ISSN 2081 - 6375
 
 
 
Nawigacja
Aktualnie online
bullet.png Gości online: 11

bullet.png Użytkowników online: 0

bullet.png Łącznie użytkowników: 22,641
bullet.png Najnowszy użytkownik: aga1770
Ostatnie komentarze
bullet.png Tak jak napisałam w ...
bullet.png Strajk nauczycieli s...
bullet.png U mnie na półce już ...
bullet.png U mnie coraz częście...
bullet.png Już niedługo w ogóle...
bullet.png W mojej szkole musim...
bullet.png Mnie zastanawia jedn...
bullet.png A może jeszcze powie...
bullet.png Pewnie jeszcze musia...
bullet.png Dziecko objęte pomoc...
 
Projekt ustawy o finansowaniu zadań oświatowych
 


Projekt ustawy o finansowaniu zadań oświatowych


Projekt z dnia 30 maja 2017 r.

USTAWA z dnia ........ o finansowaniu zadań oświatowych

ART.80

22)w art. 42:
a) w ust. 3 w tabeli dodaje się lp. 12 i 13 w brzmieniu:
Nauczyciele: pedagodzy, psycholodzy, logopedzi, terapeuci pedagogiczni, doradcy zawodowi, z wyjątkiem nauczycieli zatrudnionych w poradniach psychologiczno-pedagogicznych - 22
Nauczyciele posiadający kwalifikacje z zakresu pedagogiki specjalnej zatrudniani dodatkowo w celu współorganizowania kształcenia integracyjnego oraz współorganizowania kształcenia uczniów niepełnosprawnych, niedostosowanych społecznie oraz zagrożonych niedostosowaniem społecznym - 20
( chodzi oczywiście o "pensum" )


Ustawa wchodzi w życie z dniem 1 stycznia 2018 r. z wyjątkiem niektórych zapisów (w tym wyżej cytowanego), które zaczną obowiązywać od 1.09.2018.


 
Beczka śmiechu II
 


Beczka śmiechu II

Pensje nauczycieli mają wzrosnąć o 15 procent w ciągu trzech lat. Taką podwyżkę zapowiedziała premier Beata Szydło, biorąc udział w inauguracji nowego roku szkolnego w Dobrzechowie na Podkarpaciu. Wraz z szefową rządu do Dobrzechowa przyjechała minister edukacji Anna Zalewska.
Pierwsza, 5-procentowa transza podwyżki, będzie 1 kwietnia 2018 roku, druga - 1 stycznia 2019 roku, a trzecia - 1 stycznia roku 2020.


Wiceszefowa MEN Marzena Machałek kilka miesięcy temu, w radiowych Sygnałach Dnia stwierdziła, że podwyżki będą znaczące, a nauczyciele będą z nich zadowoleni.

A dzisiaj? To jest zawód zaufania publicznego i jako taki powinien być dobrze wynagradzany - powiedziała Beata Szydło

Fragmencik dialogu z forum pedagog szkolny.pl
- kochani ile zarabia pedagog na pół etatu? Nauczyciel kontraktowy, mgr z przygotowaniem pedagogicznym. Po prostu płakać mi się zachciało jak spojrzałam na konto.
- no i będziesz płakać do emerytury, nawet jak przejdziesz na pełny etat
- Ale 930 złotych?! Na prawdę?! 
Pismo ZNP w sprawie podwyżek
 


Pismo ZNP w sprawie podwyżek


 
Beczka śmiechu
 


Beczka śmiechu

Nauczyciele dyplomowani mają mieć swoje 500+. Od 2022 roku dostaną 507 zł dodatku do pensji. Ale nie wszyscy. - To nie jest "kiełbasa wyborcza" - zapewnia Anna Zalewska, minister edukacji.[...]
W przygotowanym przez MEN projekcie ustawy o finansowaniu zadań oświatowych zaproponowano m.in., aby nauczycielowi dyplomowanemu, czyli na najwyższym stopniu awansu zawodowego, legitymującemu się co najmniej 5-letnim okresem pracy w szkole od dnia nadania stopnia nauczyciela dyplomowanego oraz wyróżniającą oceną pracy, przysługiwał dodatek za wyróżniającą pracę.[...]
Dodatek ten miałby wynosić 16 proc. kwoty bazowej, określanej dla nauczycieli corocznie w ustawie budżetowej. Po raz pierwszy dodatek nauczyciele mogliby otrzymać po 1 września 2020 r., jednak pełną wysokość będzie miał dopiero od 1 września 2022 r. Do tego czasu wysokość dodatku będzie corocznie wzrastała. Od 1 września 2020 r. wynosić ma 3 proc. kwoty bazowej, a od 1 września 2021 r. - 6,5 proc. W 2020 r. dodatek wynosiłby 95 zł, w 2021 r. - 206 zł, a w 2022 r. - 507 zł.

Źródło: finanse.wp.p

- Za otwarcie bram twierdzy jego królewska mość (tu znów długo wymieniał tytuły) ofiaruje waszej książęcej mości województwo lubelskie w dziedziczne władanie!
Zdumieli się słysząc to wszyscy, zdumiał się na chwilę i pan starosta. Już Forgell począł toczyć tryumfującym wzrokiem dokoła, gdy nagle wśród ciszy głuchej ozwał się po polsku do starosty stojący tuż za nim pan Zagłoba:
- Ofiaruj, wasza dostojność, królowi szwedzkiemu w zamian Niderlandy. Pan starosta nie namyślał się długo, uderzył się rękoma w boki i palnął na całą salę po łacinie:
- A ja ofiaruję jego szwedzkiej jasności Niderlandy!
W tej samej chwili sala zabrzmiała jednym ogromnym śmiechem. Trząść się poczęły brzuchy i pasy na brzuchach; jedni klaskali w ręce, drudzy zataczali się jak pijani, inni opierali się o sąsiadów, i śmiech brzmiał ciągle.
Potop tom III
 
500+ dla nauczycieli dyplomowanych? Divide et impera?
 


500+ dla nauczycieli dyplomowanych? Divide et impera?

W programie „Gość Wiadomości” minister Anna Zalewska powiedziała między innymi:
razem przygotowaliśmy ustawę o finansowaniu oświaty, dyskutowaliśmy o podwyżkach, razem dokonywaliśmy zmian w karcie nauczyciela – tam się pojawi 500+ dla nauczyciela dyplomowanego, ale to niespodzianka.
Minister zapowiedziała, że w poniedziałek, 4 września, jej resort przedstawi także inne „niespodzianki”. Ujawniła, że chodzi o dodatkowe środki, m.in. na podwyżki dla nauczycieli.

Źródło: www.tvp.info


Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Newsletter
Aby móc otrzymywać e-maile z PEDAGOG SZKOLNY musisz się zarejestrować.
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

14. grudzień 2017 08:22
Witam serdecznie, mam pytanie dot. teczki pracy pedagoga z wydawnictwa Forum - czy ktoś z Was z niej korzysta, warto zakupić?

13. grudzień 2017 19:06
anula79 - przepisy tego nie precyzują.

13. grudzień 2017 17:26
było o tym sporo na forum-poszukaj

13. grudzień 2017 12:03
Witam , mam pytanie nt pogadanek profilaktycznych , jakie tematy realizujecie w swoich szkołach, i kogo zapraszacie na takie pogadanki?

13. grudzień 2017 11:06
Oczywiście, że może inny. Szczególnie, że MEN sugerował, żeby zajęcia te odbywały się w czasie, gdy ma je klasa (to oczywiście mało realne, ale była taka sugestia).

Ostatnio na forum
Najnowsze tematy
bullet.png pomoc pp - po "nowsz...
bullet.png nauczanie indywidualne
bullet.png obowiązek szkolny - ...
bullet.png reforma
bullet.png agresywny uczeń
Najciekawsze tematy
bullet.png reforma [1283]
bullet.png pomoc pp - po "no... [635]
bullet.png nowy IPE-T? [299]
bullet.png nauczanie indywid... [183]
bullet.png obowiązek szkolny... [182]