ISSN 2081 - 6375
 
 
 
Nawigacja
Aktualnie online
bullet.png Gości online: 11

bullet.png Użytkowników online: 0

bullet.png Łącznie użytkowników: 23,155
bullet.png Najnowszy użytkownik: agi1346
Ostatnie komentarze
bullet.png [url]Ina[/url], może...
bullet.png U mnie tylko 1100 dz...
bullet.png Pedagog w lipcu ma u...
bullet.png ja akurat tego probl...
bullet.png ................Jak ...
bullet.png Zapomniałam dodać, ż...
bullet.png No oczywiście że ped...
bullet.png ja dziękuję, proszę ...
bullet.png Napastliwego??? Ten...
bullet.png Nie rozumiem komenta...
 
Tylko najlepsze uczelnie będą kształcić nauczycieli. A znajdą się jeszcze chętni???
 


Tylko najlepsze uczelnie będą kształcić nauczycieli. A znajdą się jeszcze chętni???

Tylko najlepsze uczelnie będą kształcić nauczycieli. Konieczne będzie ukończenie pięcioletnich, jednolitych studiów magisterskich – mówi wiceminister nauki Piotr Müller.
Po konsultacjach wprowadziliśmy do projektu ustawy reformującej szkolnictwo wyższe ważne zmiany. Niestety od lat mamy do czynienia z obniżeniem standardów kształcenia nauczycielskiego. Wynika to m.in. z kształcenia nauczycieli przez uczelnie, które nie prowadzą badań naukowych w tym zakresie. Wiele uczelni przekazuje wiedzę w sposób co najmniej niezadowalający. Dlatego po zmianach uprawnienia do kształcenia nauczycieli będą miały tylko te uczelnie, które prowadzą badania naukowe i korzystają z najnowszych zdobyczy naukowych w zakresie kształcenia nauczycieli i edukacji uczniów. […]
Zgodnie z projektem rozporządzenia, które będzie wydane po przyjęciu ustawy, pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna oraz pedagogika specjalna będą prowadzone jako studia jednolite magisterskie.
Kiedy zmiany dotyczące kształcenia nauczycieli mają wejść w życie?
Stopniowo już od następnego roku akademickiego. Będzie jednak okres przejściowy do następnej oceny jakości badań naukowych, czyli do 2021 r. Studenci, którzy rozpoczęli kształcenie w danej uczelni, będą je mogli zakończyć bez obaw.

Źródło: www.rp.pl

 
Zajęcia dodatkowe prowadzone nieodpłatnie
 


Zajęcia dodatkowe prowadzone nieodpłatnie

Zainspirowani arkuszem monitorującym udzielanie pomocy psychologiczno - pedagogicznej skierowanym do szkół przez MEN, postanowiliśmy przeprowadzić własne badania sondażowe. Otrzymaliśmy odpowiedź z 400 szkół. W zasadzie można założyć, że są to wyniki z losowo wybranych szkół z terenu całej Polski.
Plusem naszych badań jest prostota pytania, pozwalająca na udzielenie jednoznacznej odpowiedzi i oczywiście brak dyrektorskiego "filtra" nakładanego na wyniki przekazywane przez szkoły w odpowiedzi na arkusz MEN.
Nasze Koleżanki na forum sygnalizowały, że dyrektorzy "zakłamują" wyniki podając zajęcia prowadzone "za friko" jako płatne (ujęte w arkuszu). Oczywiście duża tu wina MEN, które tak przygotowało pytania, że gdyby je zjadł pies, to by zdechł w męczarniach.

Zadaliśmy następujące pytanie:
Czy w Twojej szkole nauczyciele prowadzą ZAJĘCIA z zakresu pomocy psychologiczno - pedagogiczej (ZDW, korekcyjno - kompensacyjne, logopedię, rozwijające uzdolnienia, rozwijające umiejętność uczenia się, rozwijające kompetencje emocjonalno - społeczne)?
Możliwe odpowiedzi:
- tylko odpłatnie,
- tylko nieodpłatnie,
- odpłatnie i nieodpłatnie,
- w mojej szkole nie ma takich zajęć.

A oto wyniki.
 
Jak żyć panie premierze, jak żyć!
 


Jak żyć panie premierze, jak żyć!

Jarosław Gowin: […]kiedy byłem ministrem sprawiedliwości. Miałem wtedy trójkę dzieci na utrzymaniu, studiowały. I słowo honoru - czasami nie starczało do pierwszego.[….]
Internauci, posiłkując sie oświadczeniami majątkowymi wicepremiera Gowina, z czasów gdy był ministrem sprawiedliwości w rządzie PO-PSL, wyliczyli, że zarabiał wówczas ok. 17,5 tys. zł miesięcznie.
 
Zespół ds. zmian wynagradzania nauczycieli
 


Zespół ds. zmian wynagradzania nauczycieli

We wtorek minister edukacji narodowej spotkała się z przedstawicielami: Związku Nauczycielstwa Polskiego, Forum Związków Zawodowych i Sekcji Krajowej Oświaty i Wychowania NSZZ "Solidarność". Po tym spotkaniu związkowcy poinformowali, że prawdopodobnie w najbliższych dniach zostanie powołany zespół, który zajmie się wypracowaniem zmian w systemie finansowania oświaty i wynagradzania nauczycieli. W jego skład wejdą przedstawiciele ministerstw finansów i edukacji oraz związków zawodowych.
Zalewska potwierdziła także informację podaną przez związkowców, że w czwartek spotka się z minister finansów Teresą Czerwińską. Jak poinformowała, rozmowy będą dotyczyć m.in. wprowadzenia ewentualnych zmian w subwencji oświatowej. - Dlatego, że - tak jak mówią też samorządowcy - jest niesprawiedliwa i archaiczna. W związku z tym, że jest naliczana na uczniów, powoduje np. pokusę dwuzmianowości w dużych miastach, bo to jest naturalna oszczędność na uczniach - argumentowała.

Źródło: serwisy.gazetaprawna.pl

 
Przemyślcie decyzję
 


Przemyślcie decyzję
Nie mogłem sobie odmówić umieszczenia tu wpisu jednej z naszych Koleżanek (anin).

"Od marca 2018 stawki płac w Lidlu wzrastają o 9,3 proc. w stosunku do poziomu wynagrodzeń z roku ubiegłego. Z początkiem marca pracownicy sklepów będą zarabiać od 2800 zł do 3550 zł brutto na początku zatrudnienia. Po roku pracy pracodawca gwarantuje wzrost płacy do poziomu – 2950 zł do 3750 zł brutto, a po dwóch latach stażu pracy od 3150 zł do 4050 zł brutto. Poziom wynagrodzenia różni się w zależności od lokalizacji sklepu oraz związanych z nią kosztów życia. Studenci kierunków nauczycielskich przemyślcie dobrze sprawę, dla mnie już za późno."

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Newsletter
Aby móc otrzymywać e-maile z PEDAGOG SZKOLNY musisz się zarejestrować.
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

19. czerwiec 2018 17:09

19. czerwiec 2018 13:40
Dobre badania sondażowe (np. w formie ankiety) to nie grzech Smile. Sam je co roku przeprowadzam. Jednak zgadzam się z Tomaszem. Nic nie zastąpi namysłu, pogłębionej refleksji, rozmowy...

18. czerwiec 2018 23:07
o, a ja właśnie machnęłam ankiety ... nie zajmę się jednak liczeniem odpowiedzi a refleksją, zadumą i planami na przyszłość Grin

18. czerwiec 2018 22:31
Dygresja. Właśnie "robię ewaluację" i bezczelnie skrytykowałem w niej podejście: ewaluacja = ankieta, na rzecz dużo większej roli obserwacji i rozmowy (i interpretacji a nie tylko opisu wyni

18. czerwiec 2018 21:59
Dzięki!

Ostatnio na forum
Najnowsze tematy
bullet.png Prezentacja
bullet.png 10 LAT POTALU www.pe...
bullet.png wymiar czasu pedagoga
bullet.png zajęcia rewalidacyjne
bullet.png reforma
Najciekawsze tematy
bullet.png reforma [1864]
bullet.png pomoc pp - po "no... [758]
bullet.png zajęcia rewalidac... [754]
bullet.png Prezentacja [463]
bullet.png wymiar czasu peda... [298]