ISSN 2081 - 6375
 
 
 
Nawigacja
Aktualnie online
bullet.png Gości online: 20

bullet.png Użytkowników online: 0

bullet.png Łącznie użytkowników: 31,761
bullet.png Najnowszy użytkownik: ksiaksia123

Ostatnie komentarze
bullet.png Żeby napisać jedn...
bullet.png Już się boję co "...
bullet.png Szczerze powiem, że...
bullet.png Czy ten artykuł jes...
bullet.png Nie. Należy tylko p...
bullet.png Dzień dobry,mam pro...
bullet.png Rzeczywiście rodzic...
bullet.png No wreszcie. Od dawn...
bullet.png I nauczyciel wychowa...
bullet.png Właśnie gdzieś pr...
 
Rodzice nie interesują się szkołą
 


Rodzice nie interesują się szkołą

Polski rodzic nie jest zainteresowany szkolnym życiem swojego dziecka.
Wie o nim niewiele, podobnie jak o tym, co jego pociecha robi po skończeniu obowiązkowych lekcji. Tak przynajmniej wynika z badań jakie na zlecenie "Polski" przeprowadzono w ramach naszej akcji "Szkoła bez przemocy". - Wszystko to wygląda raczej pesymistycznie - skwitował wczoraj, podczas oficjalnego rozpoczęcia tegorocznej, IV już edycji tej akcji, prof. Janusz Czapiński, autor badań. Po raz pierwszy nie pytano bowiem uczniów i nauczycieli o to, co w polskiej szkole jest złe, a co dobre, ale sprawdzono stan wiedzy rodziców i ich zaangażowanie w szkolne życie dzieci.
 
Szkoła musi się zmienić, bo inaczej Polska zginie
 


Czy tylko szkoła musi się zmienić ?

Z prof. Januszem Czapińskim, psychologiem społecznym, autorem raportu "Przemoc i inne problemy w polskiej szkole w oczach rodziców 2009", rozmawia Mira Suchodolska.
 
Albo chodzisz na religię, albo szukaj innej szkoły
 


Albo chodzisz na religię, albo szukaj innej szkoły

- Moja córka chciała się uczyć w gimnazjum plastycznym. Gdy dyrektorka dowiedziała się, że nie będzie chodzić na lekcje religii, zaproponowała poszukanie innej szkoły. W Polsce, w środku Europy - opowiada pani Teresa.
 
Chcą mniejszych klas
 


Tłok

Rzecznicy apelują o ustalenie norm. Niech nadal decydują gminy – odpowiada MEN

 
Awantura o krótkie spodnie w gimnazjum
 


W szortach w szkole

Uczeń Gimnazjum nr 3 musiał wyjść z religii, bo miał na sobie szorty, a nie długie spodnie. - Złamał regulamin szkoły - tłumaczy dyrekcja. Na to ojciec: - Dopóki jest ciepło, syn będzie chodził w krótkich spodniach!


Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Newsletter
Aby móc otrzymywać e-maile z PEDAGOG SZKOLNY musisz się zarejestrować.
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

08. grudnia 2025 23:15
Kochani, uczeń z NI (bez opinii,orzeczenia o KS) -plan pracy prowadzących zdalne. Czy jakaś dokumentacja PP?

01. grudnia 2025 23:23
Dziękuję Wam za odpowiedzi❤️. W poradni do której dzwoniłam były one sprzeczne . Nauczyciele stwierdzili, że pismo brzydkie lecz czytelne . Dostosowania z komputerem RP nie uchwaliła.

21. listopada 2025 20:58
Poza tym kryterium powinno być to, czy rzeczywiście jego grafia jest tak zaburzona, że nie można absolutnie odczytać tego co napisał.

21. listopada 2025 20:56
Zgadzam się z Tomaszem. 8 lat pracował w szkole bez komputera, a tu nagle przy egzaminie musi. Rodzice mogą sobie naciskać. To jest decyzja rady pedagogicznej.

19. listopada 2025 22:41
lis - od dawna poradnie już nie wypowiadają się wprost ad. egzaminów; stwierdzają "tylko" czy ma dys-, itp. Więc zapisu być nie musi, ale powinien być wdrożony.

Ostatnio na forum
Najnowsze tematy
bullet.png zmiana orzeczenia
bullet.png jakie programy profi...
bullet.png doskonalenie (studia...
bullet.png pomoc pp - po "nowsz...
bullet.png szkolenie dla rady p...
Najciekawsze tematy
Brak tematów na forum