Tylko nieco ponad połowa rodziców chodzi regularnie na szkolne zebrania. Powody są różne, a wśród nich zbyt wczesne godziny spotkań z nauczycielem. Trzeba się nieźle nagimnastykować, żeby dotrzeć na rozmowę z wychowawcą np. w środę o godz. 16.30.
Tomek posłał swojego trzylatka od września do przedszkola. Po kilku dniach usłyszał, że pierwsze zebranie dla rodziców wyznaczono na godz. 16 we wtorek. - Pracuję w Warszawie, a mieszkanie i przedszkole syna mam w Piasecznie. By w ogóle pójść na spotkanie z przedszkolanką, musiałem wziąć dzień wolnego - skarży się rodzic. - Opiekunki, która na co dzień odbiera syna, na zebranie przecież nie wyślę.
Wesoła szkoła" to podręcznik matematyki dla trzecioklasistów, ale żeby rozwiązać zawarte w nim zadania, nie wystarczą podstawy arytmetyki. Potrzebny jest co najmniej szósty zmysł, bo jak inaczej odpowiedzieć na pytanie: Ile Helenka zapłaciła za zakupy, jeżeli długopis kosztował 7zł, a Helenka kupiła długopis i książkę? Takich kwiatków, znalazła je w podręczniku i umieściła na swoim profilu Reporterka 24 aksal1, jest więcej...
Minister Hall odwołała dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej
Minister Hall odwołała dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej
Prof. Krzysztof Konarzewski został odwołany z funkcji dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Jak podaje MEN, odwołanie wiąże się z potrzebą wprowadzenia bardziej efektywnych metod zarządzania komisją.gif P.o. dyrektorem CKE będzie dr Tadeusz Mosiek.
Naukowiec i gospodyni domowa – każdy może wymyślić zadanie na egzamin. Taką szansę daje Centralna Komisja Egzaminacyjna.
Szykuje się rewolucja w układaniu testów egzaminacyjnych po podstawówce, gimnazjum i maturalnych. Centralna Komisja Egzaminacyjna chce, by za mniej więcej trzy lata testy były tworzone z puli zadań zgromadzonych w tzw. bankach zadań. Ich autorem może zostać każdy.
Prawie 1 tys. nieletnich czeka na umieszczenie w młodzieżowym ośrodku socjoterapii (MOS) lub młodzieżowym ośrodku wychowawczym (MOW). Mimo że od 2004 r. o połowę – z 3,5 do 7,4 tys. – zwiększyła się liczba dostępnych tam miejsc, liczba oczekujących na nie się nie zmniejsza.
Jest to m. in. efektem wzrostu liczby dzieci kierowanych tam przez sąd. W 2005 r. było to 2,6 tys. postanowień, w ubiegłym roku już 4 tys.
Problemem związanym z funkcjonowaniem MOS i MOW, a zwłaszcza skuteczną realizacją postanowień sądowych zajmuje się od 2007 roku specjalny rządowy zespół działający przy resorcie sprawiedliwości. Wchodzący w jego skład przedstawiciele ministerstw i policji nie wypracowali jednak do tej pory zmian, które usprawniłyby wadliwy system. O spotkanie z przedstawicielami zespołu i przedstawienie aktualnych jego prac wystąpił właśnie Marek Michalak, rzecznik praw dziecka.
Powered by PHP-Fusion copyright (c) 2002 - 2017 by Nick Jones. Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3 68,459,020 unikalne wizyty