ISSN 2081 - 6375
 
 
 
Nawigacja
Aktualnie online
bullet.png Gości online: 3

bullet.png Użytkowników online: 0

bullet.png Łącznie użytkowników: 31,091
bullet.png Najnowszy użytkownik: Karolinaaa

Ostatnie komentarze
bullet.png Edukacja zdrowotna j...
bullet.png Kto będzie miał kw...
bullet.png [url]https://glos.pl...
bullet.png Dostałam podwyżkę...
bullet.png Podziwiam wychowawcz...
bullet.png Nie dość, że tak ...
bullet.png Z tego co piszesz wy...
bullet.png pracuje jako pedagog...
bullet.png Ciekawe co z godzin...
bullet.png świetne artykuły b...
 
Operacja edukacja
 


Operacja edukacja





18 mld zł - tyle rząd wydaje w tej kadencji na podwyżki dla nauczycieli. Co naprawdę rząd chce za to załatwić? I czy mu się to udaje?
Rząd PO-PSL o nauczycieli dba szczególnie. Właściwie należałoby powiedzieć, że ich faworyzuje. Dostali podwyżki w szalejącym kryzysie 2009 r. Dostają je i teraz - mimo złych prognoz budżetowych. Niezależnie od sytuacji gospodarczej, premier Donald Tusk powtarza, że dotrzyma obietnicy z 2008 r., kiedy ogłosił, że będzie nauczycielom podnosił pensje każdego roku, aż dojdzie do wzrostu o 50 proc.


 
Szkoła bliższa uczniom - podsumowanie 4-letniej pracy MEN
 


Szkoła bliższa uczniom - podsumowanie 4-letniej pracy MEN



Minister edukacji narodowej Katarzyna Hall na zakończenie czwartego roku szkolnego za jej kadencji podsumowała swój dorobek z perspektywy uczniów i ich rodziców. Kluczowe zmiany to wprowadzenie nowej podstawy programowej, obowiązkowej edukacji przedszkolnej 5-latków i obniżenie wieku szkolnego z siedmiu do sześciu lat.

 
W szkołach panuje testomania
 


W szkołach panuje testomania. Ich idea? "Idiotyczna. Wyrzucić ją z hukiem!"
Testy sprawdzające wiedzę nie są bodźcami pozytywnie wpływającymi na rozwój uczniów - wynika z najnowszych badań przeprowadzonych przez Narodową Akademię Nauk USA. - Idea testów była absolutnie idiotyczna i powinna być wyrzucona z hukiem - komentuje prof. Łukasz Turski.
"Pomimo, że są używane od dekad, bodźce w postaci testów nie miały pozytywnego wpływu na osiągnięcia ucznia" - czytamy w konkluzji badań przeprowadzonych przez Narodową Akademię Nauk USA - najważniejszą instytucję naukową w Stanach Zjednoczonych. Raport opublikowany przez nią pod koniec maja dotyczy oczywiście Stanów Zjednoczonych, jednak zdaniem prof. Łukasza Turskiego z Towarzystwa Popierania i Krzewienia Nauk, powinniśmy już teraz patrzeć na badania zza oceanu.

 
Szkoły nie mogą przyśpieszać końca roku
 


Szkoły nie mogą przyśpieszać końca roku



Zajęcia w szkołach powinny odbywać się do dnia, który został wyznaczony jako termin zakończenia roku szkolnego. Dyrektorzy, którzy zamiast w środę zorganizują jego zakończenie już dziś i tak muszą zapewnić opiekę dzieciom następnego dnia.
Zakończenie roku szkolnego formalnie przypada w środę, tj. 22 czerwca 2011 r. O tym zdecydował minister edukacji narodowej w rozporządzeniu z 18 kwietnia 2002 r. w sprawie organizacji roku szkolnego (Dz.U. nr 46, poz. 432, z późn. zm.). Niektóre szkoły jednak nie stosują się do tych przepisów. Część z nich zdecydowała, że rozdanie świadectw nastąpi już dziś.

 
Finansowanie oświaty na wsi: przekazywanie szkół stowarzyszeniom to konieczność
 


Finansowanie oświaty na wsi: przekazywanie szkół stowarzyszeniom to konieczność

Przekazywania prowadzenia szkół na wsi to konieczność; wszystkie prędzej czy później zostaną oddane stowarzyszeniom lokalnym, gdyż samorządy wiejskie mają za mało środków na prowadzenie szkół - uważają uczestnicy debaty o systemie finansowania oświaty.

Debatę zorganizowała w czwartek w Warszawie Federacja Inicjatyw Oświatowych.

Z raportu przygotowanego przez Związek Gmin Wiejskich RP wynika, że choć samorządy wiejskie otrzymują zwiększoną subwencję oświatową, to i tak muszą dopłacać do niej ze środków własnych, robi tak ponad 95 proc. samorządów wiejskich. "Wielkość luki finansowej sięga od 3 do 18 proc. całego budżetu gmin oraz od 12 do 52 proc. wszystkich wydatków na oświatę. Subwencja oświatowa pokrywa od 78 do 48 proc. potrzeb" - przypomniał podczas debaty wójt podczęstochowskiej gminy Lelów, Jacek Lupa.



Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Newsletter
Aby móc otrzymywać e-maile z PEDAGOG SZKOLNY musisz się zarejestrować.
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

28. kwietnia 2024 20:08
Jest, jak Kazimierz pisze.

28. kwietnia 2024 20:07
Rewalidacja nie należy do zajęć obowiązkowych, więc jest nieobowiązkowa. Rodzic może zrezygnować i wcale nie musi tego wniosku uzasadniać, jak to w interpretacjach MEN można wyczytać.

26. kwietnia 2024 19:49
Dyrektor musi takie zajęcia zapewnić, a rodzic może złożyć oświadczenie, że dziecko nie będzie z nich korzystać i tyle.

26. kwietnia 2024 19:45
długa i niepewna.

26. kwietnia 2024 19:45
Niech teraz mądry wizytator i mądry dyrektor na to odpowiedzą. Oczywiście, że rodzic może zrezygnować z zajęć rewalidacyjnych. Jest droga, żeby próbować, go "przymusić", ale

Ostatnio na forum
Najnowsze tematy
bullet.png Prezentacja
bullet.png integracja - chętni?
bullet.png poszukuję pracy - s...
bullet.png egzamin ósmoklasist...
bullet.png egz.-mianowanie od s...
Najciekawsze tematy
bullet.png Prezentacja [536]
bullet.png egz.-mianowanie o... [223]
bullet.png egzamin ósmoklas... [176]
bullet.png poszukuję pracy ... [17]
bullet.png integracja - chę... [6]