażby przygotowanie egzaminu wymaga kilku dni przygotowań logistycznych". Dopytywany, kiedy w takim razie decyzja zapadnie, powiedział, że na pewno to będzie około tygodnia, a może troszkę więcej przed egzaminami.
"Przypomnę, że zamknięcie tradycyjnego sposobu funkcjonowania szkół obowiązuje do 10 kwietnia, czyli tak na prawdę do Świąt Wielkanocnych. Zobaczymy, jak w tym czasie będą rozwijały się stany epidemiczne, i w okolicach Świąt Wielkanocnych na podstawie rekomendacji ministra zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego, pan premier i cały rząd podejmie decyzje odnośnie (...) szkół, ale i innych sfer życia publicznego" - podał minister edukacji.

Źródło:serwisy.gazetaprawna.pl


 
Rusza "Szkoła z TVP"
 


Rusza "Szkoła z TVP"

Lekcje w TVP to efekt porozumienia dotyczącego realizacji audycji oświatowych dla uczniów szkół podstawowych między TVP S.A. i Ministerstwem Edukacji Narodowej.
„Szkoła z TVP” ma wzbogacić ofertę edukacyjną Telewizji Polskiej. Emitowane będą materiały dostosowane do podstawy programowej szkół podstawowych.
Pierwsze lekcje z TVP ruszają już od 30 marca! Materiały będą emitowane od poniedziałku do piątku na ogólnodostępnych antenach Telewizji Polskiej. Zajęcia będą rozpoczynać się od godz. 8:00. Znajdą się także na VOD.TVP.PL.

Źródło:www.tvp.info


Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Newsletter
Aby móc otrzymywać e-maile z PEDAGOG SZKOLNY musisz się zarejestrować.
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

01. czerwiec 2020 19:00
Dziękuję Tomku.

01. czerwiec 2020 18:08
Grono - wpisz, że od 1 września.

01. czerwiec 2020 15:37
Mam pytanie dotyczące wzorów świadectw dla uczniów z niepełnosprawności
ą intelektualną w stopniu umiarkowanym. Proszę o info na priv

01. czerwiec 2020 13:45
Jeśli 1 września wypadło w niedziele, to stażysta wpisuje w sprawozdaniu, że rozpoczął 1 czy 2 września staż?

01. czerwiec 2020 11:19
Wink

Ostatnio na forum
Najnowsze tematy
bullet.png zwolnienie z nauki d...
bullet.png nauczanie zdalne - b...
bullet.png staż na dyplomowanego
bullet.png pomoc pp - po "nowsz...
bullet.png sprawozdanie - staż...
Najciekawsze tematy
bullet.png pomoc pp - po "no... [1276]
bullet.png nauczanie zdalne ... [447]
bullet.png staż na dyplomow... [154]
bullet.png zwolnienie z nauk... [153]
bullet.png sprawozdanie - st... [45]