Samorządy dostają dotacje na 150 tys. uczniów niepełnosprawnych
Samorządy dostają dotacje na 150 tys. uczniów niepełnosprawnych
Samorządy dostają dotacje na 150 tys. uczniów niepełnosprawnych, ale zamiast finansować logopedę czy terapeutę, wydają je na dofinansowanie pensji dla nauczycieli lub remonty. A MEN to odpowiada - stwierdza "Gazeta Wyborcza".
Resort edukacji twierdzi, że zgodnie z prawem, samorządy samodzielnie decydują o wydawaniu tych subwencji. Nie wyjaśnia dlaczego nie zabiega, by zmienić te regulacje.
Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom z Ukrytymi Niepełnosprawnościami przygotowało więc własny projekt ustawy, który poparł tylko PiS. Partia wniosła projekt do Sejmu 7 lipca, więc nie ma szans na uchwalenie go w tej kadencji.
Druga edycja konkursu POMOST czyli łagodne przejście dziecka z przedszkola do szkoły oraz w szkole z klasy III do IV rozpoczęta!
Organizatorzy - redakcja miesięcznika kierowniczej kadry oświatowej "Dyrektor Szkoły" wraz z kwartalnikiem "Przed Szkołą" wskazali dwa etapy edukacji, które ich zdaniem mogą wiązać się z problemami adaptacyjnymi dzieci. Dlatego prace konkursowe powinny dotyczyć zagadnień związanych ze wskazanymi etapami.
Prace nad zmianami w Karcie nauczyciela zakończyły się fiaskiem. Samorządy i związki zawodowe nie są w stanie zawrzeć żadnego kompromisu, a resort edukacji w zasadzie wyłączył się z jego wypracowania.
O tym, że Karta nauczyciel wymaga zmian, mówią zarówno związki oświatowe, samorządy, jak i rząd. Miał je wypracować krajowy zespół ds. statusu zawodowego nauczycieli. W efekcie powstałaby nowa ustawa – tzw. Karta 2. Nie udało się. 30 czerwca minął termin, do którego zespół miał przedstawić efekty swoich prac.
"Nie" dla sześciolatków w szkole - 300 tys. podpisów pod projektem ustawy
Ponad 300 tysięcy podpisów zebrali rodzice, którzy nie chcą by sześcioletnie dzieci szły do pierwszej klasy. Dziś złożyli projekt ustawy, która ma cofnąć zapisy reformy edukacji. Jednak przed wyborami szanse, by posłowie poparli postulaty części rodziców, są bliskie zera.
Złożony dziś w Sejmie projekt gorąco popiera Prawo i Sprawiedliwość. I na tym właściwie kończą się entuzjaści tego pomysłu. Platforma Obywatelska, od której właściwie wszystko w tej sprawie zależy - nie chce zmieniać przepisów, bo uważa, że reforma jest dobra.
Wstępna informacja o wynikach egzaminu maturalnego w maju 2011 r.
Wstępna informacja o wynikach egzaminu maturalnego w maju 2011 r.
Czy ktoś wreszcie pójdzie po rozum do głowy i zrozumie, że matura nie powinna być dla wszystkich???
Do egzaminu maturalnego w maju 2011 roku przystąpiło 355 116 osób ubiegających się o świadectwo dojrzałości. Tegoroczni absolwenci stanowili 97% wszystkich zdających. Pozostali to absolwenci z lat ubiegłych. Do egzaminu przystąpili również absolwenci, którzy uzyskali świadectwo dojrzałości we wcześniejszych latach, w celu podwyższenia wyniku egzaminacyjnego.
Przystąpili do matury 343 824 / 100%
Zdali maturę 259 529 / 75,5%
Nie zdali 24 330 / 7%
Nie zdali, mogą poprawiać 59 965 / 17,5%
Powered by PHP-Fusion copyright (c) 2002 - 2017 by Nick Jones. Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3 68,617,130 unikalne wizyty