ISSN 2081 - 6375
 
 
 
Nawigacja
Aktualnie online
bullet.png Gości online: 7

bullet.png Użytkowników online: 0

bullet.png Łącznie użytkowników: 31,165
bullet.png Najnowszy użytkownik: Joanna EL

Ostatnie komentarze
bullet.png Edukacja zdrowotna j...
bullet.png Kto będzie miał kw...
bullet.png [url]https://glos.pl...
bullet.png Dostałam podwyżkę...
bullet.png Podziwiam wychowawcz...
bullet.png Nie dość, że tak ...
bullet.png Z tego co piszesz wy...
bullet.png pracuje jako pedagog...
bullet.png Ciekawe co z godzin...
bullet.png świetne artykuły b...
 
Specustawa
 


Specustawa
Pan Morawiecki poinformował, że dyrektorowi szkoły będzie przysługiwało prawo do klasyfikacji uczniów. W przypadku gdy ani rada pedagogiczna ani dyrektor nie będą chcieli klasyfikować, to decyzję tę będzie mógł podjąć samorząd terytorialny.

 
RDS o edukacyjnym okrągłym stole
 


RDS o edukacyjnym okrągłym stole

Chcemy rozmawiać o edukacji i rozmawiamy, ale nie w zaproponowanej stadionowej formule – deklarują ZNP, FZZ, Pracodawcy RP, BCC, Lewiatan, Związek Rzemiosła. Takie jest dzisiejsze stanowisko partnerów społecznych RDS (bez Solidarności).


Stanowisko Reprezentatywnych Partnerów Społecznych ws. Okrągłego Stołu ds. oświaty (23.04.2019)

My, niżej podpisani reprezentatywni partnerzy społeczni – centrale związkowe oraz organizacje pracodawców chcemy uczestniczyć w obradach tzw. Okrągłego Stołu ds. oświaty, jednakże nie w formule zaproponowanej przez Prezesa Rady Ministrów, Pana Mateusza Morawieckiego. Doprowadzono do sytuacji, w której zamiast poważnej, merytorycznej rozmowy na temat postulatów środowiska nauczycielskiego organizuje się debatę o charakterze stadionowym. Taka formuła dyskusji w żaden sposób nie wpłynie na rozwiązanie problemów oświaty.
Niezbędne jest znaczne podniesienie wynagrodzeń zasadniczych nauczycieli i pozostałych pracowników oświaty. Ta ważna grupa społeczna nie może zarabiać poniżej przeciętnego wynagrodzenia w Polsce i musi odzyskać należny jej prestiż.
W naszej ocenie jedynym wariantem umożliwiającym zażegnanie historycznego kryzysu w oświacie jest przedstawienie przez stronę rządową propozycji korespondującej z postulatami organizacji związkowych współorganizujących strajk nauczycieli. Dopiero w momencie zabezpieczenia środowiska nauczycielskiego w zadowalające i zgodne z europejskimi standardami wynagrodzenia można powrócić do rozmów o koncepcji Okrągłego Stołu ds. Oświaty. Zwracamy szczególną uwagę, że to Rada Dialogu Społecznego jest właściwym miejscem do prowadzenia tego typu dyskusji. Jednocześnie przychylamy się do rekomendacji, które przewodnicząca Rady Dialogu Społecznego, Pani Dorota Gardias przekazała Prezydentowi Rzeczypospolitej Polskiej, Panu Andrzejowi Dudzie w trakcie dyskusji na temat realizacji formuły Okrągłego Stołu ds. Oświaty. Niewątpliwie to właśnie Prezydent RP jako patron Rady Dialogu Społecznego jest właściwą osobą dla organizacji merytorycznej debaty na temat całościowej reformy systemu edukacji.
Dostrzegamy otwartość strony związkowej na dalsze negocjacje i tego samego oczekujemy od przedstawicieli rządu. Należy w tym miejscu zwrócić uwagę na propozycje rozwiązania problemu zaproponowane przez organizacje pracodawców, aby podwyżki dla nauczycieli częściowo sfinansować ze środków pochodzących z Funduszu Pracy na rok 2019. Apelujemy do Rządu Rzeczypospolitej Polskiej, aby wziął odpowiedzialność za przyszłość systemu edukacji i co najważniejsze – spełnił oczekiwania środowiska nauczycieli co do kwestii wynagrodzeń.

Związek Pracodawców Business Centre Club, OPZZ, FZZ, Konfederacja Lewiatan, Pracodawcy RP, Związek Rzemiosła Polskiego

Źródło:znp.edu.pl

 
"Pokazujemy, że uczeń jest najważniejszy"
 


"Pokazujemy, że uczeń jest najważniejszy"

Egzaminy maturalne nie będą zagrożone. Podczas jednej z wtorkowych konferencji prasowych strajkujący nauczyciele poinformowali, że została podjęta decyzja o organizacji rad klasyfikacyjnych dla absolwentów szkół średnich. Zapowiedziano jednak, że strajk wciąż będzie trwać.
– Chcemy być gwarantem ciągłości edukacji dla uczniów – powiedziała jedna z liderek środowiska nauczycielskiego. – Rząd pokazał, że uczeń się nie liczy. My pokazujemy, że uczeń jest najważniejszy – podkreślili pedagodzy.
– Prosimy koleżanki i kolegów o zebranie kworum i podjęcie decyzji klasyfikacyjnych – oznajmiono w siedzibie Rady Dialogu Społecznego. Zapowiedziano jednocześnie, że strajk nadal trwa. – Strajk trwa wówczas, gdy w szkole jest komitet strajkowy – dodali nauczyciele.

natemat.pl

Mądra, odpowiedzialna i dalekowzroczna decyzja.

 
Patryk Jaki - nauczyciele jak Wehrmacht
 


Patryk Jaki - nauczyciele jak Wehrmacht

Walczą o godność, a sami łamią godność - tak wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki komentował strajk nauczycieli. Opowiadał, że nauczyciele w Sosnowcu "ustawili szpaler, tak jak ustawiał Wehrmacht" i w milczeniu witali osoby, które zdecydowały się przystąpić do pracy w komisjach.

Na wypowiedź prowadzącej, że przecież Wehrmacht, to była zbrodnicza formacja, pan Jaki wyraził zdziwienie:
Wehrmacht??? Przecież to była regularna armia.

Źródło:www.tvn24.pl

Dla przypomnienia:
Naczelnym dowódcą Wehrmachtu był Adolf Hitler. W czasie II wojny światowej Wehrmacht brał udział w zbrodniach wojennych razem z Gestapo i Waffen-SS, a Międzynarodowy Trybunał Wojskowy w Norymberdze orzekł w procesach norymberskich bezsporną winę wszystkich oskarżonych dowódców.




 
Zawody społecznego zaufania - Kwiecień 2019
 


Zawody społecznego zaufania - Kwiecień 2019

W dniach 5-10 kwietnia ośrodek Kantar przeprowadził badanie na reprezentatywnej grupie ponad tysiąca Polaków.

Biorąc pod uwagę kwalifikacje zawodowe, Polacy najczęściej uważają, że lekarze i adwokaci są lepsi od osób wykonujących pozostałe zawody. Nauczyciele jednak znajdują się tuż za nimi, uzyskując pozytywne oceny 21 procent respondentów.
Nauczyciele to zawód zaufania publicznego, który jest jednym z najbardziej cenionych za uczciwość zawodową. Tylko w przypadku tego zawodu odsetek osób wskazujących na to, że nauczyciele są lepsi pod względem uczciwości zawodowej jest wyższy od negatywnych opinii na ten temat.
Uczciwość zawodową nauczycieli podkreślają w szczególności osoby, które jeszcze się uczą (uczniowie i studenci) oraz mieszkańcy regionu wschodniego.
Polacy częściej wskazują również na to, że nauczyciel i lekarz to jeden z zawodów, które zasługują na większy szacunek społeczeństwa.

Źródło:www.tnsglobal.pl


Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Newsletter
Aby móc otrzymywać e-maile z PEDAGOG SZKOLNY musisz się zarejestrować.
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

20. czerwca 2024 13:04
Proszę o informację z jakich materiałów Państwo korzystacie na zajęciach z doradztwa zawodowego w klasach 7-8?Jeśli oczywiście Państwo uczycie.

15. czerwca 2024 21:40
Tak będzie ale strasznie żal chłopca 😔

15. czerwca 2024 18:21
W trzeciej klasie ten argument odpada.

15. czerwca 2024 18:21
W klasie pierwszej lub drugiej rodzic zawsze może użyć argumentu, że dziecko ma trzy lata na opanowanie podstawy programowej. I będzie miał rację.

15. czerwca 2024 18:19
Nie kopcie się z koniem, przepuśćcie młodego człowieka i zostawcie (ewentualnie) w klasie trzeciej.

Ostatnio na forum
Najnowsze tematy
bullet.png TESTY, NARZĘDZIA DI...
bullet.png program wych - prof.
bullet.png mam te kwalifikacje?
bullet.png urlop nauczyciela
bullet.png problem z uczniem
Najciekawsze tematy
bullet.png mam te kwalifikacje? [468]
bullet.png program wych - prof. [451]
bullet.png TESTY, NARZĘDZIA... [1]