Niektórzy nauczyciele mają prawdziwie wypasione wakacje. W minionym roku szkolnym na dawaniu prywatnych lekcji wyciągnęli nawet po 10 tysięcy miesięcznie. Korepetycje to prawdziwa fabryka pieniędzy, zazwyczaj nielegalna.
Rodzice odetchnęli z ulgą. W wakacje trochę zaoszczędzą na korepetycjach swoich pociech. Bo co z tego, że kuratorzy twierdzą, że dobra szkoła to taka, w której uczniowie nie muszą płacić za douczanie. Problem w tym, że o taka placówkę niezmiernie dzisiaj trudno. A może sami nauczyciele napędzają swój biznes?
18 mld zł - tyle rząd wydaje w tej kadencji na podwyżki dla nauczycieli. Co naprawdę rząd chce za to załatwić? I czy mu się to udaje?
Rząd PO-PSL o nauczycieli dba szczególnie. Właściwie należałoby powiedzieć, że ich faworyzuje. Dostali podwyżki w szalejącym kryzysie 2009 r. Dostają je i teraz - mimo złych prognoz budżetowych. Niezależnie od sytuacji gospodarczej, premier Donald Tusk powtarza, że dotrzyma obietnicy z 2008 r., kiedy ogłosił, że będzie nauczycielom podnosił pensje każdego roku, aż dojdzie do wzrostu o 50 proc.
Szkoła bliższa uczniom - podsumowanie 4-letniej pracy MEN
Szkoła bliższa uczniom - podsumowanie 4-letniej pracy MEN
Minister edukacji narodowej Katarzyna Hall na zakończenie czwartego roku szkolnego za jej kadencji podsumowała swój dorobek z perspektywy uczniów i ich rodziców. Kluczowe zmiany to wprowadzenie nowej podstawy programowej, obowiązkowej edukacji przedszkolnej 5-latków i obniżenie wieku szkolnego z siedmiu do sześciu lat.
W szkołach panuje testomania. Ich idea? "Idiotyczna. Wyrzucić ją z hukiem!"
Testy sprawdzające wiedzę nie są bodźcami pozytywnie wpływającymi na rozwój uczniów - wynika z najnowszych badań przeprowadzonych przez Narodową Akademię Nauk USA. - Idea testów była absolutnie idiotyczna i powinna być wyrzucona z hukiem - komentuje prof. Łukasz Turski.
"Pomimo, że są używane od dekad, bodźce w postaci testów nie miały pozytywnego wpływu na osiągnięcia ucznia" - czytamy w konkluzji badań przeprowadzonych przez Narodową Akademię Nauk USA - najważniejszą instytucję naukową w Stanach Zjednoczonych. Raport opublikowany przez nią pod koniec maja dotyczy oczywiście Stanów Zjednoczonych, jednak zdaniem prof. Łukasza Turskiego z Towarzystwa Popierania i Krzewienia Nauk, powinniśmy już teraz patrzeć na badania zza oceanu.
Zajęcia w szkołach powinny odbywać się do dnia, który został wyznaczony jako termin zakończenia roku szkolnego. Dyrektorzy, którzy zamiast w środę zorganizują jego zakończenie już dziś i tak muszą zapewnić opiekę dzieciom następnego dnia.
Zakończenie roku szkolnego formalnie przypada w środę, tj. 22 czerwca 2011 r. O tym zdecydował minister edukacji narodowej w rozporządzeniu z 18 kwietnia 2002 r. w sprawie organizacji roku szkolnego (Dz.U. nr 46, poz. 432, z późn. zm.). Niektóre szkoły jednak nie stosują się do tych przepisów. Część z nich zdecydowała, że rozdanie świadectw nastąpi już dziś.
Powered by PHP-Fusion copyright (c) 2002 - 2017 by Nick Jones. Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3 68,617,209 unikalne wizyty