ISSN 2081 - 6375
 
 
 
Nawigacja
Aktualnie online
bullet.png Gości online: 1

bullet.png Użytkowników online: 1
monika0911

bullet.png Łącznie użytkowników: 26,163
bullet.png Najnowszy użytkownik: anna_anna_

Ostatnie komentarze
bullet.png "Co piąta kobieta t...
bullet.png Do "odliczania" przy...
bullet.png Ja jeszcze (choć ju...
bullet.png Tak też się staram...
bullet.png A najlepiej to robi...
bullet.png "Dochodzimy do absur...
bullet.png Bo to w końcu jest ...
bullet.png A jak się wejdzie n...
bullet.png Właśnie przygotowy...
bullet.png pedagog007 - ciekawe...
 
Ważne zmiany regulaminu YouTube’a
 


Ważne zmiany regulaminu YouTube’a

YouTube wypełnia warunki ugody i zrzuca odpowiedzialność za młodych widzów na twórców. To jedne z największych zmian w regulaminie w historii YouTube’a. Zgodnie z nowymi przepisami twórcy mają obowiązek zdecydowania przy każdym filmie, czy jest on przeznaczony dla dzieci poniżej 13 roku życia, czy jest tylko i wyłącznie dla dorosłych. Złe oznaczenie materiału może ich sporo kosztować.
To pokłosie zawartej we wrześniu z Federalną Komisją Handlu (FTC) ugody, która poza wypłaceniem przez Google’a kary w wysokości 170 mln dol. wymusiła na firmie wprowadzenie nowych zasad mających chronić najmłodszych użytkowników serwisu. Zgodnie z nimi każdy twórca musi określić, czy jego materiał jest przeznaczony dla dzieci, czy nie. Może to robić albo każdorazowo przy wgrywaniu do serwisu nowego materiału, albo od razu wybrać odpowiednie ustawienia dla całego kanału.

Źródło:www.spidersweb.pl

 
Rodzice wypisują absurdalne zwolnienia
 


Rodzice wypisują absurdalne zwolnienia

Uczniowie są w coraz gorszej kondycji fizycznej – ostrzegają lekarze. Pomagają im w tym rodzice, którzy traktują wychowanie fizyczne jako zbędny przedmiot i wypisują absurdalne zwolnienia z ćwiczeń.
– Córkę bolały mięśnie po ostatnim WF-ie, syn ma odciski na dłoniach od joysticka, syn się poci, źle się czuje, nie ma stroju gimnastycznego, nie może ćwiczyć z powodu nadwagi – to rodzicielskie usprawiedliwienia do siedzenia ucznia podczas zajęć wychowania fizycznego na ławce.
Nauczyciele czytając takie zwolnienia załamują ręce.– Nikogo nie zmusimy do gry w siatkówkę, czy pływania na basenie – mówi nauczyciel wychowania fizycznego. – Na moich lekcjach staram się jednak angażować wszystkich do ćwiczeń, wymyślam co mogę, by moje zajęcia były atrakcyjne. Dzieci lubią gry zespołowe.
Sprawność dzieci spada z roku na rok. Dzieci nie lubią “fikołków” i wolą ławki. Z danych statystycznych wynika, że chłopcy w wieku ok. 10 lat potrafią wytrzymać w zwisie na drążku przez osiem sekund. To o siedem sekund krócej niż 20 lat temu.

Źródło:zycieczestochowy.pl

 
Nauczyciele bez pensji
 


Nauczyciele bez pensji


120 nauczycieli pracujących w gminie Zawidz wciąż nie otrzymało listopadowych wynagrodzeń. W gminie zabrakło na ich pensje niemal pół miliona złotych. Wójt zaproponował przesunięcia w budżecie i zaciągnięcie kredytu, ale na zwołanym 14 listopada nadzwyczajnym posiedzeniu rady gminy (już trzecim na ten temat), radni po raz kolejny nie wyrazili na to zgody.
[...]
Problemy z nauczycielskimi pensjami ma nie tylko Zawidz. Marek Wójcik ze Związku Miast Polskich ocenia, że podwyżki dla nauczycieli z lat 2018-2019 były niedoszacowane o 2,1 mld zł.


Źródło:www.tvn24.pl

 
Fińska edukacja przykładem dla Polski, jak kształcić ludzi w dobie automatyzacji?
 Fińska edukacja przykładem dla Polski, jak kształcić ludzi w dobie automatyzacji?Tony Wagner z Harvard Innovation Lab przekonuje, że tradycyjny model edukacji jest przestarzały, zwłaszcza w kontekście rozwoju nowych technologii i coraz częściej stosowanej sztucznej inteligencji. W nowej erze innowacji internetowych i machine learning, roboty i algorytmy zastępują rutynowe zadania, dotychczas wykonywane przez ludzi. To zaś oznacza, że edukacja powinna rozwijać inne, trudne do zastąpienia umiejętności, m.in. kreatywność czy inteligencję społeczną.

Źródło:www.pulshr.pl

 
Minister edukacji Dariusz Piontkowski kpi sobie z nauczycieli
 


Minister edukacji Dariusz Piontkowski kpi sobie z nauczycieli


Minister D. Piontkowski twierdzi, że samorządy (...) mają coraz więcej pieniędzy z podatków PIT i CIT. - W ostatnich trzech latach samorządy zyskały na tym nawet kilkanaście miliardów złotych (...) owszem, oświata kosztuje, ale to miasta nie chcą w nią inwestować. - Coś z tą polityką oświatową niektórych samorządów jest nie tak . Minister poczuł po wyborach parlamentarnych wiatr w przysłowiowe "żagle", toteż już nawet nie ukrywa swojej cynicznej postawy wobec samorządów i nauczycieli w Polsce. Czyżby dostał zadanie utrzymywania tego środowiska "na smyczy", by nie pozwalało sobie na jakiekolwiek formy protestu czy wyrażanie niezadowolenia?
Kpienie sobie przez ministra ze strajku włoskiego jest przejawem arogancji, która rozmija się z wiarygodnością władzy. Jak skomentował akcję protestacyjną ZNP: "- To, że część nauczycieli nie chce wyjeżdżać na wycieczki, to nie jest coś nowego. Pamiętam ze swojej praktyki, bo ponad 20 lat uczyłem w szkole, że zawsze była grupa nauczycieli, która na wycieczki nie wyjeżdżała. Czy wtedy był to też tzw. protest włoski?
Jak teraz zachowa się zdradziecka wobec nauczycielskiego środowiska Komisja Oświaty NSZZ "Solidarność"? Czy nadal będzie chwalić się wzrostem wynagrodzeń nauczycieli dzięki złamaniu przez nią solidarności protestujących wiosną 2019 r. nauczycieli? Czy będzie powtarzać jak mantrę, że to dzięki temu związkowi nauczyciele mają się dobrze?


Źródło:sliwerski-pedagog.blogspot.com


Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Newsletter
Aby móc otrzymywać e-maile z PEDAGOG SZKOLNY musisz się zarejestrować.
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

16. styczeń 2020 17:05
Rozp. org. pomocy p.-ped.: par. 12. 2. Zindywidualizowana
ścieżka (...) zajęcia edukacyjne, które są realizowane: 1) wspólnie z oddziałem (...) szkolnym oraz 2) indywidualnie z uczniem

16. styczeń 2020 10:10
Obecny stan prawny nie wskazuje na taką możliwość.

15. styczeń 2020 21:37
ZŚK= czy 2 uczniów z tej samej klasy może mieć wspólnie realizowane godziny "bez klasy"(podonbe zalecenia PPP)?

09. styczeń 2020 21:55
Witajcie w Nowym Roku ! ☺ zwracam się z pytaniem głównie do specjalistów ze szkół średnich -na jaką pomoc realnie mogą liczyć u Was uczniowie z ZA?

09. styczeń 2020 21:32
Które z rozporzadzeń reguluje te kwestię zwiazaną z utworzeniem oddziałów integracyjnych, klas terapeutycznych...
?

Ostatnio na forum
Najnowsze tematy
bullet.png mam te kwalifikacje?
bullet.png respektowanie opinii...
bullet.png obowiązek szkolny
bullet.png nowy IPE-T?
bullet.png pomoc pp - po "nowsz...
Najciekawsze tematy
bullet.png pomoc pp - po "no... [1166]
bullet.png dziennik [583]
bullet.png nowy IPE-T? [390]
bullet.png nauczyciel wspoma... [350]
bullet.png mam te kwalifikacje? [333]