ISSN 2081 - 6375
 
 
 
Nawigacja
Aktualnie online
bullet.png Gości online: 15

bullet.png Użytkowników online: 1
nikola0

bullet.png Łącznie użytkowników: 22,641
bullet.png Najnowszy użytkownik: aga1770
Ostatnie komentarze
bullet.png Tak jak napisałam w ...
bullet.png Strajk nauczycieli s...
bullet.png U mnie na półce już ...
bullet.png U mnie coraz częście...
bullet.png Już niedługo w ogóle...
bullet.png W mojej szkole musim...
bullet.png Mnie zastanawia jedn...
bullet.png A może jeszcze powie...
bullet.png Pewnie jeszcze musia...
bullet.png Dziecko objęte pomoc...
 
Kuratorium Oświaty w Szczecinie - odpowiedź na pytanie dyrektorów
 


Kuratorium Oświaty w Szczecinie - odpowiedź na pytanie dyrektorów

Odpowiedź szczecińskiego kuratorium na pytanie dyrektorów szkół/placówek przesłane drogą e-mailową:

Czy pedagog szkolny pracujący na pełnym etacie posiadający kwalifikacje do prowadzenia zajęć z rewalidacji może realizować (nie łamiąc przepisów) takie zajęcia w ramach swojego tygodniowego pensum?

Zakres zadań pedagoga w szkole określa § 23 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 30 kwietnia 2013 r. w sprawie zasad udzielania i organizacji pomocy psychologiczno-pedagogicznej w publicznych przedszkolach, szkołach i placówkach (Dz. U. z 2013 r. poz. 532). Do form pomocy psychologiczno-pedagogicznej, o których mowa w § 23 pkt 3 zalicza się warsztaty, porady i konsultacje. Nie zalicza się do nich prowadzenia: zajęć w klasach terapeutycznych, zajęć rozwijających uzdolnienia, zajęć dydaktyczno-wyrównawczych, zajęć specjalistycznych (korekcyjno-kompensacyjnych, logopedycznych, socjoterapeutycznych oraz innych zajęć o charakterze terapeutycznym) oraz zajęć związanych z wyborem kształcenia i zawodu oraz planowaniem kształcenia i kariery zawodowej - w przypadku uczniów gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych. Zajęcia w klasach terapeutycznych, zajęcia rozwijające uzdolnienia oraz zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze prowadzą nauczyciele właściwych zajęć edukacyjnych, zajęcia korekcyjno-kompensacyjne oraz inne zajęcia o charakterze terapeutycznym - terapeuci pedagogiczni, zajęcia logopedyczne - logopedzi, zaś zajęcia związane z wyborem kształcenia i zawodu oraz planowaniem kształcenia i kariery zawodowej - doradcy zawodowi.
Do zadań pedagoga nie należy zatem prowadzenie zajęć rewalidacyjnych - są to obowiązkowe zajęcia dydaktyczne, które prowadzą nauczyciele zajęć rewalidacyjnych.
W opinii tut. Kuratorium pedagog szkolny w ramach swojego tygodniowego pensum nie może prowadzić zajęć rewalidacyjnych.


Źródło:www.kuratorium.szczecin.pl

(co prawda w odpowiedzi jest odwołanie do starszego rozporządzenia - pytanie było zadanie jakiś czas temu - ale nie ma to znaczenia, bo zakres naszych obowiązków znacząco się nie zmienił od tego czasu).


Podziel się z innymi: Facebook Google Tweet This Yahoo
Facebook - Lubię To:


Komentarze
#11 | Kazimierz dnia 06. październik 2017
Smile
#12 | kwooda233 dnia 06. październik 2017
DZIĘKUJĘ!
#13 | julka1 dnia 07. październik 2017
W naszej gminie są szkoły które dały godziny z doradztwa zawodowego wychowawcom, a tu czarno na białym Smile
#14 | Dzwoneczek dnia 07. październik 2017
Reszto, miałas racje, na OSKKO nadal niektórzy nie zrozumieli. Dzieki ergo za udostępnienie, może znajdą się tacy dyrektorzy, którym da to do myślenia.
#15 | Kazimierz dnia 07. październik 2017
Ale też "niektórzy" na OSKKO rozumieją to bardzo dobrze i przez myśl im nie przechodzi, że może być inaczej. BRAWO ONI. Nad panią rzewą spuszczam już zasłonę miłosierdzia. Nie mam dzisiaj nastroju do pastwienia się.Smile
#16 | kwooda233 dnia 11. październik 2017
W dniu dzisiejszym pani z kuratorium oświaty w Koszalinie na szkoleniu dyrektorów i inspektorów oświaty z pełnym przekonaniem uświadomiła ich , że rewalidacja może być w naszym pensum!!! Shock
#17 | Kazimierz dnia 11. październik 2017
1. A jaką przedstawiła podstawę prawną? A nie mówiła też czasem, że matematyk w swoim pensum też może mieć rewalidację, albo polonista, albo konserwator, albo pani księgowa?Smile
2. Niech pani z Koszalina przedstawi swoje stanowisko (tak jak kuratorium szczecińskie) na piśmie. Wtedy podyskutujemy, bo inaczej, to jest coś na zasadzie "jedna rzewa, drugiej rzewie" - o..... sorry "jedna pani, drugiej pani".Smile
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Newsletter
Aby móc otrzymywać e-maile z PEDAGOG SZKOLNY musisz się zarejestrować.
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

14. grudzień 2017 08:22
Witam serdecznie, mam pytanie dot. teczki pracy pedagoga z wydawnictwa Forum - czy ktoś z Was z niej korzysta, warto zakupić?

13. grudzień 2017 19:06
anula79 - przepisy tego nie precyzują.

13. grudzień 2017 17:26
było o tym sporo na forum-poszukaj

13. grudzień 2017 12:03
Witam , mam pytanie nt pogadanek profilaktycznych , jakie tematy realizujecie w swoich szkołach, i kogo zapraszacie na takie pogadanki?

13. grudzień 2017 11:06
Oczywiście, że może inny. Szczególnie, że MEN sugerował, żeby zajęcia te odbywały się w czasie, gdy ma je klasa (to oczywiście mało realne, ale była taka sugestia).

Ostatnio na forum
Najnowsze tematy
bullet.png pomoc pp - po "nowsz...
bullet.png nauczanie indywidualne
bullet.png obowiązek szkolny - ...
bullet.png reforma
bullet.png agresywny uczeń
Najciekawsze tematy
bullet.png reforma [1283]
bullet.png pomoc pp - po "no... [635]
bullet.png nowy IPE-T? [299]
bullet.png nauczanie indywid... [183]
bullet.png obowiązek szkolny... [182]