ISSN 2081 - 6375
 
 
 
Nawigacja
Aktualnie online
bullet.png Gości online: 14

bullet.png Użytkowników online: 0

bullet.png Łącznie użytkowników: 31,164
bullet.png Najnowszy użytkownik: Kasia 13

Ostatnie komentarze
bullet.png Edukacja zdrowotna j...
bullet.png Kto będzie miał kw...
bullet.png [url]https://glos.pl...
bullet.png Dostałam podwyżkę...
bullet.png Podziwiam wychowawcz...
bullet.png Nie dość, że tak ...
bullet.png Z tego co piszesz wy...
bullet.png pracuje jako pedagog...
bullet.png Ciekawe co z godzin...
bullet.png świetne artykuły b...
 
Podstawa programowa w dobie pandemii
 


Podstawa programowa w dobie pandemii

Dyrektorzy i nauczyciele ostrzegali, że podstawy programowej nie da się zrealizować przy zdalnym nauczaniu. Po pół roku rząd w końcu dostrzegł problem i zapowiedział, że dokona zmian. Problem w tym, że na razie nie wiadomo jakich, ani w jakim trybie będą one wprowadzane. Bardzo prawdopodobne, że znów bez szerszych konsultacji ze specjalistami.
Premier, ogłaszając decyzję o przejściu części szkół na zdalne nauczanie, przyznał, że nie jest ono równie efektywne jak nauczanie tradycyjne, w klasie. Zapowiedział wprowadzenie zmian w podstawach programowych. Zapowiedział, że minister edukacji będzie w najbliższym czasie prezentował plany i informacje dotyczące "lżejszego programu nauczania". Ta ostatnia zapowiedź budzi pewne obawy.


Źródła:www.prawo.pl

 
Nie żyje dwoje pracowników szkół
 


Nie żyje dwoje pracowników szkół

Urząd gminy Oborowo poinformował w niedzielę o śmierci Beaty Ćwik-Rumińskiej, pedagog ze Szkoły Podstawowej w Osieku nad Wisłą oraz Zenona Zielińskiego, mieszkańca Łążyna II, wieloletniego sołtysa tej miejscowości. Oboje byli zakażeni koronawirusem.
W weekend zmarł również 31-letni Kamil Pietrzyk, nauczyciel z Zawiercia. "Z wielkim smutkiem zawiadamiamy o śmierci naszego kolegi, nauczyciela SP5 Kamila Pietrzyka. Składamy wyrazy głębokiego współczucia oraz szczere słowa wsparcia i otuchy dla Rodziny, bliskich i przyjaciół Kamila" - przekazano w komunikacie opublikowanym przez placówkę, gdzie pracował nauczyciel.



Źródło:www.rp.pl


 
Na pierwszej linii frontu?
 


Na pierwszej linii frontu?

Nie miałem zamiaru wypowiadać się na ten temat, dopóki nie zobaczyłem w telewizji przychodni, do której puka się kijem w parapet, żeby przez okno dostać receptę, czy skierowanie. W urzędach jeden petent przy okienku, pleksi, maski, odstępy itd., itp. Lekarz? Teleporady - trzy dni po zgłoszeniu. Na uczelniach prawie wszystko zdalnie. A w szkole? Codziennie stykamy się z setkami dzieci. Podejmowane środki ostrożności - nawet przy dobrej woli i najlepszych chęciach - to tak na prawdę pic na wodę fotomontaż.
Ja rozumiem, że rodzice muszą iść do pracy, a ktoś musi zająć się dziećmi. OK, rozumiem to. Ale może czas, żeby ktoś powiedział: Drodzy nauczyciele, nie ma innego wyjścia, jesteście na pierwszej linii frontu. Ktoś musi. Dziękujemy za Wasze poświęcenie. Przepraszamy za cały hejt, który wiadrami wylewamy na Was od lat.



 
Czy współczesne wychowanie polega na traktowaniu dziecka jak dorosłego?
 


Czy współczesne wychowanie polega na traktowaniu dziecka jak dorosłego?

Dzieci stają się przedwcześnie dorosłe, gdy mają opiekować się rodzicem: jego świętym spokojem, jego „niezdenerwowaniem się” (jeśli sam nie potrafi swojego świata emocji ogarniać, ta rola przypada dziecku), jego odpoczynkiem („nie odzywaj się do mnie teraz”), radosnym usposobieniem („przestań ryczeć”) czy zdrowiem psychicznym („ja zwariuję z tobą”, „doprowadzasz mnie do szału” itp.).
Wychowanie autorytarne wkładało na barki dziecka zadania niemożliwe do wykonania i to był świat postawiony na głowie – bo ten normalny wygląda zupełnie odwrotnie. To rodzic pomaga dziecku opiekować się jego uczuciami. Swoje zaś dorosłe potrzeby opiekuje z pomocą innych dorosłych osób, a nie dzieci.

Źródło:pl.aleteia.org


 
Sezon na przeziębienia sprawi, że szkoły opustoszeją
 


Sezon na przeziębienia sprawi, że szkoły opustoszeją

W związku z panującą pandemią osoby pracujące w szkołach częściej niż w poprzednich latach korzystają ze zwolnień lekarskich. Jest to zgodne z wszelkimi zaleceniami dotyczącymi i uczniów, i nauczycieli – wszyscy są proszeni, by w razie infekcji zostać w domu. Do częstszego niż zwykle pójścia na chorobowe zachęcają same wytyczne Głównego Inspektora Sanitarnego, resortu zdrowia i edukacji. Szefowie szkół i przedszkoli obawiają się jednak, że wkrótce będą mieć problemy ze znalezieniem zastępstw.

Źródło:forsal.pl


Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Newsletter
Aby móc otrzymywać e-maile z PEDAGOG SZKOLNY musisz się zarejestrować.
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

20. czerwca 2024 13:04
Proszę o informację z jakich materiałów Państwo korzystacie na zajęciach z doradztwa zawodowego w klasach 7-8?Jeśli oczywiście Państwo uczycie.

15. czerwca 2024 21:40
Tak będzie ale strasznie żal chłopca 😔

15. czerwca 2024 18:21
W trzeciej klasie ten argument odpada.

15. czerwca 2024 18:21
W klasie pierwszej lub drugiej rodzic zawsze może użyć argumentu, że dziecko ma trzy lata na opanowanie podstawy programowej. I będzie miał rację.

15. czerwca 2024 18:19
Nie kopcie się z koniem, przepuśćcie młodego człowieka i zostawcie (ewentualnie) w klasie trzeciej.

Ostatnio na forum
Najnowsze tematy
bullet.png program wych - prof.
bullet.png mam te kwalifikacje?
bullet.png urlop nauczyciela
bullet.png problem z uczniem
bullet.png Niebieska Karta
Najciekawsze tematy
bullet.png mam te kwalifikacje? [468]
bullet.png program wych - prof. [451]